Конспект уроку математики у 5 класі. Звичайні дроби. Розв’язування вправ.

Звичайні дроби
Звичайні дроби

Скачати

Тема: Звичайні дроби. Розв’язування вправ.

Мета:  узагальнити і систематизувати знання учнів про звичайні дроби, порівняння звичайних дробів, перетворення неправильних дробів у мішане число, про додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками та використання цих дій при розв’язуванні вправ.

Виховна мета: виховувати в учнів вміння логічно мислити, аналізувати ситуацію, чітко висловлювати свою думку та переконувати у її правильності.

Очікувані результати: учні повинні знати, що означає чисельник та знаменник дробу, розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа та числа за його дробом, вміти порівняти два дроби, виконати дії додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками та використовувати навики при розв’язуванні задач.

Обладнання: тестові завдання, окремо підготовлені задачі.

 

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань.

 

Мозкова атака.

  • Яка ситуація приводить до появи звичайних дробів?
  • У якому вигляді записуємо звичайний дріб?
  • Що означає чисельник дробу, знаменник дробу?
  • Які дроби називаємо правильними, неправильними?
  • Які правила порівняння звичайних дробів вам відомі?
  • Який дріб можна перетворити у мішане число?
  • Як додати, відняти два дроби з однаковими знаменниками?

 

ІІ. Практичний тренінг.

Учні виконують  завдання, серед яких є тестові та з короткою відповіддю.

 

ІІІ. Вироблення вмінь і навиків.

 У зошитах учні виконують завдання:

  1. а ) 8 + 2 ,
  2. 1- ,
  3. 9 – 4,
  4. 6 – 3 .

 

Розвязати рівняння:

  1. 4 +  х = 10,
  2. 7– ( х – 2 ) = 4 .

 

 

ІV. Учні виконують завдання із підручника Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С., Математика, 5.

№ 818. Прокоментувати розв’язання задачі.

1 )  +  +  + = ,

2) 1 –  = .

№ 791.

Яке найменше натуральне число задовольняє нерівність:

1 ) т  ,

2)   т.

 

  1. V. Підсумок уроку.

 

 

  1. VI. Повідомлення домашнього завдання.
    Опрацювати п.27-29, , №781, 784.
Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь