Категорія «Новини»

Найголовніші новини освіти України і світу

Уряд затвердив нові розміри освітніх грантів.

студенти

Уряд затвердив нові розміри освітніх грантів для вступників 2025 року — 17 тис. грн та 25 тис. грн залежно від результатів НМТ. Гранти надаються для часткової оплати навчання тим, хто не отримав бюджетне місце. Затверджено нові розміри освітніх грантів та додаткові регіональні коефіцієнти для вступників-2025. З 2025 року гранти становитимуть: Ці кошти будуть спрямовані на …

Зарплати вчителям зростатимуть до 20 тисяч: уряд презентував освітню стратегію до 2028 року

зарплата вчителя

Кабінет Міністрів України заклав у проєкті Бюджетної декларації на 2026–2028 роки новий підхід до розвитку освіти — фінансову підтримку педагогів та масштабну оптимізацію шкільної мережі. Згідно з постановою №774 від 27 червня 2025 року, середня заробітна плата вчителя має зрости до 20 000 гривень на місяць уже до 2028 року. Упродовж 2024–2025 років рівень зарплат …

Уряд хоче заборонити відстрочку для студентів після 25 років: законопроєкт №13193

Мобілізація студентів

Освіта не буде підставою для відстрочки: військовозобов’язаним після 25 років можуть заборонити навчання з відстрочкою Комітет Верховної Ради з питань освіти розглянув законопроєкт №13193, який передбачає обмеження можливості здобуття професійної та фахової передвищої освіти для військовозобов’язаних чоловіків віком старше 25 років із правом на відстрочку від мобілізації. Метою законопроєкту є унеможливлення використання освіти як способу …

Фінансова грамотність студентів: як управляти бюджетом під час навчання у ВНЗ

Навчання у виші — це не тільки отримання знань, а й перший серйозний досвід самостійного життя. Для багатьох молодих людей студентські роки стають справжньою школою фінансового планування. Без правильного підходу до розподілу коштів важко впоратися з усіма витратами та ще й залишити щось “на потім”. Як правильно планувати студентський бюджет: покрокова методика розподілу коштів на …

Медогляд для працівників освіти: що потрібно знати педагогу

Медогляд

Щорічний медичний огляд педагогів — обов’язкова складова допуску до роботи в закладах освіти. Така вимога передбачена Наказом МОН України від 23.07.2002 р. №280, і охоплює як консультації лікарів-спеціалістів, так і проходження низки лабораторних досліджень. Розповідаємо, які обстеження мають пройти вчителі та які щеплення необхідно мати, пише юрист, психолог – Лілія Орел. Обов’язковий огляд у лікарів …

Концентрация и успеваемость в школе: роль витамина D3

Когда речь заходит о хорошей успеваемости в школе, мы обычно думаем о способностях ребенка, школьной программе, учителях, методах обучения… Но мало кто вспоминает про витамины. И совершенно зря! Один из них — D3, более известный как «солнечный витамин», важен для памяти, внимания, способности учиться. Поэтому, если его не хватает, успеваемость в школе хуже. Почему так …

Обов’язкове працевлаштування після навчання?

Навчання студентів з 15 серпня

В Україні розглядають законопроєкт №10399, який зобов’яже студентів-бюджетників після випуску певний час працювати за направленням. Документ вже ухвалено в першому читанні, тож остаточні умови стануть відомі після другого. Навчаєшся на бюджеті — доведеться відпрацювати? 20 березня Верховна Рада ухвалила документ у першому читанні. Зараз він готується до другого. Якщо закон приймуть: Деталі обговорювали на ТК …

Підвищення зарплат педагогам “складне через значні витрати”, але щомісячну доплату запроваджено: уряд відповів на петицію

доплата вчителям

Уряд України офіційно відповів на електронну петицію щодо підвищення заробітної плати педагогам, яка зібрала понад 25 тисяч підписів. У відповіді зазначено, що суттєве підвищення окладів наразі ускладнене через воєнний стан та обмеженість бюджету, втім освітянам уже передбачено щомісячні доплати з перспективою їх збільшення. Петицію опублікувала 15 січня 2025 року громадянка Надія Коток. Її підтримали понад …

Освітня катастрофа 2.0: 30 кілометрів до знань

Освітня катастрофа 2.0: 30 кілометрів до знань

Міністерство освіти і науки запевняє: максимальна відстань для організації підвозу учнів до академічних ліцеїв не перевищуватиме 30 км. Звучить, можливо, красиво – на папері. Але чи хтось замислювався, що це означає насправді? Тридцять кілометрів – щодня, туди й назад! У МОН стверджують, що мережу ліцеїв планують на основі ГІС-картографування та врахування доступності. Вони обіцяють, що …

Червоні двері: гра-пастка для підлітків шириться Україною

Небезпечна гра “Червоні двері, жовті двері” поширюється серед українських підлітків через TikTok. У грі один учасник вводить іншого у змінений стан свідомості — масажуючи скроні та повторюючи фрази, наче ритуал. Суб’єкт описує уявні двері та кімнати, що можуть викликати страхи, галюцинації або навіювані образи. Гра небезпечна як фізіологічно, так і психологічно: Психологи попереджають: гра може …