Конспект першого уроку: “Ми маємо бути зрозумілі Європі, а Європа – нам!”

Тема: «Ми маємо бути зрозумілі Європі, а Європа – нам!».

Скачати конспект першого уроку + презентацію до уроку + матеріали ви зможете в кінці статті.

Мета: поглибити знання учнів про Європу;  довести, що Україна є частинкою європейської цивілізації; виховувати повагу до сусідніх європейських держав, заохочувати школярів до вивчення історії, культури, традицій європейських держав та України; виробляти навички швидкого мислення, роботи з додатковими матеріалами.

Обладнання: карта Європи та України, необхідні реквізити для проведення конкурсної програми.

Форма проведення : пізнавально – розважальна гра.

Категорія учасників: середні класи (7-8 кл).

Хід проведення:

Вчитель:

Дорогі діти, гості та батьки!

Я рада, що ви сьогодні до нас прийшли.

Дозвольте з Днем знань вас привітати,

Здоров’я, щастя, миру побажати.

Бажаю терпіння і порозуміння,

Нехай поруч з вами завжди буде везіння,

Нехай в родині буде злагода й любов,

А в Україну прийде мир і спокій  знов.

Діти, а скажіть, будь-ласка, який птах є символом миру?

 ( відповіді дітей)

Так, дійсно, голуб – є символом миру, але цей птах відомий ще і як птах-листоноша. Голубів, як поштарів, почали використовувати у період античності, тобто ще у 700 році до н.е.  А офіційно їх зарахували на таку «посаду» у 1870 році під час облоги Парижа. В Україні офіційно голубина пошта відкрилась у 1890 році. (дивись додаток 1 для доповнень)

Подивіться, сьогодні до нас з вами завітав голуб (демонстрація паперового голуба), але він незвичайний, він з Країни Знань. І приніс він нам дивну гілочку із написом  «Європа».  Отож, сьогодні ми з вами будемо говорити про Європу.

Ми дуже часто  чуємо з екранів наших телевізорів такі слова, як “Європа. Європейський союз. Майбутнє України.” Але що вони значать? Що таке Європа? Де вона знаходиться?

 (висловлювання дітей)

Доповнення вчителя

У Давній Греції жила молода дівчина на ім’я Європа. Вона була дочкою фінікійського царя Агенора і чарувала всіх своєю красою. Бог Зевс викрав її перетворившись на бика та відвіз на острів Крит, де Європа народила сина – Міноса, котрий потім побудував лабіринт з мінотавром.

Європа – це і назва одного зі супутників планети Юпітер. Він був відкритий Г. Галілеєм у 1610 році.

 Між Африкою та Мадагаскаром є острів, який також називається Європа. Він був названий на честь однойменного корабля з Британії….

А ще Європа – це частина світу розташована на заході Євразійського материка. Вона має площу 11,5 кв. км,близько 800 млн. населення. На такій маленькій території існують 46 держави, економіка й культура яких тісно переплелася між собою. На заході Європу омиває Атлантичний океан , а на півночі – Північно-Льодовитий. Найменша держава на території  Європи — це Ватикан, а найбільша за площею – Україна.

Ну що ж, певний багаж знань ви маєте. Сьогодні на нашій  зустрічі  ми  спробуємо розширити  ваші знання, донесемо  до вас багато невідомого, можна сказати, загадкового, що таїть в собі Європа.

Сьогодні я  Вас запрошую здійснити  віртуальну (уявну) подорож по країнах Європи  під девізом «Ми маємо бути зрозумілі Європі, а Європа – нам!». Під час нашої подорожі я ознайомлю вас  із  особливостями деяких країн Європи. Сьогодні своїми розповідями про Україну ми з вами допоможемо європейцям краще пізнати  нашу Батьківщину, а також познайомимо їх з визначними місцями рідного краю.

То ж  вирушаймо в подорож за новими знаннями.

Ну а зараз для вас «Європейські родзинки, або чи знаєте ви, що.. ». Під час моєї розповіді ми будемо на карті позначати країни, про які я буду згадувати.

Чи знаєте ви що…

 • 307 років тому у 1710 році українським гетьманом  Пилипом  Орликом було  проголошено «Конституцію прав і свобод Запорізького війська», яка і стала першою в історії Європи  Конституцією.
 • Швейцарія – це європейська країна, яка славиться виробництвом годинників.
 • Ісландію називають країною рибалок. гейзерів та вулканів…
 • А Франція є всесвітнім центром моди.
 • Арнольд Шварценегер – голлівудський актор та колишній губернатор штату Каліфорнія, родом із Австрії, яка є музичною столицею Європи
 • Болгарію називають трояндовою країною. З цієї країни пішов у світ йогурт – улюблений десерт і дорослих, і дітей .
 • Греція – це країна, в якій беруть свій початок Олімпійські ігри. Це країна богів та міфів.
 • Іспанія – це край фламенко і кориди. Ця країна є батьківщиною шестиструнної гітари.
 • А за легендою таємничий граф-вампір Дракула проживав в Румунії.
 • Нідерланди — світовий центр квітникарства, це королівство дерев’яних черевиків, країна сиру, вітряків і тюльпанів.
 • Фінляндія — країна озер і боліт, вкрита снігом до семи місяців на рік. А фінські школи вважаються найкращими у світі. Фінляндія є батьківщиною Діда Мороза.
 • Швеція — одна з найбільших країн Європи. Жителі цієї країни отримують високу зарплату і витрачають на відпочинок грошей більше, ніж будь-яка інша нація у світі.

Як бачите,  кожна країна має свої особливості, але їх об’єднує одне : всі вони є членами Європейського союзу. Ідея створення цієї організації була заду-мана для того, щоб більше ніколи не повторилися масові вбивства та руйнації, що відбувалися під час Другої світової війни. Вперше цю ідею запропонував Міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман  9 травня 1950 року. Цей день став днем народження Європейського Союзу, і тепер  він щороку святкується як День Європи. Сьогодні до Євросоюзу входить 28 країн . Мета Союзу – підтримувати мир, культурні  цінності та добробут своїх народів. Його засновано на цінностях поваги до людської гідності, свободи, демократії, рівності, верховенства права та поваги до прав людини, зокрема осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для всіх держав-членів у суспільстві, де панує плюралізм, недискримінація, толерантність, правосуддя, солідарність та рівність жінок і чоловіків. Європейський Союз має власну символіку. Всім відомий прапор Євросоюзу: на синьому фоні колом розташовано 12 золотих зірок, які є символ довершеності, повноти та єдності.

Європейський гімн – це гімн не лише Євросоюзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен назвав «Ода радості». Столицею об’єднаної Європи є місто  Брюссель.

Європа – скарбниця досягнень. Протягом багатьох століть вона  утримувала світове лідерство у багатьох галузях. Європейцями були зроблені великі географічні відкриття, тут зародився капіталізм, відбулася перша промислова революція. І зараз ми з вами відкриємо разом ще одну сторінку пізнання, що називається «Європейські рекорди». Хто знає їх, підносьте руки  і відповідайте.

 1. Першу карту, на якій була зображена Європа склав давньогрецький

вчений…        Ератосфен

 1. Найвища гірська вершина Європи висотою 4807 м – це гора… Монблан в

   Альпах.

 1. Найбільший півострів Європи, площею 800 тис. кв. км… Скандинавський.
 2. Найдовшою річкою Європи є Волга.
 3. Найбільше море, що омиває Європу, має назву… Середземне.
 4. Наймілкіше море Європи, максимальна глибина якого 14 м. це … Азовське

7.Найбільший півострів Середземного моря –   Балканський.

 1. Найкоротша в світі річка Аріль, довжиною 84 м, знаходиться в країні…

Італії.

9.Найбільший півострів Чорного моря –   Кримський

 1. Найвідоміший вулкан на острові Сицилія, на якому більше 270 кратерів- Етна
 2. Найстаріший вулкан у Європі, який знаходиться на Чорноморському узбережжі Криму в Україні, це – Карадаг
 3. Друга за довжиною річка Європи, що перетинає 10 країн, має назву Дунай

Це незавершений перелік усіх  рекордів Європи. Навчаючись в школі та займаючись самоосвітою, ви пізнаєте набагато  більше. Це тільки перші сходинки великого хмарочосу під назвою Європа.

Шановні батьки і гості, а зараз я вас запрошую прийняти участь у грі «Дива Європи» і допомогти нашим дітям назвати  зображену пам’ятку або місце  і країну, в якій вона знаходиться.

(Демонстрація всесвітньо відомих пам’яток, місць , які знаходяться на Європейському континенті тощо).

Пізанська Вежа – Італія.

Біг Бен – Англія.

Стоунхендж – Англія.

Києво-Печерська лавра- Україна.

Долина Троянд – Болгарія.

Колізей – Італія (Рим).

Ейфелева Вежа – Франція.

Молодці! Браво нашим батькам і гостям! Дорогі діти, пам’ятайте, що все людина знати не може. Ми все життя вчимося, ми постійно пізнаємо щось нове. Я бажаю вам, щоб ви, коли станете дорослими, хоча б частково відвідали не тільки ці , а й інші  всесвітньо відомі місця.

А тепер,  я вас запрошую прийняти участь в грі «Юний знавець Європи». За кожну правильну відповідь ви будете отримувати єврозірочку. По завершенню гри ми дізнаємось, хто ж у нас найкращий юний  єврознавець.

Гра

 1. Грошова одиниця Європейського Союзу? (Євро)
 2. Що у Венеції заміняє вулиці? (Канали з водою)
 3. Бурштин, шпроти, Балтійське море, Юрмала, «Нова хвиля»,

«Три в одному»  (Країни Балтії :    Литва, Латвія, Естонія. )

 1. На цій горі, що знаходиться в Греції, за легендою жили давньогрецькі боги. (Олімп)
 2. Що символізують 12 зірок на прапорі ЄС ? (Символ довершеності та досконалості.)
 3. Національним хобі народу цієї країни є розведення поштових голубів. Цим благородним символам миру у центрі столиці стоїть пам’ятник – статуя жінки з протягнутою рукою, а на долоні – поштовий голуб. (У період Першої та Другої світових воєн солдат цієї країни, які попадали в оточення, рятували поштові голуби, які безпомилково доставляли потрібну інформацію. ) Про яку країну йде мова?  (Бельгія)
 4. Хто з князів віддав у дружини французькому королеві свою доньку Анну? Цього князя ще називають тестам всієї Європи. (Ярослав Мудрий).
 5. Коли в Європі відзначається День Європи? (9 травня) А коли в Україні відзначається День Європи? (3 неділя травня).
 6. Європу від Азії відділяють…Уральські гори.
 7. В якій країні було виведено породу собаки, що характеризується хоробрістю та вірністю;її називають вівчаркою.(Німеччині).
 8. Яка країна є батьківщиною Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Данте, Галілео Галілея… (Італія).
 9. Найбільша за площею країна Європи – Україна

Привітаймо ______________________________ , і в подарунок  переможець гри  отримує  європрапорець.

Учениця

Європа – наш спільний дім,

Європа – колиска усіх країн!

Шляхом єдиним  прямуй до мети,

Європа – це дім, де живем я і ти!

Усі ми різні, бо ми народ!

Усі ми рівні, шукай, знаходь!

Хай буде мир на всій землі,

Країни різні, а ми одні!

Європа багатолика: єдина, близька, велика!

Вчитель.            А тепер повертаємося додому, в рідну Україну.

А що для вас означає це величне слово – Україна?

(Відповіді учнів).

Дійсно, Україна – це і наша земля, і наша культура, і наша українська мова.

    Учень

Ми – українці,

Ми – горді і смілі,

Ми впевнено йдемо

До великої цілі.

   Учениця

Ми – європейці,

Ми – сильна держава,

А разом з Євросоюзом

Нам повага і слава.

У центрі Європи знаходиться наша держава .

Вчитель

Україна, одна з найбільших країн Європи – це наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і талановитими людьми.

Фільм «Країна моя» (₴ 2.40 хв.)

Вчитель

Україна розташована на величезній рівнині, що простяглася від Карпатських до Кавказьких гір. Наша держава межує з європейськими країнами: Польщею, Словаччиною, Румунією, Угорщиною, Молдовою, Білорусією, Росією. На її території розташовані Карпатські та Кримські гори. Найвища вершина – Говерла. Найбільша річка України – Дніпро.  А ще Україна завжди славилася своїми чорноземами. Вона завжди була своєрідним культурним мостом між Європою та Азією

Наша держава відома  європейцям також своїми визначними пам’ятками.

І зараз я вас запрошую взяти участь у грі «Соняшник знань». Соняшник є народним символом України. Це– символ Сонця,  праці й достатку, сили і добробуту. Хай ваші знання про Україну осяють наш клас, а ваша працелюбність допоможе вам у   фото – вікторині.

Презентація «Моя Україна» (фото-вікторина)

Молодці!

А тепер, я прошу вас розв’язати математичну задачку

2017-1937=? (80)

Що це за магічне число?

Відповіді учнів

Дійсно в цьому році виповнюється 80 років з моменту утворення нашої Миколаївської області-нашої маленької батьківщини.

Щоб  ви  розповіли  європейцю про нашу Миколаївщину? Я запрошую усіх присутніх прийняти участь у створенні розповіді про наш край.

Висловлювання дітей, батьків, гостей.

Перегляд відео фільму «Моя Миколаївщина»

https://youtu.be/jcbftZJPIRM

У голуба-листоноші є особливість: він повертається завжди додому, якщо його чекає друга половинка. Але наш голуб незвичайний, він є не тільки вісником миру, він з Країни Знань, тому він повертається іще й  туди, де його чекають вірні друзі.

Я всіх присутніх запрошую прийняти участь у майстер-класі  «Мій голуб – символ миру, щастя  і добра».  ( муз фон. Діти виготовляють голубів разом з гостями і пишуть листівки – побажання , на заготовках, прикріплюють їх до голубів, можна писати на крилах голуба.)

Нехай голуби, які ми сьогодні виготовили,  принесуть мир і злагоду, щастя і достаток  у кожну родину. А наша класна кімната  хай стане домівкою для цих незвичайних голубів, які постійно будуть нагадувати , що ми повинні бути  добрими, толерантними, ввічливими, щирими та щедрими на добрі вчинки та слова. Пам’ятаймо, що шлях до успіху лежить через знання, а їх ми можемо отримати,  якщо будемо працелюбними та наполегливими у досягненні своєї мети.

Наша мандрівка закінчується. Вам ще рости і рости! І ман­друвати по світу, дбати про добробут своєї Батьківщини. Україна має всі пе­редумови, щоб стати в один ряд із європейськими державами, бо ми не є сусідами Європи, ми є її цен­тром . Європа змінює своє обличчя, а наша Україна знаходиться в епіцентрі цих змін, доводячи своє прагнення називатися Європейською державою. Тому кожен із нас може з гордістю сказати: «Я – європеєць!» Будьте ж патріотами своєї Вітчизни. Любіть і шануйте свою Україну! Не забуваймо, що ми – українці. Бережімо рідну землю, національну гідність, дбаймо про її розквіт і збагачення.

Учениця

Україна – велика і сильна держава ,

Що несе з давнини перемоги і славу .

Незалежна , розвинена наша країна ,

Дорога і найкраща мені Батьківщина !

 Учень

Громадянином європейським хочу стати я ,

Щоб в державі моїй було ліпшим життя ,

Щоб Україна була конкурентоспроможна ,

А кожна родина – щаслива й заможна !

 

Дякую всім за увагу!

 

Скачати конспект уроку + презентацію до першого уроку у 2017 р. на тему: “Ми маємо бути зрозумілі Європі, а Європа – нам!” : джерело 1

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь