Міністерство освіти затвердило нові програми ЗНО 2015

Міністерством освіти і науки затверджено програми зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти та у відповідності з якими мають бути розробленні та укладені тести ЗНО у 2015 році.

1 жовтня Міністерство освіти і науки України завтведило 9 програм ЗНО з навчальних предметів, що будуть конкурсними при вступі до вищих навчальних закладів у 2015 році. Зокрема, нові програми тестування затверджено з української мови і літератури, географії, біології, математики, фізики, хімії, історії України, іноземних мов, а також російської мови.

Програми ЗНО з світової літератури і всесвітньої історії не включено до переліку затверджених програм. Чи будуть дані навчальні предмети включені до програми проведення ЗНО у 2015 році стане відомо найближчим часом.

Скачати програми ЗНО 2015
Скачати програми ЗНО 2015

Скачати програми зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році:

Програма ЗНО 2015 з української мови і літератури

Програма ЗНО 2015 з історії України

Програма ЗНО 2015 з математики

Програма ЗНО 2015 з фізики

Програма ЗНО 2015 з хімії

Програма ЗНО 2015 з біології

Програма ЗНО 2015 з географії

Програма ЗНО 2015 з англійської мови

Програма ЗНО 2015 з російська мова

 

Під час розроблення та укладання тестів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання Український центр оцінювання якості освіти має забезпечити відповідність тестових завдань змісту затверджених програм ЗНО.

Проект наказу про затвердження нових програм ЗНО був погоджений з громадськими об’єднаннями керівників вищих навчальних закладів. Попередній наказ освітнього відомства про затвердження програм зовнішнього оцінювання від 03 грудня 2013 року, визнаний таким, що втратив чинність.

До 15 жовтня Міністерство освіти і наукимає затвердити проект Умов вступу до ВНЗ України у 2015 році.
Однією з найбільш очікуваних новацій є запропонована норма щодо обмеження строку дії сертифікату ЗНО. Відповідно до пропозицій МОН, вступники у наступному році матимуть право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання виданий лише у 2015 році.

Також освітнім відомством вилучено пункт, який дозволяв вступникам, які здобули повну загальну середню освіту в 2007 році або раніше вступати до вишів за результатами вступних іспитів. Відтепер ця категорія абітурієнтів вступатиме до навчальних закладів лише за результатами ЗНО.

Пропонується закріпити норму, згідно з якою у разі проведення творчого конкурсу у вищому навчальному закладі будуть зараховуватися бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання не менш як з двох предметів. У інших випадках зараховуються бали сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з трьох або чотирьох предметів. Обов’язковим конкурсним предметом для вступу до ВНЗ України залишається українська мова та література.

http://osvita.ua

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь