Сценарій «Подорожуємо новорічною Європою»
Скачати готовий сценарій заходи ви можете у кінці сторінки.
Переглянути презентацію в режимі онлайн (дочекайтесь повної загрузки сторінки …)
(На початку свята учасники об`єднуються у декілька команд)
ВЕДУЧИЙ 1. Вітаю вас, дорогі друзі!
ВЕДУЧИЙ 2. Полум’яний привіт нашому шкільному авангарду, які впевнено крокують до спільної мрії й будують Європу у власному домі.
ВЕДУЧИЙ 3. Уже скоро ми будемо святкувати Новий рік і разом з ним приходить «хвойний» радісний настрій щастя, змін, надій, яке несе з собою це усіма улюблене свято.
ВЕДУЧИЙ 4. Саме цього дня відбуваються незабутні зустрічі, виконуються найзаповітніші бажання, можливі найнеймовірніші чудеса. Не вірите? Я упевнена, що ви зможете переконатися в цьому, якщо станете учасниками подорожі новорічною Європою. Як приємно, що в нас є свято, якому радіють усі. Свято, яке не знає кордонів ні в часі, ні у просторі. Напевно, єдине свято в році, яке обіцяє нам дива!
ВЕДУЧИЙ 1. Багато чудових звичаїв є у кожного народу, і, мабуть, найпривабливіші з них – свята. Чому ж з’явилися на землі свята? Придумали їх люди ще у глибоку давнину, аби скинути з себе тягар буденних турбот і забути хоча б на деякий час горе-лихо.
Був час, коли стверджували, що пора старих обрядів і свят минула, що навіть у селах тепер ніхто не водитиме танок і не влаштовуватиме святочні ворожіння. Але ось яка дивовижна річ! Збереглися вони в багатьох країнах Європи. У багатьох регіонах України також старі звичаї та національні свята ніколи не забувалися – їх дотримуються й святкують дотепер.
ВЕДУЧИЙ 2. Відзначати Новий рік – дуже давній звичай. І хоч святкують його всі, але святкують по-різному. І нам сьогодні надається унікальна можливість здійснити подорож і дізнатися, які традиції зустрічі Нового року існують у різних країнах Європи.
ВЕДУЧИЙ 3. Тому зараз, дорогі друзі, ми хочемо запросити вас у м’який вагон новорічного експресу, щоб відправитись у подорож по новорічній Європі. Але для цього ви повинні отримати святкову візу.
КОНКУРС «СВЯТКОВА ВІЗА».
Отримати святкову візу для подорожі Європою – означає правильно виконати завдання конкурсу. Прослухавши підказку у вигляді асоціативного ряду, команди мають назвати країну.
Завдання конкурсу:
- Авіакомпанія «САС» , «Пеппі Довгапанчоха», Вікінги, «Вольво», ліс, «Північна Венеція» (Швеція)
- Балтійське узбережжя, шпроти, бурштин, Даугава, Юрмала, Домський собор (Латвія)
- Альпи, Рільке, Шуберт, банківські послуги, Зальцбурґ, вальс, Зигмунд Фрейд (Австрія)
- Балатон, гуляш, Центральна Європа, чардаш, боксити, Дунай (Угорщина)
- Кортес, Прадо, вино, Лопе де Вега, маслини, Сараґоса, Канарські острови, Дон Кіхот (Іспанія)
- Нансен, електрохімія, Тур Хейєрдал, Едвард Гріг, Північне море, нафта, Ібсен. (Норвегія)
- Уманський парк, Карпати, Десятинна церква, писанки, «Червона Рута», Тарас Шевченко (Україна)
- Паганіні, гондоли, Колізей, Монблан, Рафаель, Марко Полло, «Ла Скала», мармур, Апенніни. (Італія)
- Копернік, Біловезька Пуща, Міцкевич, Балтійське узбережжя, Шопен. (Польща)
- Галлія, Канни, Версаль, Бальзак, Лазуровий берег, брати Люм’єр, Сена, жаб’ячі лапки (Франція)
- Дунай, троянди, Кирило і Мефодій, Фракія, «Золоті піски», Чорне море, Варна. (Болгарія)
ВЕДУЧИЙ 3. Молодці! Ви пройшли перше випробування й отримали святкову візу для подорожі. Але будь-яка подорож починається з складання та вивчення карти маршруту, на якому визначають країни, міста, видатні туристичні об’єкти. Тому наш новорічний потяг вирушить, коли буде визначено маршрут.
КАРТОГРАФІЧНИЙ КОНКУРС «ДОРОЖНЯ КАРТА ЄВРОПИ»
( Командам дається порожня контурна карта і таблички з країнами Європейського регіону, назви яких треба підписати на карті)
Назви країн: Італія, Польща, Португалія, Німеччина, Франція, Словаччина, Ісландія, Іспанія, Румунія, Греція, Великобританія .
ВЕДУЧИЙ 4. Отже, ми вирушаємо у подорож.
ЗУПИНКА «ІСТОРИЧНА»
ВЕДУЧИЙ 1. Новорічний феєрверк – один із найстаріших звичаїв. Стародавні люди вірили, що вогонь і шум феєрверка відлякують привидів і злих духів.
ВЕДУЧИЙ 2. Звичай дарувати новорічні подарунки прийшов до нас зі Стародавнього Риму. Першими подарунками були гілочки лавра, які символізували щастя в наступному році. Римляни на новорічних подарунках писали побажання та жартівливі вірші.
ВЕДУЧИЙ 3. Традиція ліпити сніговика з’явилася в XIX столітті й жива донині. Класичний персонаж має такі атрибути: мітлу, відро на голові й морквину замість носа.
ВЕДУЧИЙ 4. Перша новорічна листівка була створена в 1794 році англійським художником Добсоном. На ній він зобразив зимовий засніжений ліс і щасливу сім’ю, яка зібралася біля ялинки. Так зародився звичай дарувати один одному оригінальні новорічні привітання. Листівки вперше почали відправляти поштою з 1843 року, після того, як це зробив англієць Генрі Коул. В Україну оригінальні новорічні листівки прийшли з Англії й були справжніми витворами мистецтва. Їх використовували для прикраси інтер’єрів, оздоблювали у вигляді картин, колекціонували.
ВЕДУЧИЙ 1. У ці святкові дні ми бажаємо один одному тільки нового… Нового року! Нового щастя! – якщо когось старе не влаштовує… Нових друзів! – хоча не потрібно забувати, що «старий друг, краще нових двох»…
А що ще ми бажаємо один одному нового напередодні Нового року?…
КОНКУРС-ЕКСПРОМТ «АУКЦІОН «НОВИХ» ПОБАЖАНЬ».
ЗУПИНКА «НОВОРІЧНІ ГЕРОЇ».
ВЕДУЧИЙ 2. Наша подорож продовжується. У різних країнах світу традиції зустрічати Новий рік відрізняються один від одного, але в одному вони схожі: очікування дива з’являється у кожного, незалежно від національності, віку та статі. А самий головний постачальник щастя – сивочолий старець, який у новорічну ніч ходить по домівках, роздаровуючи довгоочікувані подарунки – кожному по заслугах. У кожної країни є свій чарівник, і його прообразом можуть бути несподівані персонажі. Ну що ж, почнемо знайомство?!
Юль-Томтен – гном, який приходить на Різдвяні свята в кожен шведський будинок (за образом нагадує нашого домовика), і підкладає до печі дітям солодощі, іграшки та ялинкові прикраси, розписані золотом. Він живе в лісі, в його підпорядкуванні знаходяться сніговик Дасті, відьми, ельфи, тролі й інші мешканці чарівного царства.
Пер Ноель і Шаланд – нерозлучна французька парочка. Пер Ноель відвідує тільки старанних дітей, він під’їжджає до будинку на ослику з великим плетеним кошиком подарунків, він розкладає їх у шкарпетки, розвішані перед каміном. Шаланд неслухняних дітей пригощає порцією різок. Утім, якщо заспівати пісню чи розповісти вірш, він змінить гнів на милість і обдарує неслухняних дітей подарунками.
В Іспанії Діда Мороза кличуть Олентцеро. Він одягнений у національний домотканий одяг і носить із собою фляжку гарного іспанського вина, щоб довга новорічна робоча ніч була не такою важкою.
У італійців Діда Мороза заміщує Баббо Натале, як дві краплі води схожий на Санта-Клауса, він роз’їжджає з подарунками на санях, запряжених північними оленями.
У голландців –білобородий Сінтер Клаас в червоному халаті й митрі, який їздить на білому коні. У Сінтер Клааса багато помічників – Чорних Пітов, які роблять всю брудну роботу за святого: доставляють подарунки дітям додому.
У Греції на свята приходить Святий Василь. Святий Василій носить костюми різних квітів, схожих на одяг священика, на голові шапка, нагадує тіару. Подарунки Святий Василій не дарує, вважається, що найкращий подарунок – гарне слово, справа й віра Христова.
Святий Миколай дарує радість маленьким жителям Бельгії та Польщі. Він разом з прислужником Пітером розкладає подарунки в чобітки й шкарпетки, спеціально приготовлені для дітей. Одягнений в білу, розшиту золотом мантію єпископа.
Найскромнішим новорічним персонажем у світі прийнято вважати чеського Ежишека – підкидаючи подарунки, він ретельно ховається від людей, тому його ніхто ніколи не бачив.
Батечко Різдво – так називають Діда Мороза у Англія, Дядо Коледа або Дядо Мраз – це Дід Мороз Болгарії.
Як бачите, імена казкових персонажів різні, але всіх їх об’єднує одне – вони є незмінною складовою Новорічних і Різдвяних свят, приносять з собою радість, веселощі, а також вселяють в людей віру в краще, очікування чудес!
ВЕДУЧИЙ 3. А тепер прошу усіх пересісти на новорічну яхту! У вас сьогодні унікальна можливість здійснити середземноморський круїз. Щасливого новорічного плавання!
(Звучить грецька музика)
ЗУПИНКА «КРАЇНА, У ЯКІЙ Є ВСЕ!»
Дивіться, ми наближаємося до країни, про яку говорять, що в ній є усе! Яка це країна?
ВЕДУЧИЙ 4. Правильно! Шановні моряки й морячки! Наша новорічна яхта доплила до берегів Греції…
У Греції Новий рік – особливе свято, це час очікування позитивних змін в житті, прощання з сумними подіями минулого. За столом збирається вся родина, вручаючи один одному подарунки й ділячись радісним настроєм. До столу обов’язково подається грецький хліб «хрістопсомо», прикрашений фігурками з тіста, страви зі свинини і курки, а також індичка, фарширована родзинками, рисом і каштанами.
ВЕДУЧИЙ 1. Чудова традиція греків – чистка домашнього каміна. Він ретельно очищається від золи, прочищається димар і труба. Робиться це для того, щоб злі демони і духи не змогли проникнути в будинок в новому році. Також греки, відправляючись у Новий рік до рідних або знайомих, беруть із собою подарунок – замшілий камінь. Залишаючи його господарям, вони говорять: «Нехай ваші гроші будуть так само важкі, як цей камінь!».
КОНКУРС «МІЦНІ ГРЕЦЬКІ ГОРІХИ».
ВЕДУЧИЙ 2. У мене в руках кульок грецьких горіхів, які вам необхідно розколоти, але не силою зубів, а силою інтелекту. Я ставлю новорічно-грецьке запитання. За правильну відповідь кожен гравець одержує горіх. Чим більше горіхів – тим більше шансів виграти цей конкурс. Увага, питання…
Питання конкурсу.
- Назвіть самі престижні змагання, у яких брали участь спортсмени Давньої Греції? (Олімпійські ігри)
- Якому богу були присвячені перші Олімпійські ігри?(Зевсу)
- Хто виграв битву при Марафоні? (Греки)
- Яка епічна поема прославила Грецію на весь світ? («Ілліада»)
- Яку релігію сповідують греки? (Православіє)
- Скільки подвигів здійснив Геракл? (12)
- У Греції після того, як годинники проб’ють північ, господиня виходить у двір і розбиваєоб стінуплід граната. якщо зернятка розлітаються далеко по подвір’ю, значить, у новому році вся родина буде щаслива, а поля дадуть гарний урожай. Що це за плід? (Гранат)
- Який народний грецький танець користується популярністю й на наших корпоративних вечірках? (Сиртакі)
- Скільки було муз у давніх греків (Дев`ять)
ЗУПИНКА «ЗНАМЕНИТИЙ ЧОБІТ»
(Звучить італійська музика)
ВЕДУЧИЙ 3. Ми наближаємося до Італії! Італії – країна сонця, радості й тепла, невичерпне джерело натхнення й позитивних емоцій, це любов з першого погляду і назавжди. Кожного року мільйони туристів з ентузіазмом штурмують знаменитий «чобіт».
ВЕДУЧИЙ 4. Не рекомендую у новорічну ніч підходити близько до стін будинків. Так уже повелося, що італійці в новорічну ніч викидають із вікон старі речі: летять на бруківку квіткові горщики, стільці, чоботи… Трапляється, і величезна прадавня шафа з диким гуркотом обрушується додолу. Чим більше викинеш речей, уважають італійці, тим більше багатства принесе Новий рік. Перед Новим роком треба віддати всі борги, вибачити всі образи й попросити пробачення за всі прикрості, незручності, неприємності, непорозуміння. Давайте і ми позбудемося непотрібних почуттів і емоцій.
ЗАГАДКИ «ПОЗБАВЛЯЄМОСЯ НЕПОТРІБНИХ ПОЧУТТІВ І ЕМОЦІЙ».
Ведучий для кожного екіпажа зараховує загадку, на яку вони, екіпажі, відповідають хором.
ВЕДУЧИЙ 1.
Щоб нам в усьому повезло,
Легко викиньмо ми… (Зло)
Щоб життя веселим здалося,
Назавжди залишимо… (Заздрість)
Щоб життя було небесної манною,
Потрібно позбутися всім від… (Обману)
Щоб нас не долали бурі й грози,
Викорінимо взаємні… (Погрози)
Щоб співали в душі соловейки
Викорінимо із практики образливі… (Лайки)
Ведуча: Для того, щоб потрапити до іншої країни, пропоную капітанам команд узяти участь у конкурсі «КРАЩИЙ ЗНАВЕЦЬ ВИНАХОДІВ». Ассистент ведучого виносить підніс, на якому лежать винаходи.
(Капітани по черзі беруть винаходи у руки й називати країну, яка має безпосереднє відношення до цього предмету. Переможе той, хто виявиться кращим знавцем винаходів європейців.)
- Перец (болгарський )
2. Горіх (грецький)
3 Ніж ( фінський)
4. Замок (англійський) - Сир (голландський )
- Годинник (швейцарський)
7. Скло (чеське) - Сало( українське)
- Духи (французькі).
ЗУПИНКА «НАЩАДКИ ВЕЛИКИХ КАРОЛІНГІВ»
(Звучить вальс «Під небом Парижу»)
ВЕДУЧИЙ 2. Шановні пасажири новорічної яхти , продовжуємо нашу подорож. Франція нас чекає! Ми з вами наближаємося до берегів нащадків великих Каролінгів, відважних мушкетерів і підступних кардиналів. У столиці цієї країни прагне побувати майже кожний. Недарма про це місто говорять: «Побачити Париж і вмерти…».
ВЕДУЧИЙ 3. Дами та добродії, чи знаєте ви, як французи святкують Новий рік? Символом благополуччя й сімейного вогнища вважається велике поліно, яке в ніч на Новий рік запалюють у камінах будинків. До святкового стола француженки готують сім обов’язкових страв, серед них: кольорова капуста, суп із часником, равлики. Паризький Новий рік – це, насамперед, масові гуляння на Єлисейських полях, де зав’язуються знайомства й шампанське п’ють прямо на вулиці.
ЗУПИНКА «КРАЇНА ВЕСЕЛОЇ ФІЄСТИ»
(Звучить іспанська музика)
ВЕДУЧИЙ 4. Нас зустрічає новорічна Іспанія! Іспанці будь-який привід використовують для веселої фієсти. Іспанці готуються до зустрічі Нового року задовго, прикрашаючи гірляндами свої будинки, ліхтарні стовпи й вітрини магазинів. У цю пору року в Іспанії достатньо тепло. Основна дія проходить завжди на головній площі Мадриду. Відкриттям свята можна вважати традиційний новорічний бал, у якому разом з дорослими беруть участь і діти.
За сталою традицією в 12 годин ночі городяни виходять на вулицю, щоб з кожним ударом баштового годинника з’їсти по одній виноградині, одночасно загадуючи бажання. Кожна виноградинка символізує один із прийдешніх місяців, а коли встигнути з’їсти всі 12 − “гарантоване” виконання заповітного бажання. Ця забавна традиція розповсюджується і на тих, хто зустрічає Новий рік у будинку. Виноград кладеться на кожну тарілку.
КОНКУРС «В ІСПАНСЬКИХ РИТМАХ».
ВЕДУЧИЙ 1. Про 12 виноградин я вам розповіла. А зараз запрошую від кожної команди пари учасників для новорічного конкурсу «В іспанських ритмах».
А чи знаєте ви, що знаменита «Макарена» родом із Іспанії? Тоді танцюємо «Макарену»!
(Ведучий показує танцювальну комбінацію танцю «Макарена»)
Танцювальна комбінація:
«Раз» – витягнути праву руку вперед.
«Два» – витягнути ліву руку вперед.
«Три» – праву руку на ліве плече.
«Чотири» – ліву руку на праве плече.
«П’ять» – праву руку за голову.
«Шість» – ліву руку за голову.
«Сім» – праву руку на праве стегно.
«Вісім» – ліву руку на ліве стегно.
ВЕДУЧИЙ 2. Дорогі друзі! Наша новорічна середземноморська подорож бере зворотний курс! Як зустрічають Новий рік по-українські? В Україні Новий рік завжди зустрічали посіванням житом-пшеницею, добрими побажаннями на здоров`я всього роду, веселими колядками та святковою вечерею. Вечір 31 грудня називається щедрим, адже на нього готують пишний сімейний бенкет. За давньою традицією господар звертався із закликами родючості до дерев, тварин, пропонував їм скуштувати святкових страв. Щоб родив сад – його тричі босими оббігали діти.
Нас чекає зустріч із головними героями Новорічного свята в Україні – Дідом Морозом і Снігуронькою!
ДІД МОРОЗ: Повірте всі у неповторне диво,
Яке візьме й отак собі прийде:
Усі живуть чудово і щасливо,
А сум і розпач раптом пропаде.
І буде казка, будемо радіти
І зустрічати світлий рік новий.
І веселитися, сміятися, як діти,
А він пригорне — добрий і живий,
Новенький рік, — і щастя подарує,
Надію світлу, мрію чарівну.
СНІГУРОНЬКА: А між людьми міцні мости збудує,
Покличе всіх і щастя рознесе…
І нам на серці дуже гарно стане,
І чарівним здаватиметься все.
Вночі у шибку Дід Мороз загляне
Й дарунки під ялинку принесе!
ВЕДУЧИЙ 3. З Новим роком, дорогі друзі! Вітаємо всіх!
ВЕДУЧИЙ 4. Хай у новорічну ніч до ваших дверей підійдуть щастя, добро, любов, успіх!
ВЕДУЧИЙ 1. Разом з відліком курантів увійдуть до вашого дому і залишаться у вас назавжди!
РАЗОМ: До зустрічі у Новому році!
Скачати сценарій «Подорожуємо новорічною Європою»: джерело 1