Конспект першого уроку на тему: “Україна на карті Європи” (2 клас)

Перший урок для 2 класу

Україна НА КАРТІ ЄВРОПИ

Конспект першого уроку для учнів 2 класів “Україна на карті Європи” доступний у форматі word (.doc) (посилання на скачування розміщене в кінці статті)

Україна на карті Європи
Україна на карті Європи

Мета: Формувати позитивну мотивацію учнів на роботу в новому навчальному році; розвивати правильне відношення до свого здоров′я, бажання гарно вчитись, пізнавати нове. Розширити знання учнів про нашу державу Україну, продовжувати ознайомлювати з державними та народними символами України; вчити дітей усвідомлювати себе громадянином, патріотом України, висловлювати почуття гордості за свою Батьківщину; сприяти усвідомленню учнями місця України серед інших країн Європи, допомогти зрозуміти важливість Європейського об′єднання; виховувати шанобливе ставлення до рідного краю, його традицій.

Обладнання: Таблиця з державними символами України , карта України,  карта Європи, ілюстративний матеріал: потяг з вагонами, світлофор, сонечко, промінці сонечка; Прапор Євросоюзу; музичні записи: « Гімн ЄС», пісня « Як у нас на Україні»

 

 

 

Хід уроку

І. Організаційний  момент

  1. Привітання вчителя

– Десь за плечима залишилося літо,з його чарівною красою,з  його великою кількістю світла і тепла, з зеленою ніжною листвою. І  ось ми  знову в школі, пролунав перший дзвоник, перший урок уже в 2 класі.

ІІ Актуалізація опорних знань

  • 1 вересня часто порівнюють ще з одним веселим святом. Як ви думаєте яким?( Новим роком)
  • Чому?(початок нового)
  • Що люди роблять коли б′ють куранти?
  • Як ви ,вважаєте, від кого залежить, чи збудеться бажання?( від того як ми налаштуємось на його виконання).
  • А сьогодні ми налаштуємось ,щоб новий навчальний рік минув для вас легко і цікаво і ви отримали нові знання , і позитивні результати.

ІІІ. Ознайомлення з темою уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  • Отже, новий навчальний рік ми розпочинаємо традиційно  першим  уроком . Тему якого  прочитаємо разом .

«  Україна на карті Європи»

– Вирушимо ми сьогодні у пізнавальну подорож. У якій пригадаємо символи,  традиції, звичаї України. Дізнаємося про Україну, як європейську країну.

– На чому поїдемо, дізнаєтесь відгадавши загадку.

Пасажирський чи товарний

Металевий він і гарний.

Все ховає у вагонах

І стає лиш на пероні. (Потяг)

 

  • Куди ми  вирушимо у подорож , ви здогадаєтесь послухавши вірші ваших друзів.

Учень:

НАШ  РІДНИЙ  КРАЙ

Щоб довелося мандрувати –

Піти по рідній всій землі:

У кожне місто завітати,

У кожнім побувать селі, –

Учень:

То навіть би за сотню років

Цього б не встигли ми зробить:

Простори в нас такі широкі,

А міст і сіл – що не злічить!

М. Познанська

– Отже, вирушаємо в подорож Батьківщиною.

– А що ж таке Батьківщина? ( відповіді дітей)

Батьківщина – це наш рідний край,широкі лани , вишневі сади , наша дорога і мила земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку. Це наша наймиліша у світі Україна.

  • Діти, потяг , яким ми вирушаємо має назву, але вагони переплутались і назва не читається. Допоможіть прочитати!
е
р
е
п
а
г
о
м

 

– Молодці, потяг має назву «ПЕРЕМОГА». Чому він так називається, як ви думаєте? ( відповіді дітей)

Ми прийшли в школу, щоб навчитись перемагати труднощі, бути успішними, досягати поставленої мети.

  • Що ми візьмемо з собою в подорож? Назвіть слова на кожну букву слова « Перемога».

П- пам′ять, працьовитість;

Е- енергію;

Р- радість, родину;

Е- емоції;

М- мудрість;

О- острів знань;

Г- гарний настрій, гарну поведінку;

А- активність.

– Потяг вирушає! (Діти сидячи за партами імітують рух потяга)

– Як ви думаєте, що саме головне потрібно робити , щоб завжди здобувати перемогу у житті?( Відповіді дітей) .

Батьки приводять вас до школи і хочуть, щоб ви були здорові, лише здорова людина може бути активною, добре вчитись, працювати і перемагати .

  • Що ви, робили влітку щоб бути здоровим? ( відповіді дітей)
  1. IV. Робота над темою уроку
  2. Робота над прислів′ями
  • Ось ми приїхали до першої зупинки: « Народ скаже, як зав′яже»

На цій зупинці вам потрібно виконати  завдання.

Я читатиму прислів′я , а ви як найшвидше промовте кінцівку

  • Зрадити батьківщину – зганьбити (матір і батька.)
  • Рідна сторона мати – а чужа – ( мачуха)
  • Без верби і калини ( нема України)
  • Одна у людини рідна мати, одна у нього і (батьківщина.)
  • Всюди добре, а вдома краще.
  • Молодці, ми пригадали прислів′я про Україну, рушаймо далі.
  1. Фізкультхвилинка
  • Діти ,але рушити ми не можемо, перед нами з′явився відомий нам дорожній знак, він хоче нам про щось нагадати.

Цього року багато хто з вас буде ходити додому сам. І щоб благополучно дістатись додому світлофор приходить нам на допомогу.

Пригадаймо що значать його кольори?

  • – стояти
  • – приготуватись,( а ми будемо плескати в долоні)
  • – крокуємо

( вчитель показує кольори, а діти виконують команди)

Молодці правила руху пригадали. Нам  зелений колір. Рушаймо!

Щоб веселіше нам було подорожувати пограємо у вікторину.

  1. Вікторина

Обов′язок кожного українця добре знати історію та традиції свого народу. Спробуємо  ми свої сили і дамо відповіді на запитання.

* Назва нашої держави? (Україна.)

* Столиця України? (Київ.)

* Основні кольори нашого прапора? (Синій і жовтий.)

* Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, Прапор України.)

*Коли Україна здобула свою незалежність ( 24 серпня 1991 р)

* Рослини – символи України. (Верба і калина.)

* Які обереги українського народу ви знаєте? (Віночок, рушник.)

* Яка велика річка протікає на Україні? (Дніпро.)

* З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом-сіллю.)

* Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина. (Європа.)                          ( за потребою вчитель надає підказку)

  1. Україна незалежна країна Європи

– Отже , наступна наша зупинка « Україна незалежна країна Європи»

Перед вами карта світу. Це розгорнута, зменшена модель Землі вона поділена на  сушу – материки і воду. Найбільший материк  Євразія. Він поділений на Європу і Азію. Зараз Україна – одна з найбільших держав Європи , населенням більш як 42 млн. чоловік. Вона межує із сімома країнами світу. Наша Батьківщина  – центр Європи.

Що ж таке Європа?

Європа – це і територія,  об’єднання багатьох держав для спільного вирішення  проблем, це і спільні гроші , це і спільний дім для десятків різних націй та народів . У Європі  знаходиться 45 незалежних держав, які об′єднались у Євросоюз. Прапор Євросоюзу 12 золотих зірок на фоні безхмарного неба.    Україна  є частиною Європи. Ми повинні все робити, аби прискорити вхід у європейську співдружність. А це можливо лише за умови , що разом будемо збагачувати Україну, дбати про її авторитет, підвищувати добробут громадян. І уже цього літа був встановлений безвізовий режим, для подорожей українців , що для нас  є дуже важливо.

Ну, що ж , подорожуємо далі. Щоб цікавіша була наша подорож пропоную вам  прослухати Гімн  Європейського Союзу «Ода до радості» відомого німецького композитора Бетховена.

(Звучить гімн  «Ода до радості» Бетховена)

  1. Люби і знай свої звичаї.
  • Ось ми і приїхали на останню зупинку « Люби і знай свої звичаї».

Ми українці маємо свої відмінності від інших народів: звичаї , обереги, символи,страви, які відрізняють нас від інших  і прославляють.

Проведемо гру  і перевіримо, чи справжні ви українці?

Я читатиму перелік предметів, страв, оберегів ,тощо, а ви визначите один з них, що належить українському народу.

Плов, вареник, пельмень.

Лелека, слон, мавпа.

Пальма, калина, ялина.

Вишитий рушник, віяло, матрьошки.

Береза, каштан, верба.

Місяць, зірка, тризуб.

Чорнобривці,кактус , гвоздика.

Віночок, хустинка, шапка.

Суп , борщ, уха.

– Молодці, ви справжні маленькі українці.

  1. V. Підсумок уроку

– Ось наша подорож по Україні і завершилась. З набутими знаннями можемо повертатись до класу. Напевне, усі ви зрозуміли, на якій унікальній землі живемо. Ми маємо те, чим варто пишатися, і у нас є чим гордитися. Наші предки дуже багато трудилися, щоб Україна стала незалежною могутньою державою. А тепер від нас, від наших знань і вмінь, від нашого патріотизму залежить, якою бути Україні далі. Я вам бажаю мирного неба і завжди лагідного теплого сонечка. (вчитель кріпить на дошку сонечко без промінців)

 

 

 

-Щоб сонечко нас зігрівало, ми подаруємо  йому промінці . ( паперові промінці лежать на партах )

На промінцях  продовжте  речення «Після цього уроку я знаю, що …» і відповідь озвучте та прикріпіть до нашого сонечка.

( звучить запис пісні « Як у нас на Україні» К. Бужинської.

 

  

Розробила вчитель початкових класів  НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст., гімназія» №5  м. Славути  Хмельницької обл. Смолій Інна Володимирівна

 

Скачати конспект першого уроку для учнів 2 класів “Україна на карті Європи” : джерело 1

 

Залишити відповідь