Перший урок у 6 класі. Рідна мова, рідний край, рідна віра – усе нам найдорожче і святе.

Перший урок у 6 класі

Тема. Рідна мова, рідний край, рідна віра – усе нам найдорожче і святе.

Скачати конспект першого уроку для учнів 6 класів у форматі word ви можете у кінці статті.

Скачати конспект першого уроку для учнів 6 класів на тему: "Рідна мова, рідний край, рідна віра – усе нам найдорожче і святе"
Скачати конспект першого уроку для учнів 6 класів на тему: “Рідна мова, рідний край, рідна віра – усе нам найдорожче і святе”

Мета: виховувати патріотичні почуття, інтерес до історичного минулого нашого народу та країни, почуття гордості за наш героїчний народ, за рідну землю, сприяти бажанню учнів покращити долю своєї країни та свого народу.

Обладнання: мультимедійний проектор, екран, малюнки учнів ( авторські проекти).

Хід уроку

І. Організація класу ( психологічна хвилинка).

Слово вчителеві.

  • Доброго дня, шановні учні. У вікно постукав вересень… Продовжте мою думку і намалюйте на дошці асоціативний кущ ( до слова 1 вересня)

 

 

 

 

 

 

Учні підбирають слова-асоціації до слова вересень.  – Підрахуйте, яких думок більше: гарних чи поганих?  – Зробіть висновок із яким настроєм ви сьогодні прийшли до школи. Світить сонечко, ще пахнуть жоржини, яблука, соковиті груші. Хіба це не прекрасно!

  • За літо ви відпочили? Набралися сил? Прийшли здобувати знання? А навіщо вам знання? Що треба зробити, щоб ми були щасливими і наша країна? Учні підготували творчі проекти на тему: « Щаслива моя країна». Давайте зараз заслухаємо ці проекти.

Учні представляють проекти. Інші діти можуть поставити запитання до автора проекту.  – Зробіть висновок. Що ж треба для щастя?

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

  • Сьогодні на уроці ми ще раз переконаємося, яка красива і багата наша рідна земля, дізнаємося багато цікавого про нашу Батьківщину, перевіримо, а що ж ви знаєте про свою рідну землю.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Виступи учнів. Розповідь про ті місця, де вони побували влітку ( можна супроводжувати демонстрацією фотографій або презентацією). Це може бути розповідь про цікаві місця в селі, місті, на морі.

–  Це наша держава, це той неповторний край, де ви народилися, красу якого будете зберігати для нащадків.  – Давайте згадаємо тепер минуле нашої держави. Ви так гарно розповідали про нашу державу, що вас можна назвати патріотами.

– Хто ж  такі патріоти? Учні висловлюють свої думки.

  1. – Давайте спробуємо скласти  сенкан  до слова  патріот. На екрані  є структура сенкана.  Учні складають сенкани і зачитують їх. Учитель оцінює творчу роботу учнів ( оцінки за урок з української літератури)..
  2. Вікторина. ( готують заздалегідь учні) . Вони самостійно проводять вікторину на тему: « Держава в центрі Європи»

4.Творче завдання. Удома ви готували вірші про Україну. Давайте  на уроці послухаємо ці вірші  ( це можуть бути й авторські вірші). Учитель повинен поставити оцінки за виразне читання віршів та за творчість.

  • У мене теж є завдання , яке я вам підготувала. Будь ласка, продовжте прислів’я про рідну землю:

За рідний край життя… Наша слава – …….( Українська держава)

За народ і волю віддамо….( життя і долю)  Рідна земля і в жмені….( мила)

Без Батьківщини немає…( людини)  Батьківщина – мати, умій за неї….( постояти).. Рідний край – земний…( рай).

  • Батьківщина… Вдумайтесь у це слово. У кожного виникне свій образ.
  1. Перегляд документального фільму про Україну: http://www.discoverukraine.com.ua/

– Протягом уроку звучала українська мова, ми спілкувалися нею. Є мова – є нація. Напишіть якнайбільше слів, що характеризують нашу рідну мову. Це можуть бути і прикметники, і дієслова, і іменники.

Українська

мова

 

 

 

Чарівна, рідна, колискова, золото, волошка, сонце, любов…

ІV. Підсумок уроку.  Ви прекрасні сини і дочки своєї матері України. Любите свою мову, рідний край, свій народ, знаєте історію своєї держави.  Я сміливо можу сказати, що мої учні  патріоти.  Оберігайте свою Батьківщину, любіть її всім серцем, намагайтеся зробити все, щоб стала вона ще кращою, сильнішою державою. Ніколи не можна забувати  всіх тих, хто віддав життя за свободу й щастя нашого народу. Давайте  вшануємо їх пам’ять хвилиною мовчання.  На екрані написані імена історичних і сучасних героїв..

Хвилина мовчання.

Звучить пісня : Олеся Заяць «Це моя Україна». Учні можуть співати теж цю пісню:  https://www.youtube.com/watch?v=QQcDtMGBwOw

Автор.  Бежевець Лариса Василівна,   учитель української мови і літератури комунальної організації ( установи, закладу)  «Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 Шосткинської міської ради Сумської області»

 

Скачати конспект першого уроку для учнів 6 класів на тему: “Рідна мова, рідний край, рідна віра – усе нам найдорожче і святе”: джерело 1

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь