Сценарій виховної години до Дня захисника України «Ми майбутні герої»

Ми майбутні герої
Ми майбутні герої

Мета заходу:  формувати  в учнів розуміння понять «єдність» і «цілісність», «герой», «патріот» держави, громадянські якості; почуття поваги до захисників України, сприяти згуртуванню дитячого колективу виховувати справжніх патріотів  держави. Прищеплювати інтерес до героїчного минулого держави і сьогодення, любов до Батьківщини.

Обладнання: епіграф на дощці, відеоролики «Слава героям української нації», «Повертайся живим!», аудіозапис гімну України, портрети героїв (учасників АТО, революції гідності)

 

Хід заходу

  1. Вступне слово класного керівника.

Ви зараз ходите до школи, спілкуєтесь з однолітками, відпочиваєте. Ми з вами маємо мирне блакитне небо над нашими головами. Нажаль, так зараз не на всій території нашої країни. Але Україна може пишатись своїми захисниками, що з світанку до ночі боронять її кордони.

 

Учень 1.

Пишаюся тобою, мій народе!

За те –

Що в котрий раз з колін встаєш.

За те –

Що коли сіяти, ти родиш.

За те –

Що волю й долю бережеш.

Пишаюсь, що від болю ти не плачеш,

Що в рабство ти себе не віддаєш,

Що ти, на зло – завжди добром віддячиш,

Та вкотре – іншим приклад подаєш.

Звучить гімн України

 

Девізом сьогоднішнього заходу є слова В. Бєлінського Хто не належить вітчизні своїй, той не належить і людству.

  1. Основна частина

Вчитель:

2014 року в українському суспільстві в результаті реакції на збройну агресію Росії підсилилися проєвропейські тенденції відмови від радянських символів і свят, зокрема, від Дня захисника Вітчизни.

Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час військового параду в Києві 24 серпня 2014 року відзначив:

«        Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!   »

— 14 жовтня – День захисника України.

Крім того, саме 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.

14 жовтня Свято Покрови Пресвятої Богородиці, покровительки українського козацтва. Отже, сьогодні ми відзначимо триєдине свято.

-Як ви гадаєте, це звичайний збіг, чи це може мати дещо інше підґрунтя?

 

Робота з поняттями  «єдність» народу, «цілісність» держави, «герой», «патріот» своєї держави

Клас поділяється на кілька груп. Кожній з груп пропонується написати свої асоціації з цими поняттями.(додаток1) Після закінчення визначеного терміну учні зачитують свої результати роботи, під час обговорення асоціативні грона доповнюються.

-Єдність – це тісний зв’язок між людьми, згуртованість, цілісність, неподільність.

-Зміст принципу територіальної цілісності держав виходить за рамки положень про заборону використання сили або погрози силою, або перетворення території в об’єкт військової окупації, або придбання території з використанням сили або її загрози. Мова йде про будь-які дії проти територіальної цілісності або недоторканності. Наприклад, транзит будь-яких транспортних засобів через іноземну територію без дозволу територіального суверена є порушенням не тільки недоторканності кордонів, але і недоторканності державної території, оскільки саме вона використовується для транзиту. Всі природні ресурси є складовими компонентами території держави, і якщо недоторкана територія в цілому, то недоторкані і її компоненти, тобто природні ресурси в їхньому природному вигляді. Тому їхня розробка іноземними особами або державами без дозволу територіального суверена також є порушенням територіальної недоторканності.

-людина, яка здійснює великі вчинки на благо людського суспільства. У стародавні часи, зокрема в давній Греції, у зв’язку з надзвичайними здібностями, героїв вважали за напівбогів. У наш час героями називають видатних своїми здібностями й діяльністю людей, що виявляють відвагу й самовідданість у бою та праці, людей, які втілюють основні риси певної епохи.

-Патріот – це не тільки той, хто говорить рідною мовою, не той, хто всюди кричить: «Я люблю свою країну», а ще й той, хто своїми вчинками хоч якось виявляє свою любов до Батьківщини, хто виховує в собі переможне почуття гордості, той, чиє життя стає життям свого народу!

 

Повідомлення учнів про героїчну історію Українців (3-4учнів)

Орієнтовні теми повідомлень (Київська Русь-Козацтво-Національно-визвольні рухи – Українці в Першій, Другій світовій війні – герої-українці сучасності)

-під час повідомлення про героїв-українців сучасності вчитель демонструє відеоролики «Слава героям української нації», «Повертайся живим!»,

Запитання до учнів:

Чому  цих людей вважають героями?

Що спонукало їх встати на захист рідної держави?

 

Слово вчителя: Будемо сподіватися, що вогники патріотизму все більше розгорятимуться у серцях українців, що кожен буде впевнений у собі, у світле майбутнє, що зробимо все аби мрії стали реальністю!

Конкурс «Ми майбутні герої»

Конкурс 1. «Привітання»

Отже, перший конкурс «Привітання». Ваше завдання – представити свої команди. Дати їм назви і девіз. Це Може бути якийсь віршик, цікава розповідь, танець, пісня.

Хлопчики показують своє привітання.

Які в нас хлопці молодці! Вони так легко впоралися з цим завданням!

 

Конкурс 2. «Історичний»

В цьому конкурсі перевіримо ваші знання, дорогі хлопчики, про лицарів. Зараз я буду ставити питання, ваше завдання – дати правильну відповідь на них. Хто знає відповідь, той піднімає руку. За правильну відповідь гравця, команда отримує 1 бал. В кінці гри ми підведемо підсумки і з’ясуємо, яка команда виявилася самої начитаною, кмітливою і спритною.

 

Питання:

  1. Коли існували лицарі? (У Середні віки.)
  2. Хто такі лицарі? Кого так називали? (Слово «лицар» походить від німецького слова «Ritter» – вершник. Лицарі – це середньовічні воїни, відважні, сміливі, носили важкі обладунки.)
  3. Які атрибути лицарів ви знаєте? (Спис, меч, щит із зображенням герба і девізом.)
  4. Щоб стати лицарем треба було пройти підготовку. Яку? (У сім років хлопчиків віддавали на виховання до досвідченим воїнам, які вчили їх скакати верхи, стріляти з лука, метати спис, володіти мечем.)
  5. Крім військових наук чого ще навчали хлопчиків? (Хлопчиків вчили тримати дане слово, виручати один одного з біди, заступатися за слабкого й скривдженого.)
  6. Які правила поведінки дійшли до нас з лицарських часів? (Знімати головний убір, входячи в будинок і вітаючись, знімати рукавичку з правої руки при рукостисканні.)

Всі ви знаєте, що рукостискання виникло в Середні століття, коли лицарі при зустрічі, проявляючи свої миролюбні наміри, знімали рукавичку і простягали руку вперед, оголяючи долоню, показуючи тим самим, що там немає зброї. Також при зустрічі вони знімали головний убір. Дама ніколи не могла бути лицарем, тому до неї ці правила не мали ніякого відношення. Однак сьогодні ми помічаємо, що дане правило починає ставитися і до прекрасній половині людства: жінки при рукостисканні теж знімають рукавичку (не знімають лише дуже тонку і щільно облягає руку); вони знімають головний убір, якщо знімається верхній одяг.

  1. А в наші дні кого називають лицарями? (Людину, яка тримає своє слово, готовий на подвиг, може в будь-яку хвилину кинутися на допомогу, а в грудях б’ється шляхетне серце.)

 

Конкурс 3. «Лицарські вміння»

З даних букв, (записані на дошці), потрібно скласти слово або словосполучення. Яка команда швидше впорається із завданням, та отримує 3 бали.

ЕФТОИНЕХАВ

ЯЕВХРОААЗДЕ

ЕНАВДЕЛИЬЕКОПМ

АХОТО

АЛПЕНАВИ

ГИРАВКАШИШ

ЧОСИЕНИНЕВОХСИТЯЛДПЕКХЫНРАР СМ ПЕКЛО

(Фехтування, верхова їзда, володіння списом, полювання, плавання, гра в шашки, твір віршів для прекрасних дам.)

Ви все правильно розгадали, юні друзі! Зараз ми перевіримо, чи є такі навички, вміння наших хлопчиків. Переходимо до наступного конкурсу, який називається «Володіння списом».

 

Конкурс 4. «Плавання»

Кожній команді вчитель роздає картки, на яких намальована таблиця.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
А                    
Б                    
В                    
Г                    
д                    
Е                    
Ж                    
3                    
І                    
до                    

Завдання кожної команди – «вбити» кораблі суперника.

Для початку гри кожній команді необхідно розставити кораблі (1 чотирипалубних, 3 трехпалубний, 2 двопалубних, 4 однопалубних) таким чином, щоб чотирипалубних корабель займав 4 клітини, трехпалубный – 3 клітини, двопалубний – 2 клітини, однопалубный – 1 клітку. Розташовувати кораблі можна будь-яким чином, але між кораблями повинна бути вільна хоча б одна клітинка. Після розстановки кораблів команди по черзі «стріляють», називають клітини, наприклад, А 7. Якщо команда потрапляє в корабель, то вона «стріляє» другий раз, а якщо ні, то в бій вступає вже інша команда.

Зараз я задам вам питання, і та команда, яка швидше дасть відповідь, буде «стріляти» першої. Отже, команди, увага, питання.

  1. Як називається прапор Російського флоту і що означає його символіка? (Андріївський прапор. Білий колір – символ віри, косий хрест – символ вірності.)
  2. Чому дорівнює одна морська миля? (1852 метри.)
  3. Понт Эквинский. Яке море так греки називали в давнину? (Чорне.)
  4. Спеціаліст по водінню суден та прокладання курсу. (Штурман.)
  5. Кухар на кораблі. (Кок.)

Після того як одна з команд відповість на питання, починається гра.

Хлопці, ви – справжні моряки! На жаль, наш вечір підходить до кінця, настав час підвести підсумки. Слово надається вельмишановному журі.

 

Конкурс 5 «Відважні мисливці»

В цьому конкурсі хлопчики повинні показати, що вони не бояться полювати навіть на самого страшного звіра. Командам видаються олівці і 2 листа з заздалегідь намальованими довільними закарлючками. Команди повинні домалювати ці закарлючки, щоб вийшли страшні звірі. У кого вийде страшніший звір – та команда й перемагає.

 

Конкурс 6 «Таємні агенти»

Хлопчики оголошуються таємними агентами, і їм дається відповідальне завдання, за яким вони повинні передати секретне послання на зашифрованій мові. Дві команди хлопчиків стають в шеренгу. Капітан отримує завдання у вигляді певних послідовностей рухів: наприклад, руки в гору, 2 рази тупнути правою ногою, 3 рази плеснути в долоні, права рука торкається лівого вуха, а ліва – одночасно підборіддя і т.д. Капітан повинен повторити всі рухи другому учаснику команди, другий – третьому і т.д. Перемагає та команда, яка найбільш чітко й швидко передала «таємне послання» до останнього учасника.

Мальчишки объявляются тайными агентами, и им дается ответственное задание, по которому они должны передать секретное послание на зашифрованном языке. Две команды мальчиков строятся в шеренгу. Капитан получает задание в виде определенной последовательности движений: например, руки вверх, 2 раза топнуть правой ногой, 3 раза хлопнуть в ладоши, правая рука касается левого уха, а левая – одновременно подбородка и т.п. Капитан должен повторить все движения второму участнику команды, второй – третьему и т.д. Побеждает команда, которая наиболее точно и быстро передала “секретное послание” до последнего участника.

 

Журі оголошує результати конкурсів.

 

Нагородження учнів.

Ви сьогодні попрацювали на славу: багато дізналися про життя лицарів, взяли участь у конкурсах на увагу, кмітливість і кмітливість.

Ми вітаємо команду-переможницю, але хочемо побажати, щоб завжди перемагала дружба.

 

Скачати сценарій виховної години  до Дня захисника України «Ми майбутні герої» (word, docx): джерело 1

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь