30 років Незалежності України – 30 уроків: Інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2021/2022 н.р.

30 років – 30 уроків : Інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2021/2022 навчальному році / авт.- уклад. : Федорова Ю. В., Качуровська О. М., Колісніченко С. В., Коломоєць С. Д., Пляка С. М., Сіланть‘єва Є. Е.; за заг. ред. Федорової Ю. В. – Кропивницький: КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», 2021. – 116 с.

Розроблені інформаційно-методичні матеріали «30 років – 30 уроків» допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку до проведення Дня знань і Першого уроку у 2021/2022 н.р. та сприятимуть формуванню патріотичних почуттів учнів. Запропоновані розробки доповнені елементами візуалізації – відеонарисами про Україну та українців, виконаними у техніці пісочної анімації, що забезпечить їх творче використання. Інформаційно-методичні матеріали стануть у нагоді для подальшого використання в закладах освіти у процесі формування патріотичних почуттів та ціннісно орієнтованого навчання і виховання учнів.

Зміст книги

Замість передмови
Втілені мрії про Незалежність 24 серпня 1991 року Ухвалення Акту проголошення незалежності України
Як кувався щит держави 6 грудня 1991 року Утворення Збройних Сил України
Національний гімн стає Державним 15 січня 1992 року Затвердження Верховної Радою України музики Державного Гімну
Синьо-жовтий прапор – символ незалежної України 28 січня 1992 року Затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України
«І ти у ньому бачиш слово “ВОЛЯ”!» 19 лютого 1992 року Затвердження Верховною Радою України Малого Герба України
Початок ери мобільного зв’язку 1 липня 1993 року Перший дзвінок з мобільного телефону в Україні
Золоті ковзани Оксани Баюл 26 лютого 1994 року Перше олімпійське золото Незалежної України
Космічні горизонти України 31 серпня 1995 року Запуск першого українського супутника «Січ-1»
Основний Закон України 28 червня 1996 року Верховна Рада України приймає Конституцію України
Під знаком Володимира Великого 2 вересня 1996 року Введення в обіг національної валюти України – гривні
Від дитячої мрії до космосу 19 листопада 1997 року Політ у космос Леоніда Каденюка – першого космонавта Незалежної України
Подароване життя 2 березня 2001 року Перша успішна трансплантація серця в Незалежній Україні
Синергія традицій і сучасності 15 травня 2004 року Перше перемога України на Євробаченні
«Разом нас багато, нас не подолати…» 22 листопада – 3 грудня 2004 року Помаранчева революція в Україні
П’ять незабутніх матчів 14-30 червня 2006 року Збірна України вперше бере участь у фінальній частині Чемпіонату світу з футболу
Медальна злива у Пекіні 8-24 серпня 2008 року Рекорд за кількістю медалей національної команди на XXIX Літніх Олімпійських іграх
НАШЕ місто – танцювальна столиця України! 14 травня 2011 року Перемога команди міста Кропивницького у танцювальному шоу «Майдан’S»
Євро-2012: «Творимо історію разом!» 8 червня – 1 липня 2012 року Спільне проведення Україною та Польщею фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу
Наймасштабніший регіональний проєкт 3-5 жовтня 2013 року Перше проведення агропромислової виставки «АгроЕкспо»
Революція за права, честь, гідність… 30 листопада 2013 року – лютий 2014 року Революція Гідності в Україні
Феномен Петриківки 5 грудня 2013 року Внесення петриківського розпису до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
Окупація Кримського півострова 20 лютого – 18 березня 2014 року Встановлення Росією контролю над Кримом
На захисті суверенітету та територіальної цілісності 13 квітня 2014 року Рішення про початок АТО
Коли не витримав бетон 26 травня 2014 року – 23 січня 2015 року Бої за Донецький аеропорт
Кропивницький – звучить гордо 14 липня 2016 року Перейменування Кіровограда на Кропивницький
Безвіз – Європа без кордонів 11 червня 2017 року Набрання чинності рішення Європейського Союзу про безвізові поїздки для громадян України до держав-учасниць Шенгенської угоди
Нова українська школа для МАЙБУТНЬОГО 1 вересня 2017 року Старт НУШ у 100 пілотних школах України.
Незалежність помісної Православної церкви України 6 січня 2019 року Отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви.
Україна на карантині Березень 2020 року Початок пандемії коронавірусу
Мій край – моя країна. Цінуй, вивчай, дій 1991 рік–2021 рік Мій власний урок

Читати онлайн або завантажити книгу 30 років Незалежності України – 30 уроків

Завантажити книгу: 30 років Незалежності України – 30 уроків: Інформацйно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2021/2022 н.р.

Замість передмови

Як правило, виданню подібних матеріалів передують більші чи менші за обсягом передмови, насичені настановами та рекомендаціями… Але творчий колектив цього видання спробував відійти в самій ідеї та реалізації задуманого від звичного стандарту. Оскільки намагалися мотивувати, заохотити, спонукати свого можливого читача до прояву ініціативи, творчості та креативу. Наскільки це вдалося? Оцінить сам читач.

Про що цей збірник? Цьогоріч Україна святкує 30-річчя Незалежності. З огляду історико-філософського сприйняття дійсності – це незначний проміжок часу. Однак він позначений низкою подій, які є вирішальними, знаковими для утвердження державного суверенітету України. Шлях до визнання самостійної держави був непростий. Були злети і падіння, досягнення і поразки, драматичні і водночас величні доленосні сторінки історії творення державності. Автори- укладачі запропонованих матеріалів намагалися з‘ясувати (можливо, в першу чергу для себе), які події за тридцятиріччя стали дійсно знаковими і важливим для України, для суспільства, для кожного українця. Які з них змінили наш світогляд, вплинули на формування саме української нації. У кожного були свої думки, своє бачення і переконання, але єдиною була впевненість, що визначені події мають відображати багатогранність та різноманітність історичного поступу держави. Адже розвиток країни – це й важливі історичні рішення, і наукові звершення, і культурно-освітні здобутки, і спортивні перемоги.

Наша мета полягає в тому, щоб на прикладі конкретних історичних подій та через досягнення окремих представників української нації показати велич і самобутність нашої країни, її багатющий потенціал. Кожна подія – це важливий урок, який отримала Україна та її громадяни. І не менш значимим для побудови сучасної європейської держави є обговорення разом з дітьми цих важливих уроків.

Інфомаційно-методичні матеріали розроблені в рамках проєкту «30 років – 30 уроків» і структуровані у вигляді статей із визначенням ключових дат українського державотворення. Зважаючи на спільну діяльність учителя з дітьми, автори спробували реалізувати свій творчий задум, доповнюючи більшість статей елементами візуалізації – відеонарисами про Україну та українців у техніці пісочної анімації. Їх використання допоможе учням в оригінальній формі розкрити цікаву і неповторну Україну. Достатньо просканувати QR-код – і відкривається магія піску – диво народження і перетворення образів і малюнків, які розповідають про нас, про нашу державу. І навіть сьогоднішнє підростаюче покоління, перенасичене різноманітними цифровими технологіями, це захоплює і надихає. Тож саме це дозволяє педагогу привернути увагу дитини до визначених подій, створити атмосферу зацікавленості у подальшому вивченні історії та традицій своєї держави.

Представлені матеріали є проявом творчості, спробою активізувати пізнавальну діяльність школярів, мотивувати їх бути успішними в житті. Тому учителю надана можливість разом з дітьми визначити «Мій власний урок», виокремивши найбільш значущу особисту подію 30-річного шляху Незалежної України. Головне, щоб цей Урок став поштовхом для об‘єднання учнів, педагогів, батьків довкола спільних цінностей – територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства, гордості за славетне історичне минуле, бажання зберегти та примножити культурні надбання українського народу.

Запропоновані матеріали зорієнтовані на формування в учнів патріотичних почуттів через усвідомлення особистої відповідальності за долю держави, українського народу та сприяють активній участі у процесах становлення України як єдиної нації. Окрім того, презентовані напрацювання створюють можливості для реалізації ідеї контент-орієнтованої інтеграції різних навчальних дисциплін та творчих підходів навколо однієї теми.

Інформаційно-методичні матеріали є складовою проєкту «30 років – 30 уроків», присвяченого святкуванню 30-річчя Незалежності України.

Реалізація проєкту стала можливою у співпраці комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» з Центром дитячої та юнацької творчості міста Кропивницького. Серед його авторів є:  Юлія Федорова, завідувач НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського», кандидат педагогічних наук;  Сергій Пляка, методист НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»;  Сергій Колісніченко, методист НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського»;  Євгенія Сілант‘єва, директор КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» м. Кропивницького;  Оксана Качуровська, завідувач відділу КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» м. Кропивницького;  Сергій Коломоєць, учитель історії Улянівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Попельнастівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області.

Інформаційні матеріали проєкту «30 років – 30 уроків» та серія творчих відеонарисів про Україну та українців, виконаних у техніці пісочної анімації, розміщені за посиланням: https://sites.google.com/view/30rokiv30urokiv/ .

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments