Категорія «Новини шкільної освіти»

Новини середньої освіти в України

Підвищення зарплат педагогам “складне через значні витрати”, але щомісячну доплату запроваджено: уряд відповів на петицію

доплата вчителям

Уряд України офіційно відповів на електронну петицію щодо підвищення заробітної плати педагогам, яка зібрала понад 25 тисяч підписів. У відповіді зазначено, що суттєве підвищення окладів наразі ускладнене через воєнний стан та обмеженість бюджету, втім освітянам уже передбачено щомісячні доплати з перспективою їх збільшення. Петицію опублікувала 15 січня 2025 року громадянка Надія Коток. Її підтримали понад …

Освітня катастрофа 2.0: 30 кілометрів до знань

Освітня катастрофа 2.0: 30 кілометрів до знань

Міністерство освіти і науки запевняє: максимальна відстань для організації підвозу учнів до академічних ліцеїв не перевищуватиме 30 км. Звучить, можливо, красиво – на папері. Але чи хтось замислювався, що це означає насправді? Тридцять кілометрів – щодня, туди й назад! У МОН стверджують, що мережу ліцеїв планують на основі ГІС-картографування та врахування доступності. Вони обіцяють, що …

Червоні двері: гра-пастка для підлітків шириться Україною

Небезпечна гра “Червоні двері, жовті двері” поширюється серед українських підлітків через TikTok. У грі один учасник вводить іншого у змінений стан свідомості — масажуючи скроні та повторюючи фрази, наче ритуал. Суб’єкт описує уявні двері та кімнати, що можуть викликати страхи, галюцинації або навіювані образи. Гра небезпечна як фізіологічно, так і психологічно: Психологи попереджають: гра може …

Освітня катастрофа або як депутати прагнуть знищити ліцеї та зруйнувати освіту в сільських регіонах

Освітня катастрофа або як депутати прагнуть знищити ліцеї та зруйнувати освіту в сільських регіонах!

Що робить влада з освітою? Нещодавно у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №13120, який, на думку освітянської спільноти, може призвести до катастрофічних наслідків для системи освіти, особливо в сільській місцевості.​ Нереальні вимоги та загроза для ліцеїв Законопроєкт, ініційований групою народних депутатів, серед яких Сергій Бабак, Сергій Колебошин, Роман Грищук, Ольга Коваль та Наталія Піпа, пропонує з …

Міносвіти пропонує декрет тривалістю 3 місяці

Щоб жінки могли швидше повертатися на роботу, в Україні пропонують створити садочки для малюків від трьох місяців. Міносвіти планує адаптацію дитячих садків для дітей від трьох місяців, щоб сприяти ранньому поверненню жінок на роботу. Це допоможе розширити доступ до дошкільної освіти та залучити до ринку праці до 750 тис. жінок. Основними проблемами реформування є брак …

Міносвіти не може знайти кошти на підвищення зарплат для освітян: які перспективи?

Питання підвищення заробітної плати педагогів залишається однією з найгостріших проблем в освітньому секторі України. Попри очікування працівників сфери освіти, Міністерство освіти та науки досі не змогло знайти фінансові ресурси для реалізації масштабного підвищення оплати праці. Позиція Міносвіти Міністр освіти Оксен Лісовий заявив, що для підвищення зарплат всім педагогічним працівникам потрібно близько 270 мільярдів гривень, але …

Ліцеї без початкової школи. До 1 вересня 2025р будуть затверджені плани.

канікули під час блекауту

18 березня 2025 року у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №13120 “Про внесення змін до Закону України “Про повну загальну середню освіту” щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв”, пише НУШ. Ініціаторами законопроєкту стали 14 народних депутатів, зокрема Сергій Колебошин, Сергій Бабак, Роман Грищук, Ольга Коваль та Наталія Піпа. Про це стало відомо з офіційного сайту Верховної Ради …

Наповнюваність 10–12 класів у ліцеях має становити від 24 до 30 учнів

наповнюваність ліцеїв

Наповнюваність класів старшої профільної школи має становити не менше ніж 24 і не більше ніж 30 учнів. Ліцеї, які не відповідатимуть цим вимогам, не фінансуватимуться за рахунок коштів державного бюджету. Відповідні норми містить новий законопроєкт, яким передбачено внесення змін до закону «Про повну загальну середню освіту» щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв, пише Освіта.юа. Згідно з …

Лист МОН від 14 березня 2025 р. «Про окремі питання оцінювання результатів навчання»

МОН

Міністерство освіти і науки України продовжує удосконалювати підходи до оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до сучасних вимог. З метою забезпечення єдиного підходу до оцінювання та спрощення цього процесу для педагогічних працівників надаються відповідні роз’яснення. Лист Міністерства освіти і науки України від 14 березня 2025 р. № 1/4895-25 «Про окремі питання оцінювання результатів навчання» Департаменти …

Медалі і грамоти: школи самостійно вирішуватимуть, як нагороджувати учнів

Золоті й срібні медалі скасовано

Нагородження учнів грамотами, похвальними листами та медалями школи ухвалюватимуть самостійно, а з 2025 року випускники більше не отримуватимуть золоті й срібні медалі, виготовлені за державний кошт, пише Судово-юридична газета. Міністерство освіти і науки повідомило, що школи можуть самостійно ухвалювати рішення про заохочення учнів похвальними листами, грамотами і медалями. «З 2025 року випускники й випускниці шкіл …