«Урочиста лінійка присвячена Дню Знань та святу першого дзвоника у системі ПТО»

«Урочиста лінійка присвячена Дню Знань та святу  першого дзвоника у системі ПТО»

Скачати сценарій

Урочиста лінійка присвячена Дню Знань
Урочиста лінійка присвячена Дню Знань

Мета: виховний захід орієнтований на учнів професійних ліцеїв, училищ, який  забезпечує активизацію учнів в перший навчальний день. Уособлює важливість знань в житті кожної людини, а особливо при вивченні професій, які вони обрали. Виховує почуття відповідальності при підготовці та безпосередньо в процессі навчання.

Сценарій заходу побудований у вигляді розповіді з елементами гри-казки, яка включає в себе різні види розумової та фізичної активності, що сприяє підвищенню інтересу учнів до заходу і реалізовує кінцеву мету заходу. Учасники гри-казки  Афіна Мудрості і Королева знань одягнуті в відповідні образу костюми. Спеціально виготовлено символічний Ключ Знань, який перев’язано яскравою стрічкою. Також обов’язковим на нашому святі є Факел Знань і завдяки сухому горючому він горить яскравим полум’ям. При цьому учні дотримуються правил  техніки безпеки, з якими ознайомленні напередодні свята та під час репетицій. При розрізанні символічної голубої стрічки необхідно приготувати ножиці. У нашому ліцеї по традиції розрізають стрічку першокурсники, а тримають її ветерани педагогічної праці ліцею.

Велику увагу  відведено батькам учнів, випускникам ліцею, учням другого та третього курсів і самим першокурсникам та педагогічному колективу, ветеранам ліцею. В формі пісень, сценки учні 2, 3 курсів розповіли про своє життя в ліцеї, про свої мрії. В цей день учні, які переступлять поріг ліцею вперше, уже частково ознайомленні з традиціями та звичаями ліцею, які передаються з покоління в покоління випускників.

Урочисту лінійку підготовлює і веде голова профспілкового комітету, майстер в/н Клімова Т. В., яка і являється розробником даного сценарію, залучаючи до сценарію учнів всіх курсів, батьків, педагогічний колектив, випускників та  ветеранів ліцею з якими підтримує постійний зв’язок. Велике значення приділяється самій атмосфері свята. Вона повинна бути урочиста і в той же час, учні всіх курсів повинні відчути себе членами великої родини, сім’ї ліцею, повинні відчути себе часточкою одного цілого – професійного ліцею.

Для проведення урочистої лінійки необхідно обладнання: стіл з апаратурою, для музичного супроводу, записи мінусової музики пісень, які виконуються учнями, в залежності від виду апаратури. Для вручення батькам, випускникам, ветеранам ліцею необхідно придбати квіти. Заздалегідь необхідно визначитися з учнями, які будуть покладати квіти до пам’ятника загиблим в роки Великої Вітчизняної війни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урочиста лінійка присвячена Дню Знань

та святу першого дзвоника у системі ПТО.

(Лунає святкова музика, звучать фанфари, на фоні тихої мелодії  ведуча – майстер в/н, голова профспілкового комітету Клімова Тетяна Василівна починає вести урочисту лінійку).

День у сонячній заграві

Промінці нам шле ласкаві

День для кожного із нас

Хто крокує в 1 клас

Хто мандрує в 5 клас

Хто вже йде в найстарший клас

Хто прийшов в ліцей до нас.

 

Хай же буде рік навчальний

Для усіх нас надзвичайний

Вже настав за часом час

День для кожного із нас

День навчання, праці день

І день радісних пісень

Ось це свято привітань –

Перше вересня, день знань!

Увага! Увага! Дорогі ліцеїсти! Любі педагоги! Шановні батьки,  випускники ліцею  та гості нашого свята! Ми раді вітати вас у нашому ліцеї. 1 вересня — перший день осені. Всі квіти вклоняються у цей день навчальним закладам,  що відкривають свої двері учням, студентам.

З гілок тополь злітає листя,

Кружляє й падає до ніг,

Уперше учні урочисто

Переступають ліцейський поріг.

Ми вітаємо дорогих наших першокурсників.

Ваші оплески учням І курсу  групи №   ______ разом з їх  наставником –  майстром виробничого  навчання  ___________________________________________________ яка поведе їх у цікавий мир кухарської справи.

Вітаємо учнів І курсу групи № ______ разом з майстром в/н навчання _____________з якою вони помандрують незвичайними ліцейськими стежками у казковий світ професії кухаря – кондитера.

Вітаємо  учнів  І курсу за професією «Продавець продовольчих товарів; контролер-касир» та майстра в/н ____________________________________     яка стане помічником у бурхливому світі невідомого у торговій справі.

Ваші оплески учням І курсу за професією «Продавець продовольчих товарів та непродовольчих товарів» та відміннику освіти України, ветерану праці, майстру в/н Велигодській Л. С.  Саме вона навчить їх  знати  величезний світ  продовольчих та непродовольчих товарів.

Любі першокурсники! Запам’ятайте цей день, сьогодні розпочинається перша сторінка вашого ліцейського життя.

Дорогі друзі!  Урочисту лінійку, присвячену святу Першого дзвоника, початку нового навчального року, Дню Знань оголошуємо відкритою!

Сьогодні дійсно свято — свято зустрічі з  ліцеєм, своїми майстрами, викладачами, наставниками та одногрупниками. Але є учні, для яких день не просто свято, а свято величне. Звичайно, ми маємо на увазі тих, хто переступив поріг нашого ліцею вперше.

Шановні першокурсники, ми щиро вітаємо вас в нашому ліцеї, сподіваємося, що ви станете продовжувачами наших традицій, будете якомога краще навчатися, щоб стати майстрами, професіоналами своєї справи.

За традицією в нашому ліцеї склалося так, що перше вересня – це свято знань і день посвяти першокурсників у ліцеїсти.

Саме 1-го вересня починається дорога в майбутнє для кожного першокурсника. І сьогодні ми за нашою традицією  приймаємо вас в нашу дружну сім’ю і починаємо рахувати початок вашої трудової біографії.  Оплески першокурсникам.

1 вересня дійсно надзвичайно хвилююче свято і не тільки для наших першокурсників, але й для вас, наші шановні другокурсники восьмої та дев’ятої груп. Швидко пролетить рік і ви станете третьокурсниками, але  попереду у вас ще стільки незакінчених справ в освоєнні прекрасних професій кухаря і продавця-касира.

Ми щиро вітаємо на нашому святі учнів другого та третього курсів, які повернулись з виробничої практики та канікул, а попереду у них ще один-два роки навчання. Саме учні з цих груп прийняли активну участь в регіональних та обласних оглядах – конкурсах художньої творчості та  самодіяльності, в роботі фольклорного ансамблю ліцею  «Червона калина» і зайняли 1 та 2  місця на обласних конкурсах. А учні групи №15 Кремнєви Ангеліна та Андрій вибороли  друге місце на обласному конкурсі з танців. Саме учні цих груп були активними учасниками міських та обласних предметних конкурсів та  олімпіад і показали відмінні знання, зайнявши призові місця. Більша частина учні  групи кухарів № 14 знаходяться на виробничій практиці в м. Алушта в пансіонаті «Аллые паруса», побажаємо їм успіхів в роботі та чекаємо своїх вихованців додому.

Серед них відмінники в навчанні (ПІБ  відмінників та № груп)

Ви – сини і доньки України!

Ви могутня зміна давніх поколінь!

У світлі і сумні хвилини

Йдете до звершень і творінь!

Ми щиро вітаємо на нашому святі учнів випускних груп №14 та №15. Нинішній рік для учнів випускників серйозна підготовка до майбутнього самостійного життя. І ми віримо в вас шановні випускники, що ви прикладете зусилля, щоб стати майстрами своєї справи. Адже саме ви,  третьокурсники станете випускниками ліцею і на святі першого дзвінка ви у нас сьогодні в останній раз. Любі друзі, ви сьогодні востаннє переживаєте зустріч з першим дзвоником.

Щоби  ви працюючи на касі, за прилавком, кухарем-творцем, в серці зберегли, цей сокровенний, перший і останній ваш дзвінок.

Оплески нашим дорогим другокурсникам та третьокурсникам. І надаємо їм слово.

(виступ 3 курсу)

Ці 90 літніх канікулярних днів…

Їх надто мало нам, щоб відпочити,

їх мало, щоб устигнути, поспіти,

Щось розпочати, щось ще доробити,

Та їх багато, щоб усе забути.

Задачі, вправи — скільки в них мороки!

І за канікули всі ледве чи згадають,

Що є таке поняття, як уроки.

Тож першим нам про ліцей нагадає,

Дасть пильні й справедливі установи,

Урок наш перший дасть і привітає…

(директор ліцею Шушко Олександр Миколайович, заступник директора Заїка С. В.).

Ведуча.  Колектив нашого ліцею пишається своїми випускниками, які працюють майже в усіх куточках нашої країни та за її межами. Вони працюють кухарями, кондитерами, продавцями, касирами, швачками і багато хто з них займає керівні посади, очолюючи трудові колективи. Та завжди з теплом і посмішкою згадують рідне училище, ліцей, свій перший трудовий колектив. Шановні випускники! Ми щиро вдячні вам, що ви знайшли час і прийшли сьогодні на наше свято. Слово надається випускниці 2007 року, відмінниці в навчанні, а нині адміністратору супермаркету «Імперія»  Ніжельській Євгенії. (вручення квітів).

Ведуча.

Стоїть на мікрорайоні будинок чудовий

I рідний він серцю, хоча і не новий.

Куди не поткнешся тут всюди рідня,

Живе в цьому домі наша сім’я.

 

Пісня. (на мотив пісні «Маленькая страна» виконують учні 3 курсу)

Не за горами, за лісами, ось на оцій землі,

Наша сім’я тут проживає, –

Знають її усі.

Ось тут зібралася родина,

Дуже щаслива я.

Майстер і учні знову разом,

Ми всі одна сім’я.

Мріємо я і ти,

Мріємо я і ти,

Що всім майстер  допоможе

правильний шлях знайти.

 

Є в нас любов і щастя, й радість

В нашому домі теж.

Вірність, і дружба, і повага –

Все це немає меж.

Тут чудеса творяться звичні,

Горя й зла нема:

Кожен бажає добро творити,

Бо ми сім’я одна.

Мріємо я і ти,

Мріємо я і ти,

Що всім майстер  допоможе

правильний шлях знайти.

(виступ учнів 2-3 курсів)

  1. Здрастуй, ліцею!

Ти приймай в свої обійми

Своїх учнів знов і знов.

Поведи шляхом нелегким

До омріяних висот.

 

  1. Тут кожен учень – творча особистість,

I кожен педагог у нас – талант.

В осінній день кружляє жовте листя,

Скрізь скромність, простота, порядок, лад.

 

  1. Дзвінок сріблястий пісеньку співає,

і кращої мелодії нема,

нехай ліцей наш славний розквітає,

вам вдячні ми,  і думка в нас одна!

 

  1. Дорогі наші наставники!

Спасибі вам, що ви на світі є,

Що сієте добро, як щедрий колос

Свої знання – уміння передаєте.

Ми вам бажаємо кохання і добра,

Щоб доленька вам щедрою була!

 

  1. Рідні наші, любі майстри, викладачі,
    Простіть за пустощі великі і малі,
    За непослух чи не вивчений урок,
    За кожен необдуманий наш крок.
  2. За те, що виявили силу і терпіння
    Для виховання молодого покоління
    За світло знань ми вдячні вам без меж,
    За щирість і відвертість, звісно, теж.
  3. Хай упродовж прийдешніх всіх років
    На вдячних вам щастить випускників
    Ми ж понесемо у життєвий вітровій
    Зерна знань ваших і цвіт ваших надій.2. Здавалось, 3 роки так багато,
    Ніхто й не думав, що так швидко промайнуть.
    Тепер нам хочеться, щоб перенесли свято,
    На другий курс ви нас верніть!

 

  1. Спасибі вам за безсонні ночі і турботи,

За одвічні вчительські клопоти,

За слова, що піднімають з болю,

За усмішку, за щасливу долю,

І за радість щиру пізнання.

За любов  і за міцні знання.

 

(виступ учнів 2 курсу)

1 учень. От везе третьокурсникам.

2 учень. Добре, що й казати!

1 учень. Вже не будуть шкільні предмети вивчати,

Про фізику та математику страшно й згадати.

2 учень. Щовечора три години уроки учити,
Не примусять їх ніхто писать з історії чи географії реферати.
Безтурботно будуть жити, тільки професію свою вивчати.

  1. учень. Ну, а в нас, що за життя – справжнісінькі муки,
    Стер (ла) я зуби вже давно об граніт науки.
    Дівчина: В них роботи на 3 курсі – непочатий край,
    Тож свою юність, друже, ти не підганяй.
    Треба їм практики пів року ще пройти, дипломну написати,

Державну атестацію здати, роботу добру підшукати.
Заміж дівчатам вийти, хлопцям оженитись.
І про дім, і про зарплату треба ще подбати,
Як народиться дитинка – ночами не спати.
Потім виросте дитинка, будуть батько й мати
Думу думати – де грошей на інститут взяти.
1 учень. Ти мене так не лякай!
Це ж складні завдання!
Краще буду вже ходити в ліцей на навчання!
Шановні наші третьокурсники,

Бажаєм вам в житті іти сміливо,
Бажаєм щастя кожному знайти!
Хай здійсниться, що кожному хотілось
В дорогу, старший друг. Щасливої путі!

 

Ведуча.  Шановні друзі, на наше свято прибула Королева знань.

(виходить Королева знань у руках у неї символічний великий ключ, перев’язаний яскравою стрічкою з бантом):

Добрий ранок,  любі друзі!

Щиро рада вам за зустріч.

Безліч навчальних закладів я обійшла,

Та лише у вас знайшла

Таку шану  і повагу,

І веселощі, й розваги.

Свято Знань – найкраще свято,

З ним прийшла вас привітати,

Ви першокурсники тепер,

Про це тепер не забувайте,

Крокуйте до країни знань,

Старанно все вивчайте.

Ключ знання першокурсникам  ми подаруємо,

Ви відкриєте ним невмирущі знання.

Хай щастить вам на довгій чудовій дорозі,

Що веде нас усіх у світ пізнання!

По традиції ключ від знань вручаю вам –

Першокурсникам!

Зі мною подруга моя – Богиня Афіна мудрості,

Покровителька науки та знань,

Давайте слово їй дамо…

 

Богиня Афіна. (у руках тримає «Свиток», який розкриває і зачитує звернення з зверненням до І курсу):

О, світлої   науки храм,

Життєвих досвідів пізнання!

В нас дум вогненних поривання

твоїм народжені  ім’ям.

На твій алтар я покладу

Натхнення, силу і наснагу,

Як в спеку вгамувати спрагу,

До твого джерела прийду.

Ще не одна така, як я,

Крізь темряву й кургани,

До ліцею, в дім жаданий

До тебе прийде по знання.

Хай вчитель їх передає

Своє негаснуче проміння,

І з вдячністю його приймає

Майбутнє покоління!

Вам факел знань я передаю,

з  любов’ю вам його вручаю,

Хай знань вогонь ніколи не згаса,

Професії свої вивчайте, свою родину поважайте,

Ну  і про нас не забувайте! (вручає факел 1 курсу і свиток з зверненням до І курсу).

 

Виступ учнів першого курсу:

1 учень.

Факел знань ми приймаємо і вас завіряємо:

Будемо добре вчитись,

Крокувати у світ знань,

Вчитись –  не лінитись.

 

2 учень.

І великою сім’єю

Дружно будемо жити,

Дарувати пісні й сміх,

Жити – не тужити.

1 учень.

Ліцеїстами щоб стати,

Треба клятву нам прийняти!

2 учень.

Вступаючи до ліцею,

Обіцяємо гідно носити звання ліцеїстів!

1 учень.

Клянемося бути вірним славним  традиціям ліцею!

2 учень.

Клянемося, що нашою поведінкою, навчанням

Будуть пишатися і вчителі,  і батьки.

1 учень.

Клянемося віддавати  на благо України

Свої здібності і здобуті знання!

Наші перемоги – це перемоги ліцею! Ми частина його історії!

2 учень.

В цей чудовий світлий ранок,

Першокурсниками ми стаємо,

Третьокурсникам говоримо:

«Знайте, ми не підведемо!»

1 учень.

Даний рік для вас останній,

Ви уже випускники, третьокурсникам  ми скажемо:

«В світлу путь, випускники»,

З 2, 3 курсами будемо дружно жити,

Будемо разом вчитися-дружити.

 

 

Пісня «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались» (виконують учні 3 курсу)

Учиться здесь в лицее,

Почетно и престижно,

Мы в коллектив единый,

Навечно здесь сплелись.

И если мы все вместе,

То на душе спокойно,

Как здорово, что все мы

Здесь, сегодня собрались.

 

От двойки до десятки, бывает все девчата,

Родной лицей запомним, запомним на всю жизнь,

Работаем мы вместе и вместе отдыхаем,

Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались.

 

В фольклорном мы играли, альбомы оформляли,

Аллею убирали, стремимся только ввысь,

Когда лицей закончим, мы все вам дружно скажем,

Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались.

Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались.

(Учні вручають квіти педагогам).

 

Ведуча.    Без сонця не квітнуть квіти, без любові немає щастя, без батьків немає ні поета, ні героя!  На нашому святі присутні найдорожчі, найближчі люди, це ваші батьки. Сьогодні вони як завжди хвилюються за вас і сподіваються на вас, що ви станете майстрами своєї справи.

Проведи мене, мамо,  будь ласка,

Проведи до воріт.

Хай простелиться доля мов казка,

Мені, рідна, услід.

Відгородить мене вона всюди

Від нещасть і біди.

Проведи, мене мамо між люди,

В білий світ проведи.

Рідна мамо, подай мені руку,

Я у танці тебе поведу.

Попрощаємось разом з дитинством,

Вдячним серцем до ніг припаду.

Слово «мама» росте з нами тихо, як тихо ростуть дерева, сходить сонце, розквітає квітка. Тихе мамине слово надало нам світ знань. Дорогі друзі, до вас звертаються найдорожчі люди – ваші батьки.

Слово надається мамі,  випускниці  нашого ліцею 1993 року Гарній Марині Сергіївні.

Батько. За добрим народним звичаєм благословляємо вас сьогодні діти, хлібом і сіллю та цим барвистим рушником. Ви візьміть цей рушник, простеліть наче долю, в світ професій і знань, в мир добра і краси. Нехай  цей рушник буде для вас оберегом на всі роки ліцейного  життя.  Нехай цей рушник з’єднує  невидимою ниткою вас  з вашими наставниками – майстрами та викладачами,  не тільки на роки навчання, а і на все життя. А ще, дорогі наші донечки й синочки, ми доручаємо вас педагогічному колективу, щоб засівали ваші голівки, немов нивку, житом, пшеницею, щоб зростали ви в ліцеї  не пустоцвітом, а сповнені зернами знань та вмінь і стали не тільки справжніми кухарями, продавцями – касирами, а справжніми людьми з великої літери. Щоб ми батьки завжди пишалися вами.

(Батьки вручають хліб-сіль, батькам вручають квіти)

Ведуча.  У нашому ліцеї стало доброю традицією в перший день навчального року вітати членів колективу ліцею  з ювілейним роком роботи у нашому ліцеї.  .

І ми сьогодні щиро вітаємо з 35 річним ювілейним роком роботи викладача вищої категорії, викладача – методиста Саприкіну Людмилу Анатоліївну, з 20 річним ювілеєм роботи в ліцеї чергову по гуртожитку Корлякову Вікторію Василівну.

Хай роси ранкові вам щастя приносить,

А небо блакитним нехай буде завжди,

Хай радість від праці, вам серце полонить,

здоров’я на довгі роки.

(оплески та квіти нашим ювілярам)

Ведуча. В цей святковий осінній день, ми не маємо права не згадати про тих  людей, які відстояли мир на землі в далекі  грізні воєнні роки.

За Батьківщину у боях вмирали

Однаково — дорослі і малі…

За довгі роки ще не розшукали

Усіх могил солдатських на землі.

 

Розкидані вони у чистім полі,

Десь при дорозі, у розмай-траві…

Могил отих не обминай ніколи:

Поховані у них — для нас живі!

 

Там сплять навічно воїни-солдати,

Чиїсь батьки, чиїсь брати й сини,

Їм не судилось весен зустрічати,

Тих, що стрічаєш ти після війни.

 

Там сплять твої ровесники-орлята:

Тепер уже були б із них орли!

Схилися ж над могилами солдатів,

Що у боях за тебе полягли.

По традиції сьогодні учні нашого ліцею покладуть квіти на Братську могилу по вулиці Чичеріна, за якою ведеться шефська робота учнями нашого ліцею. Право покласти квіти надається учням ліцею Драганчук Катерині, Стоцькій Альоні, Гарній Ладі.

 

Ведуча.  

Святково, буденно, незвично

Лунає прискорений крок.

І срібно, і дзвінко, й заклично

Лунатиме перший дзвінок.

Хай дзвонить дзвоник радісний, завзятий,

Хай буде радість, вищою від слів.

(Лунає дзвоник).   (запуск повітряних кульок в небо)

Ведуча.   Зі святом вас друзі, натхнення вам в навчанні та щасливої подорожі в казковий світ професій, які так необхідні на землі.

І щоб майбутнє в ліцеї було до вас прихильним і щасливим, щоб навчання в ліцеї було вам  цікавим,   годиться розрізати стрічку. Стрічку тримають ветерани ліцею, які працюють в ліцеї 39 років. Це відмінники освіти України, ветерани педагогічної праці заступник директора ліцею  Світлана Василівна Заїка та майстер в/н Велигодська Л. С.  Почесне право розрізати цю блакитну стрічечку надається нашим першокурсникам Черниковій Катерині та Осадчій Олені.

 

Шановні батьки, випускники, гості нашого свята, учні, запрошуємо вас на перший урок Знань «Свято нашого краю».

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь