Сценарій до Дня захисника України «Сила нескорених»

Вед.: Доброго дня, шановні вчителі, учні, гості!

Сценарій до Дня захисника України
Сценарій до Дня захисника України

Доброго та мирного неба над головою у цей святковий день. День Захисника України – це мужності й геройства свято. І ми вклоняємося тим, хто літ тому назад багато і тим, хто нині з автоматом нам спокій береже і захищає мене і маму, і сестру, і брата велику нашу всю родину – рідну, вільну Україну.

Вед.:Ми щасливі, що народилися й живемо на чудовій, мальовничій землі. Тут жили наші діди, прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. І де б ми не були, відчуваємо поклик рідної землі.

Вед.: Хоч зараз важко нам, і не спокійно у нашому домі, але вже не раз доведено, що наша дружня сім’я – український народ, здолає всі перешкоди.

Учень 1.Ніхто не здолає твій дух і свободу

Козацькому роду тримать булаву,

Міцній, Україно, для щастя народу

Для вірних нащадків на славу живи!

Вед.: День захисника́ Украї́ни — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом і неробочим днем.

Вед.: Свято встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Вед.: Також 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.

Вед.: Вшанування Пресвятої Богородиці Покрови – захисниці від ворогів має глибоке коріння і в Україні. Це свято було одним з найголовніших свят у козаків, за що отримало другу назву – Козацька Покрова. На свято Покрови козаки проводили ради, на яких вибирали нового гетьмана або членів старшини.

Вед.: Через шанобливе ставлення українського козацтва свято у свідомості народу почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність, захист кордонів і рідної землі, побратимство. У ХХ столітті козацькі традиції найяскравіше наслідувала Українська повстанська армія.  Символічним днем утворення УПА вважається 14 жовтня 1942 року.

Вед.: УПА діяла до вересня 1949 року, після чого реорганізована у збройне підпілля, яке діяло до початку 1960 –х років. Вояків УПА об’єднувала ідея захисту України від зовнішнього і внутрішнього ворога й утворення незалежної України. Їхня головна перевага – наслідування бойових традицій українських воїнів, відвага, мужність і звитяга.

Учень 2: Зродились ми великої години
З пожеж війни і з полум’я вогнів.
Плекав нас біль по втраті України,
Кормив нас гніт і гнів на ворогів.

Учень 3: Доволі нам руїни і незгоди,
Не сміє брат на брата йти у бій,
Під синьо-жовтим прапором свободи
З’єднаймо  весь великий нарід свій.

Пісня: «Гей там на горі Січ іде»

Вед.: 74 роки минає з часу створення УПА. Національно-визвольний рух УПА – одна з найяскравіших сторінок боротьби українського народу проти гітлерівської  та більшовицької окупацій. Без вагань вступили у цю збройну боротьбу мешканці нашого села.

Вед.: З них загинуло 32. Серед них –  Лукій Михайло Васильович (псевдо «Нечай») референт Служби безпеки Борщівського району. Народився в селі Бабинці Борщівського району Тернопільської області. Батько Василь Лукій очолював ОУН у селі, передплачував газети, журнали, займався організаційними справами.

Вед.:  Михайло був старшим у сім’ї.  Батько бачив, що у Михайла є здібності до навчання, тому  вирішив віддати його на навчання до Чортківської гімназії, де він провчився до другого приходу більшовиків. Михайло очолював молодіжну і  підліткову організацію «Орли».

Вед.: : В 1944 році був мобілізований  у радянську армію. По дорозі на фронт він втік і почав переховуватись, аж поки за ним не прийшли підпільники. Спочатку він був в УПА, а потім перейшов у підпілля. Був районовим провідником ОУН на терені Борщівського району.

Вед.: Крім нього у підпіллі були: Гнатюк Федір (Ігор), Ковалюк Василь (Луна), Сапач Іван (Лелека), Чубей Манолій (Старий), Чубей Дмитро та інші.

24 липня 1950 року в бою з облавниками в лісі між селами Бабинці і Пилипче впав смертю героя, вистріливши собі в серце. Йшов йому тоді 24 –й рік.

Вед.: 14 жовтня 2014 року в Бабинецькій ЗОШ І-ІІ ступенів встановлено меморіальну дошку Лукію Михайлу Васильовичу (псевдо «Нечай»). Молоді люди, колишні учні , йшли на смертельну боротьбу. Ця боротьба була надзвичайно виснажливою, важкою і кривавою.

Учень 4:Велику правду для усіх єдину,
Наш гордий клич народові несе:
Батьківщині будь вірний до загину,
Нам Україна вище понад все!

Учень 5: Не хочемо ні слави, ні заплати,
Заплатою нам розкіш боротьби,
Солодше нам у бою умирати,
Як жити в путах, мов німі раби.

Учень 6: Веде нас в бій борців упавших слава,
Для нас закон найвищий та наказ –
Соборна Українська Держава,
Вільна, міцна, від Тиси по Кавказ!

Пісня: «О, Україно!»

Вед.: День захисника України – це свято, яке  є направду всенародним, бо захисниками України є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці і військові, волонтери, діти і дорослі — всі ті,хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками.

Вед.: Боротьба за незалежність України продовжується і зараз. На сході нашої країни відбуваються бойові дії на території Луганської та Донецької областей. 

Сьогодні, ми раді вітати на нашій урочистій лінійці людей , які захищають  Соборність  і незалежність України  в 21 столітті. Дякуємо за подвиг і вірність Україні нашим землякам, котрі були і є учасникам АТО –  Гнатюку Ярославу Йосафатовичу, Ткачу Богдану Теодоровичу, Гречці Василю Васильовичу, Мартинюку Тарасу Васильовичу.

 

(Презентація про АТО)

Вед.: До слова запрошується учасник АТО  Ткач Богдан Теодорович.

 

(виступ учасника АТО, вручення йому квітів)

Вед.: На Донеччині  і Луганщині на превеликий жаль гинуть наші патріоти – добровольці  та  воїни української армії. Серед загиблих, на жаль,  є і воїни з нашого району. Це – Андруник Петро, Григоришин Михайло, Приведа Петро, волонтер Яворський Володимир.   Схилімо голови низько перед пам’яттю і подвигом славних синів України – героїв  УПА, героїв небесної сотні і героїв АТО і промовмо молитву за  душі загиблих.

Вед.: Схилімо голови низько перед пам’яттю і подвигом славних синів України – героїв  УПА, героїв небесної сотні і героїв АТО і промовмо молитву за  душі загиблих.

Вед.: Вшануймо пам’ять загиблих  воїнів УПА, Героїв Небесної Сотні та  героїв АТО хвилиною мовчання.

 

Пісня «Пливе кача» – запалити свічки + презентація

Вед.: Право покласти квіти до могили воїнам ОУН- УПА  надається учням нашої школи.

(учні школи кладуть квіти до могили УПА)

Учень 7: вірш «На могилі Січового стрільця»

Учень 8:Пам’ятайте про тих, що безвісті пропали,
Пам’ятайте про тих, що не встали, як впали.
Пам’ятайте про тих, що згоріли як зорі,-
Такі чисті і чесні, як повітря прозоре.
Учень 9: Пам’ятайте про тих, що за правду повстали,
Пам’ятайте про тих, що лягли на заставах.
Пам’ятайте про тих, що стрибали під танки…
Є в місцях невідомих невідомі останки.
Учень 10: Є в лісах, є у горах, і є під горою –
Менше в світі могил, ніж безсмертних героїв.
Пам’ятайте про них і у праці, і в пісні –
Хай відомими стануть всі герої безвісні.

Вед.: Запрошуємо до слова директора  школи Рудана Ярослава Володимировича.

(виступ директора школи)

Вед.: Достойними нащадками Української повстанської армії є сьогоднішня молодь, яка вже має право називатися захисниками України, бо брала активну участь у Революції гідності,  допомагає і підтримує українську армію з початку війни з російськими загарбниками на сході.

Вед.: Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу, володарка земель і вод –

Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться народ.

Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно, бо ти на світі в нас одна.

Учень 11: Десь там, за далекими ланами літ,

Де в травах дитинства стежина,

Стоїть біля батьківських сивих воріт

Калина, червона калина.

Вона проводила синів на війну,

Гілля до шинелі тулила.

Не знала в розлуці спокою і сну

Калина, червона калина.

 

Пісня «Ой, у лузі червона калина»

 

Вед.: Люблю твої ліси, струмки, джерельця

І все – усе, що є в моїм краю!

Тепло долонь і розуму, і серця

Я Україні милій віддаю!

Вед.: У цім краю з любові терпне серце,

Тривога світла доторка плеча.

Тут синім оком золоте озерце

Проводить в даль скороминучий час.

 

Вед.: Пам’ять – одна з найцікавіших властивостей людини. Так, як не можна забувати своїх батьків, так не можна забувати свій народ та його історію. Так, як не можна забувати своїх рідних, близьких ні в хвилини радості, ні в години печалі, так не можна забувати землі нашої, бо це –  першооснова. З неї ми вийшли, до неї ми і прийдемо, людина не може називатися людиною, якщо вона не має ні мови, ні пісні, ні пам’яті, ні роду. Пам’ятаймо про це.

Вед.: Згаси, о Боже, між братами чвари

Спаси і збережи від нових бід

Щоб не зростали знову яничари,

Щоб в славі процвітав козацький рід.

Вед.: Не повтори смертельних днів кривавих

Для нинішніх й прийдешніх поколінь

Даруй нам волю, щастя і державу

На многії літа даруй…Амінь

Вед.: Люблю тебе, Вітчизна, мила Україна,

Бо щастя жити ти мені дала,

Для мене ти одна і рідна, і єдина,

Я все зроблю, щоб ти завжди цвіла.

Вед.: Хай назавжди поселяться в наших сім’ях Любов, Повага, Статок. І той місточок доброти і любові між батьками і дітьми ніколи не переривається. Щастя, добра та миру нам усім!

Вед.: На цьому нашу урочисту лінійку завершено! Дякуємо за увагу!

 

Скачати сценарій до Дня Захисника України на тему: «Сила нескорених» (word, docx): джерело 1

 

Джерело: Сценарій свята Захисника Вітчизни

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь