Сценарій виховного заходу до Дня Збройних Сил України “Козацькому роду – нема переводу”

День збройних сил України. Сценарій свята
День збройних сил України. Сценарій свята

Скачати: джерело 1, джерело 2

Підготував і провів вчитель вищої категорії, старший вчитель НВО № 9  В.М.Свинарчук)

 

Вступ.

Звучать фанфари, що  віщують про початок свята

(Запис пісні «Україна» у виконанні Т.Петриненка)

Ведучий:

– Сьогодні напередодні 20-ї річниці створення Збройних Сил України ми з Вами, дорогі друзі, зібрались у цій залі, щоб ще раз переконатися, що ми є нащадками нашого славного козацького роду, що в наших жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних  козаків.

Початок конкурсу „Козацькому роду нема переводу”. Ведучий –  старший вчитель НВО № 9 В.М.Свинарчук

 

Ведучий:

– А зараз під дружні оплески та звуки козацького маршу давайте запросимо команди учасниці.

(входять команди учасниці по 6 чол. Збірні 9-х, 10-х та  11-х класів шикуються).

 

Шикування учасників конкурсу

 Зникає світло — на імпровізованій  сцені бочка і три пеньки, на стіні три плаката з козаками).

Ведучий веде ліхтарем по стіні і каже: «Я бачу три козака на стіні і що ж вони там роблять – скажете чи ні? Аж ось Богдан Хмельницький і три козаки на землі. Та що ж то за дива! Козацька слава ще жива. Слово має Б. Хмельницький.

 

Б.Хмельницький зі своїми козаками на святі

 

Б. Хмельницький (розгортає грамоту):

 

Тоді слухайте Указ козаків!

Сьогодні, 4 грудня в спортивному курені НВО №9 провести змагання молодих  козаків  школи,  аби перевірити їх на спритність, витривалість, силу і дотепність.

Грамота, яку зачитував Б.Хмельницький

 

Б.Хмельницький:

– Круточола наша доля, як вода вона тече, козаку найперше – воля, козаку найперше честь.

– А чи є у цьому залі козаки, що силою та завзяттям можуть похвалитись та мови рідної не цураються, наспіви й танці полюбляють та мудрість народну, гру старовинну не забувають.

Ведучий:

  • Ідеали добра, щастя і волі завжди жили в душі нашого народу. Незважаючи на столітні кривди і неволі, українці зберегли свою мову, культуру, традиції. Сьогодні деякі традиційні свята повертаються до нас із забуття. Одним із таких свят є турнір «Козацькі розваги»

 

Ведучий свята В.М.Свинарчук

Ведучий:

– А розпочнемо ми наші змагання з козацької естафети. З незапам’ятних часів України козаки славилися силою, спритністю, мали гостре несхибне око, розумні голови. Ось ми зараз і побачимо чи могли б сучасні юнаки претендувати на високе звання «козак», чи прийняли б їх колись у Запорізьку Січ.

– А перш ніж розпочнемо козацьку естафету є нестримне бажання

познайомити Вас з «козацькою старшиною».

А ось і наша козацька старшина: поважні авторитетні люди – це наше  серйозне журі.

Поважне журі конкурсу „Козацькому роду нема переводу”

Ведучий:  

– А зараз ігри на козацьку кмітливість.

 

Ігри на кмітливість, спритність та витривалість

Перетягування канату учасниками змагання

Ведучий:

 

– Ми ще раз добре впевнилися, що ви гарно підготувались до змагань. Просимо нашу козацьку старшину оголосити результат. (журі оголошує результати конкурсів)

Ведучий:

– У народі кажуть «Як козак їсть – так і працює». Доречно буде згадати невимовну любов козаків до пирогів з сиром, вареників та інших страв. Дівчата приготували смачні варенички. Зараз ми побачимо, хто швидше впорається з «поїданням» (перед командами виставляють тарілки з варениками та глечиками з киселем, команда, яка швидше з’їсть вареники і вип’є кисіль та й переможе).

Ведучий:

– Я був впевнений, що саме цей турнір зуміє розвеселити нашу старшину. Тож попросимо оголосити „їстівні” можливості майбутніх козаків (оголошуються результати).

Ведучий:

– З давніх-давен відомо: «Дерево життя – це гілочка, на якій ростуть три листочки. Перший листочок – символ минулого, другий -сучасного, третій – майбутнього». Зображення «Дерева життя» зустрічається на каменях далеких часів і свідчить про те, що люди ще в сиву давнину знали про нерозривний зв’язок «Трьох листочків». Щоб правильно орієнтуватися в житті, щоб бути освіченою людиною, треба знати минуле свого народу, його історію.

– Оскільки в географічному найбільше виявляється національний характер народу, його душевна краса, його талант, то такі сторінки історії особливо хвилюють і наповнюють нас гордістю. У минулому українського народу було таке неповторна і легендарне явище як Запорізька Січ. Це про неї М.Гоголь писав: «Так ось вона Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають усі ті горді і дужі, як леви! Ось звідки розливається воля козацтва на всю Україну».

Увага! Зараз перед вами виступлять «Горді і дужі леви», спритні, мов рисі і могутні, як дуби, колишні учні, теперішні солдати загону швидкого реагування.

 

Прийоми рукопашного бою

 

Випробування витривалості пресу

Солдати загону швидкого реагування демонструють свій вишкіл

Ведучий:

– Дружніми оплесками давайте подякуємо за такий чудовий виступ і пам’ятаймо, що є ще порох у порохівницях українських вояків.

 

Ведучий:

  • Сучасний козак повинен бути не тільки воїном, а також іти від сили до краси. Кажуть: «Краса врятує світ». Красу можна побачити в танці. У нас складається чудова традиція! Яке чудове слово «Вальс» – у ньому грація, краса і ніжність, цей танець танцювали і танцюють декілька століть і до цих пір його краса приваблює, дивує і вражає покоління.

(Три пари танцюють Віденський вальс)

 

Грація, краса і ніжність НВО № 9

Ведучий:

– Настає хвилюючий момент наших конкурсних змагань. Козацька старшина винесла своє рішення:

Усім учасникам конкурсу присвоїти звання «козак» – нагородити
шаблями і вручити знаки розрізнення (медалі), нагородити найсильніших козаків пам’ятними грамотами.

Почесна грамота учасника змагань „Козацькому роду нема переводу”

 

Ведучий:

  • Ось і закінчились наші козацькі розваги. Бажаю нашим козакам і всім присутнім здоров’я, добра, злагоди, сили, терпіння, удачі. Хай щастить Вам завжди і в усьому.

 

 

Учасники свята разом із почесним журі

 

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь