Категорія «Новини»

Найголовніші новини освіти України і світу

Зарплати вчителям зростатимуть до 20 тисяч: уряд презентував освітню стратегію до 2028 року

зарплата вчителя

Кабінет Міністрів України заклав у проєкті Бюджетної декларації на 2026–2028 роки новий підхід до розвитку освіти — фінансову підтримку педагогів та масштабну оптимізацію шкільної мережі. Згідно з постановою №774 від 27 червня 2025 року, середня заробітна плата вчителя має зрости до 20 000 гривень на місяць уже до 2028 року. Упродовж 2024–2025 років рівень зарплат …

Уряд хоче заборонити відстрочку для студентів після 25 років: законопроєкт №13193

Мобілізація студентів

Освіта не буде підставою для відстрочки: військовозобов’язаним після 25 років можуть заборонити навчання з відстрочкою Комітет Верховної Ради з питань освіти розглянув законопроєкт №13193, який передбачає обмеження можливості здобуття професійної та фахової передвищої освіти для військовозобов’язаних чоловіків віком старше 25 років із правом на відстрочку від мобілізації. Метою законопроєкту є унеможливлення використання освіти як способу …

Фінансова грамотність студентів: як управляти бюджетом під час навчання у ВНЗ

Навчання у виші — це не тільки отримання знань, а й перший серйозний досвід самостійного життя. Для багатьох молодих людей студентські роки стають справжньою школою фінансового планування. Без правильного підходу до розподілу коштів важко впоратися з усіма витратами та ще й залишити щось “на потім”. Як правильно планувати студентський бюджет: покрокова методика розподілу коштів на …

Медогляд для працівників освіти: що потрібно знати педагогу

Медогляд

Щорічний медичний огляд педагогів — обов’язкова складова допуску до роботи в закладах освіти. Така вимога передбачена Наказом МОН України від 23.07.2002 р. №280, і охоплює як консультації лікарів-спеціалістів, так і проходження низки лабораторних досліджень. Розповідаємо, які обстеження мають пройти вчителі та які щеплення необхідно мати, пише юрист, психолог – Лілія Орел. Обов’язковий огляд у лікарів …

Концентрация и успеваемость в школе: роль витамина D3

Когда речь заходит о хорошей успеваемости в школе, мы обычно думаем о способностях ребенка, школьной программе, учителях, методах обучения… Но мало кто вспоминает про витамины. И совершенно зря! Один из них — D3, более известный как «солнечный витамин», важен для памяти, внимания, способности учиться. Поэтому, если его не хватает, успеваемость в школе хуже. Почему так …

Обов’язкове працевлаштування після навчання?

Навчання студентів з 15 серпня

В Україні розглядають законопроєкт №10399, який зобов’яже студентів-бюджетників після випуску певний час працювати за направленням. Документ вже ухвалено в першому читанні, тож остаточні умови стануть відомі після другого. Навчаєшся на бюджеті — доведеться відпрацювати? 20 березня Верховна Рада ухвалила документ у першому читанні. Зараз він готується до другого. Якщо закон приймуть: Деталі обговорювали на ТК …

Підвищення зарплат педагогам “складне через значні витрати”, але щомісячну доплату запроваджено: уряд відповів на петицію

доплата вчителям

Уряд України офіційно відповів на електронну петицію щодо підвищення заробітної плати педагогам, яка зібрала понад 25 тисяч підписів. У відповіді зазначено, що суттєве підвищення окладів наразі ускладнене через воєнний стан та обмеженість бюджету, втім освітянам уже передбачено щомісячні доплати з перспективою їх збільшення. Петицію опублікувала 15 січня 2025 року громадянка Надія Коток. Її підтримали понад …

Освітня катастрофа 2.0: 30 кілометрів до знань

Освітня катастрофа 2.0: 30 кілометрів до знань

Міністерство освіти і науки запевняє: максимальна відстань для організації підвозу учнів до академічних ліцеїв не перевищуватиме 30 км. Звучить, можливо, красиво – на папері. Але чи хтось замислювався, що це означає насправді? Тридцять кілометрів – щодня, туди й назад! У МОН стверджують, що мережу ліцеїв планують на основі ГІС-картографування та врахування доступності. Вони обіцяють, що …

Червоні двері: гра-пастка для підлітків шириться Україною

Небезпечна гра “Червоні двері, жовті двері” поширюється серед українських підлітків через TikTok. У грі один учасник вводить іншого у змінений стан свідомості — масажуючи скроні та повторюючи фрази, наче ритуал. Суб’єкт описує уявні двері та кімнати, що можуть викликати страхи, галюцинації або навіювані образи. Гра небезпечна як фізіологічно, так і психологічно: Психологи попереджають: гра може …

Освітня катастрофа або як депутати прагнуть знищити ліцеї та зруйнувати освіту в сільських регіонах

Освітня катастрофа або як депутати прагнуть знищити ліцеї та зруйнувати освіту в сільських регіонах!

Що робить влада з освітою? Нещодавно у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №13120, який, на думку освітянської спільноти, може призвести до катастрофічних наслідків для системи освіти, особливо в сільській місцевості.​ Нереальні вимоги та загроза для ліцеїв Законопроєкт, ініційований групою народних депутатів, серед яких Сергій Бабак, Сергій Колебошин, Роман Грищук, Ольга Коваль та Наталія Піпа, пропонує з …