Практична робота 4. Побудова діаграм
Мета практичної роботи: закріпити навички створення діаграм.
Завдання 1
У здорової людини потреба в білках, жирах і вуглеводах становить відповідно 12, 60 та 28% від маси спожитих продуктів. Визначте, наскільки узгоджується з цією потребою сніданок, який складається з сирників зі сметаною, білого хліба з бутербродним маслом та кави, а також зобразіть наочно калорійність складових сніданку.
Хід виконання
- У електронній книзі ТП Розділ 4.xlsх на аркуші Практична 4_1 побудуйте таблицю хімічного складу та енергетичної цінності страв (продуктів), поданих на сніданок (рис. 1).
- У клітинки С8, D8, Е8 уведіть формули для обчислення загальної кількості білків, жирів і вуглеводів, споживаних під час сніданку.
- Визначте тип діаграми, за якою можна буде з’ясувати, чи відповідає цей сніданок потребі людини в білках, жирах і вуглеводах. Скористайтесь алгоритмом вибору типу діаграми, врахувавши, що залежності між двома числовими величинами немає, а частка значень у загальній сумі важлива (Рекомендовано Кругову діаграму). Зробіть висновок щодо відповідності сніданку потребам людини у білках, жирах і вуглеводах.
- Для наочного відображення калорійності страв, поданих на сніданок, побудуйте гістограму за діапазоном B3:B8;F3:F
- Відформатуйте отриману гістограму за допомогою контекстного меню її елементів (рис. 2). Збережіть файл.
Рис. 2. Готова гістограма
Завдання 3
Розв’яжіть графічно рівняння .
Математична складова роботи
Метод графічного розв’язання цього рівняння полягає в побудові на одній координатній площині графіків функцій та у = і у визначенні координат точок перегину цих графіків. Наближеними коренями рівняння будуть абсциси точок перетину.
Хід виконання
- У електронній книзі ТП Розділ 4 додайте новий аркуш із іменем Практична 4_3.
На цьому аркуші створіть таблицю за формою, яка подана на рис. 5
Рис. 5. Таблиця для побудови графіків функцій та у =
- У стовпець А введіть значення аргументу функції на відрізку [-2; 1] з кроком 0,2.
а) У клітинку A3 введіть число -2.
б) У клітинку А4 введіть наступне значення аргументу функції — число -1,8. У результаті клітинки A3 та А4 міститимуть перші два члени арифметичної прогресії.
в) Виділіть клітинки А3:А4 та, перетягнувши маркер автозаповнення, заповніть решту клітинок значеннями членів арифметичної прогресії з першим членом -2 та різницею 0,2 (рис. 6).
- Обчисліть значення функцій.
а) У клітинки В3 та С3 уведіть формули для обчислення значень функцій та у = відповідно. Значення х міститься у клітинці A3. Для обчислення значення функції у = ех скористайтеся функцією ЕХР з категорії математичних функцій Microsoft Excel.
б) Скопіюйте ці формули у діапазони В4:В18 та С4:С18 (рис. 7).
Рис. 6. Заповнення діапазону А3:А18
Рис. 7. Таблиця значень функцій
- Побудуйте графіки функцій та у = на відрізку [-2; 1].
а) Виділіть клітинки В2:С18.
б) Виберіть тип діаграми — Графік та вид діаграми — графік
без маркерів.
- Розгляньте отримані графіки функцій та у = . Визначте координати точок їх перетину. Для цього підведіть курсор до точки перетину графіків так, щоб були відображені
координати. Зробіть висновки про корені рівняння. Рис. 7
Рис. 8. Визначення координат точок перетину графіків функцій
- Збережіть файл.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments