«Бережімо мир на цій святій Землі!»
сценарій лінійки-пам`яті до Дня партизанскої слави
Автор сценарію: Петрикіна А.С.
Ціль: Формувати повагу до героїв Другої світової війни, героїчного минулого нашої країни
Задачі:
– ознайомити вихованців з подвигами народу в роки війни;
– розширити знання вихованців про підпільний та партизанський рух на Харківщині під час окупації;
– виховувати патріотичні почуття, повагу до старших, прищеплювати почуття гордості за свій народ, свою Батьківщину.
Цільова аудиторія: Вихованці закладу.
Тривалість заходу: 30 хв.
Підготовка: Підбір та обробка матеріалів, укладання сценарію, робота з учасниками заходу, підготовка залу, розробка творчих номерів, запрошення гостей.
Обладнання: Музична та акустична апаратура, костюми, музичний супровід.
Хід заходу
Слова за кулісами: (музикальний супровід, фото-ряд подій 1941-1945 рр.на території Харківщини). Є події, дати та імена людей, які увійшли в історію свого села, міста, країни та навіть у історію всієї Землі! Про них складають легенди, пишуть книжки, їм присвячують пісні та вірші… а головне – про них зберігають священну пам’ять! І ця пам’ять передається із покоління в покоління та не дає згаснути тим далеким дням та подіям. Однією з таких подій стала Друга світова війна. Наш борг – зберегти пам’ять про біль, втрати та звитягу нашого народу.
Діти читають вірші
Все починалося з грому небесного,
Такого жорстокого, такого нечесного.
Із ненависного, злісного грому,
Який на світанку вигнав із дому…
А небо світле закрили чорні хрести!
Господи! Боже! Якщо ти є, захисти!..
Крізь руки у двір гусенята малі…
І кров на травиці… І кров на землі…
І шипить у ставку гаряче залізо,
І полум’я дике шугає над лісом…
І мама мовчазно-бліді, мов стіна…
І тато поволеньки кажуть: «Війна…»
Пісня «Погоня». Автор тексту (слів):Рождественський Р.,
Композитор (музика):Френкель Я.
Ведучий: З перших же днів, тижнів війни розпочався партизанський рух — збройна боротьба українського народу проти фашистських загарбників на окупованій території, в тилу ворога.
Ведуча: Під керівництвом Українського штабу партизанського руху проти гітлерівців воювали 46 партизанських об’єднань, близько 2-х тисяч загонів, підпільних диверсійно-розвідувальних груп – всього більше мільйона активних бійців, що складали фронт народних месників. Їхню кількість можна порівняти з кількістю бійців регулярних військ на одному з фронтів війни.
Ведучий: У надзвичайно важких умовах розверталася підпільна та партизанська боротьба на Харківщині. Це було зумовлено тим, що майже 23 місяці фронт проходив безпосередньо по території області й вона була наводнена фашистськими військами, що мали ряд своїх служб, які забезпечували безпеку в тилу.
Ведуча: Ще до приходу окупантів у області було створено 94 партизанських загони загальною кількістю більше 3-х тисяч чоловік та 66 диверсійних груп, що налічували 270 чоловік. А 15 партизанських загонів, що налічували близько 450 чоловік, було спрямовано в Київську, Чернігівську, Полтавську, Сумську, Дніпропетровську, Запорізьку області.
Песня «Так случилось…» слова В.Высоцкого исп. А. Жолинская
Ведучий: Активно боролися з противником на Харківщині партизанські загони Погорєлова, Копьонкіна, Кулішова, Білоконя, Либи, Сало, Парнюка, Вербицького, Шепелева, Журавльова, Брехунця, Гуторова, Журавльова, Мілюхи, Підлипняка тощо.
Ведуча: Велика кількість харків’ян внесли вагомий вклад у боротьбу з ворогом не лише на території інших регіонів, але й за кордоном. Більше 50 харків’ян воювали в русі Опору різних країн Європи! Серед них Порик, Наценко, Дерба, Канищев, Фомічьов, Галан, Прусенко, Литовко, Алмакаєв.
Театралізовано-хоріографічна постановка
на вірші М. Рибалко «Пусть говорят»
Ведучий: За наявними відомостями, партизани та підпільники Харківщини за роки фашистської окупації знищили більше 23 тисяч гітлерівців, пустили під укіс 21 ешелон з військами й технікою, підірвали 42 залізничних та шосейних мости, розгромили 4 штаби ворога, вивели з ладу 88 паровози, 777 вагонів, знищили 860 автомашин та 107 підводів з боєприпасами, захватили 200 автомашин, 1167 гвинтівок, 102 кулемети та багато інших трофеїв.
Ведуча: Більше 1000 народних месників нагороджені орденами та медалями. Керівники партизанського та підпільного руху Бакулін Іван Іванович, Зубарєв Олександр Гордійович, Копьонкін Іван Іосіфович, Щербак Олександр Михайлович, Кисляк Марія Тимофіївна, Волкова Надія Терентіївна посмертно відзначені званням Героя.
Ведучий: За 23 місяці героїчної боротьби 870 партизан та підпільників пали смертю хоробрих. Нехай пам’ять про них живе у віках…
Хвилина пам’яті
Виступ Міллера В.Л., ветерана Другої світової війни
Ведуча: Віддаємо данину пам’яті людям, які загинули в боротьбі з фашизмом в роки війни, любов та пошана до воїнів-переможців, партизанів, підпільників, трудівників тилу, усіх, хто не щадив свого життя в ім’я перемоги над фашизмом; солдатів антигітлерівської коаліції, героїв руху Опору, мужніх борців проти фашизму в Європі.
Хореографічний виступ «Аист на крыше»
Вихід всіх учасників заходу на сцену.
кінець