Презентація Першого уроку у 2016-2017 н.р. Україна – нашого народу дім.

Презентація Першого уроку у 2016-2017 н.р. Україна – нашого народу дім.

(заочна подорож для учнів 2 класу)

Скачати презентацію

Переглянути онлайн (дочекайтесь повної загрузки сторінки …)

Україна - нашого народу дім
Україна – нашого народу дім

Доброго дня, любі друзі! Ми сьогодні, дорослі і малята, усі зібралися на перший урок, який присвячений Дню народження України.

Ми, хоча іще маленькі,

Та вже добре проте знаєм,

Що звемося українці,

Й українських предків маєм.

Батько, мати, брат, сестричка

І всі інші члени роду –

Всі належать до одного

Українського народу.

Люблю я край свій золотий

Квітучу Україну,

Як хочу я, аби зрости

Вітчизні гідним сином.

 

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов’їна,

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна.

 

«Що означає Україна для кожного із Вас?»

 

Дайте відповіді на запитання:

1.Які символи нашої держави ви знаєте?

2.2. Що означають кольори на прапорі України?

  1. Скільки років нашій незалежній державі?
  2. Які рослини найбільше люблять і шанують українці?
  3. Назвіть гори, які є на території України.
  4. Назвіть моря, які омивають територію нашої держави.
  5. Яка гора є найвищою в Карпатах?
  6. Яка гора є найвищою в Кримських горах?
  7. Яке місто є столицею нашої Батьківщини?

Як називається наше рідне місто?

– Коли воно було засноване?

Уявіть собі, що до вас завітали гості, які ще не були у Вас. Що би ви їм показали та розповіли про своє рідне місто?

 

Конспект уроку

Україна – нашого народу дім

(заочна подорож для учнів 2 класу)

Мета: розширити знання учнів про Україну, її історію; розвивати мовлення, творчі здібності; виховувати повагу до історії та надбань українського народу.

Обладнання: карта України, комп’ютер

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

Повідомлення теми та мети уроку.

Вчитель: Доброго дня, любі друзі! Ми сьогодні, дорослі і малята, усі зібралися на перший урок, який присвячений Дню народження України. Учні:

1. Ми, хоча іще маленькі,

Та вже добре проте знаєм,

Що звемося українці,

Й українських предків маєм.

2. Батько, мати, брат, сестричка

І всі інші члени роду –

Всі належать до одного

Українського народу.

3. Люблю я край свій золотий

Квітучу Україну,

Як хочу я, аби зрости

Вітчизні гідним сином.

4. Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов’їна,

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна.

Вчитель: Щоб більше дізнатися про нашу Батьківщину, пропоную вирушити в уявну подорож Україною. Ви вже багато чого знаєте про неї і тому будете мені допомагати.

Дайте відповідь на таке запитання: «Що означає Україна для кожного із вас?»

Вправа «Асоціативний кущ»

рідний край               Київ      домівка        школа   Батьківщина            земля

Україна

ліси     річка    гори        моря             Дніпро       любов    дружба        природа

Перша зупинка «Україна на карті» На дошці – карта України.

Вчитель: Усе, що ми назвали, об’єднує в собі наша держава. Погляньте на карту України. На ній позначено гори, моря, рівнини, кордони української землі, де з давніх давен живе наш народ. Територія така велика, що перетнути її пішки із заходу на схід можна аж за 90 днів. Наша країна одна з найбільших країн у Європі. У 1887 році у нас в Україні в місті Рахів на Закарпатті було встановлено знак географічного центру Європи (додаток 1).

Учні:

1. Різні в світі є країни,

Різні люди є на світі,

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти…

2. Є з усіх одна країна,

Найрідніша нам усім.

То прекрасна Україна –

Нашого народу дім.

(на екрані комп ‘ютера краєвиди України)

Друга зупинка «Ерудити» Робота в групах («Козачата», «Соколята», «Барвінчата»)

Вчитель: Дайте відповіді на запитання:

  1. Які символи нашої держави ви знаєте?
  2. Що означають кольори на прапорі України?
  3. Скільки років нашій незалежній державі?
  4. Які рослини найбільше люблять і шанують українці?
  5. Назвіть гори, які є на території України.
  6. Назвіть моря, які омивають територію нашої держави.
  7. Яка гора є найвищою в Карпатах?
  8. Яка гора є найвищою в Кримських горах?
  9. Яке місто є столицею нашої Батьківщини?

Третя зупинка «Столиця України»

Розповідь вчителя про засновників Києва, його визначні місця, про роль Києва у житті держави. (Демонстрування презентації про Київ)

Вчитель: Які міста України ви знаєте? Чим вони відомі? (розповіді дітей)

Четверта зупинка «Моя мала Батьківщина»

Вчитель: Як називається наше рідне місто?

  • Коли воно було засноване?
  • Уявіть собі, що до вас завітали гості, які ще не були в Гайвороні. Що би ви їм показали та розповіли про своє рідне місто? (розповіді дітей) (Демонстрування презентації про Гайворон)

IV. Підсумок уроку:

Вчитель: Ось і завершилась наша подорож Україною.

Учні:

1. Ми є діти українські,

Хлопці і дівчата.

Рідний край наш – Україна,

Славна і багата.

2. Всю побачили Вкраїну

Нам вона до серця мила,

Море, гори, ріки, гай,

Любимо вкраїнський край.

Вчитель:

  • Про що ви вже знали?
  • Що дізналися нового?
  • Про що хотіли б ще дізнатися?

Учні:

1. Боже, великий, єдиний,

Нам Україну храни,

Волі і світу промінням

Ти її осіни.

2. Світом науки і знання

Нас, дітей, просвіти,

В чистій любові до краю

Ти нас, Боже, зрости.

Список використаної літератури

1. Пономаренко Л.В., Тютюнник С.В. Ми – діти твої, Україно! Сценарії заходів національного спрямування. 1-4 класи. – Х.: Вид. група «Основа», 2015. – 126 с.

 

Залишити відповідь