Комплексне заняття «Посадимо ялиночки в лісі» (об’ємна аплікація)

Комплексне заняття В старшій групі «Ромашка» ДНЗ №7/788

«Посадимо ялиночки в лісі» (об’ємна аплікація)

Вихователь ст. гр. Абушек Л.В. М. Київ

Сценарій "Посадимо ялиночки в лісі"
Сценарій “Посадимо ялиночки в лісі”

Виховувати у старших дошкільнят бажання берегти природу, охороняти її. Розширити знання дітей про природу як мірило людської доброти. Вчити бути спостережливими, відповідати на логічні запитання, міркування.

Ознайомити з технікою об’ємної аплікації, основою якої є трикутники, складені з квадрата. Вчити складати трикутники з квадратів різної величини, а потім складати з цих трикутників ялинку. Залучати дітей до колективної роботи, вчити досягати кінцевого результату.

Матеріал: паперові квадрати земного кольору й різних розмірів, пензлики для клею, клей, серветки, великий аркуш із зображенням зимового лісу з пеньками від ялинок.

Викор. Літ-ра:

  1. «Дошкільне виховання», 2006, №1
  2. О. Білан «Екологічне виховання дітей дошкільного віку».

 

Хід Заняття

  • Діти, ви знаєте, що нас оточує жива і нежива природа. І на сьогоднішньому занятті ми поведемо розмову про бережне ставлення до природи, що нас оточує.

Природа – це дуже складний і багатогранний світ, де особливе місце відведено птахам, тваринам, рослинам. А людина – добрий друг природи, це друг сильний, мудрий і справедливий.

Ми знаємо, для того щоб ця природа існувала, ми повинні її любити і оберігати.

Подивіться на карту, перед вами всі країни світу. Колір на карті говорить сам про себе. Голубий чи синій колір – це вода, зелений – це ліси, парки. А що є головною умовою існування цієї природи? Що потрібно для існування людини? (– Вода). Так, бо без води немає життя на землі. Що потрібно, щоб росли дерева, кущі, трава? Які три головні умови? (Світло, тепло, вода). Так, без цього б не було життя на Землі.

А тепер, давайте пригадаємо природу нашого дитячого садочка. Які дерева ростуть на нашому майданчику? (- Клен, береза, каштан, верба), – це які дерева? (– Декоративні).  А ще є садочок на нашій території, які дерева там ростуть? (- Груші, вишні, сливи, абрикоси). Це які дерева? (- фруктові). І ці дерева милують наше око у всі пори року. Ми ведемо спостереження за ними, дбаємо про них. А як ми дбаємо? Навесні обкопуємо дерева, білимо їх, щоб жуки-короїди не точили їх, обрізаємо. І за це дерева дарують нам свої плоди.

Які плоди ви їли? (- абрикоси, яблука, вишні, сливи, груші). Діти, а хто дбає про дерева у лісі? (- Люди, лісники). Вони обрізають їх навесні, зрізають хворі дерева, або ті, що зруйнував вітер чи сніг.

Діти, а для чого взагалі потрібно берегти ліс? Отже, ліс очищує повітря, робить його здоровим і свіжим. До лісу ми ходимо відпочивати, набиратися сил. А для диких тварин – це взагалі рідний дім. А ми маємо думати не лише про себе, а й про братів наших менших – птахів, звірят.

Може хтось пригадає, які птахи прилітають до нашого садочка? (- горобці, синиці, ворони, сороки, голуби). А як ми дбаємо про них? (- Взимку ми їх підгодовували. Повісили годівницю і насипали туди зернят.)

А які тварини живуть у лісі? (- Вовки, лисиці, зайці, ведмеді, їжаки, лосі). Ми як їх називаємо? ( – Дикими). Чим живляться дикі тварини?  (відповіді дітей). А які птахи живуть у лісі? (- синиці, снігурі, сороки, дятли).

Ось одна сорока принесла мені листа. Щож тут написано?

«Дорогі друзі! У нашому лісі сталася біда! Лихі люди на Новий Рік вирубали всі ялинки і тепер нам загрожує велика небезпека.

Допоможіть нам, будь-ласка!

Лісові звірята!»

  • То як, діти? Допоможемо звірятам?

Здається, я щось придумала. О, тут і малюнок.

  • Ой лишенько! Погляньте, що сталося з лісом! Бачите, до чого приводить людська недбалість. Як же нам допомогти звірятам?
  • Діти, а ви звернули увагу, що в лісі немає комах, мурашок? Де це вони? (відповіді дітей).
  • Так, багато з них поховалися під кору дерев, забилися глибоко в мурашники.

А чим живляться птахи у лісі? Їх у лісі ніхто не годує (діти перелічують: ягодами горобини, шипшини, насіння дерев, шишками).

Діти, я пропоную вам зробити паперові ялинки. Це ми зробимо на панно. А навесні посадимо по можливості. Хочаб по одному деревцю чи кущику. Недаремно в народі кажуть: «Даремно прожила життя ця людина, яка не посадила ні одного дерева…»

Тож, швиденько до роботи. А спочатку давайте заспіваємо. Муз. Шаінського «Вмєстє вєсєло шагать».

  • Так. Сідайте зручненько і дивіться уважно, як треба зробити ялинку.

Беремо найбільший квадрат. Кладемо його на стіл зворотнім боком. Згинаємо по діагоналі так, щоб утворилося два однакові трикутникию Проводимо пальцем по лінії згину.

Розгортаємо квадрат, знову згинаємо його але вже по іншій діагоналі. Фіксуємо лінію згину.

Розгортаємо квадрат. І знову згинаємо посередині щоб утворилося два прямокутники.

Повертаємо квадрат до себе кольоровим боком і вома пальцями вгинаємо всередину по основній лініі згину. У нас утворився складаний трикутник.

Тепер увігнімо другий бік.

Ось це і буде низ ялинки.

Тепер беремо квадрат середньої величини і складаємо так-само. Це – середина ялинки.

Останнім беремо маленький квадрат – верхівку ялинки.

(Кожна дитина обирає по пеньочку і наклеює на нього свою ялинку.)

  • Не забувайте витирати залишки клею серветкою, щоб ялинка вийшла охайною. (Діти виконують колективну роботу)
  • А чому в цьому лісі немає ведмедика, їжачка? (діти відповідають)
  • Правильно, бо вони взимку сплять. Який чудовий ліс вийшов! А ялинки які гарні. Добре попрацювали. Я обов’язково перешлю вашу роботу лісовим звірам.

Діти, а тепер все поскладайте, приберіть на столах і на прогулянку.

«Вам у природу ходити,

І мандрувать, любі діти.

Вмійте природу любити

Кожній стеблині радіти

В полі, у лісі, над яром –

Квіти, дерева і трави.

Квіти не рви задарма

Гілки не втни для забави.

Адже вам всім відомо,

що рибі потрібна вода,

птахам – повітря,

тваринам – ліс, гори, степи.

Людині потрібна рідна земля,

щоб берегти і любити її рідні простори. »

Скачати сценарій (.docx)

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь