Перший урок 2016/2017 н.р. Маріуполь за роки незалежності

(Перший урок для учнів 8 класу 2016/2017 навчальний рік)

Маріуполь за роки незалежності

Скачати: конспект, презентація+відео

Переглянути презентацію онлайн (дочекайтесь повної загрузки сторінки …)

Маріуполь. 25 років незалежності України
Маріуполь. 25 років незалежності України

Мета: формувати активну громадянську позицію щодо єдиної цілісної Української держави; розвивати пізнавальні інтереси учнів; виховувати любов до Батьківщини, повагу до її історичного минулого і сучасного, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні та місті.

Обладнання: національна символіка,  синьо-жовті сердечки.

Технічні засоби: ПК, мультимедійний проектор.

                                                         Хід уроку
І. Привітання. Організація класу

Демонстрація кліпу « Україна – це ти» Тіни Кароль
Доброго дня! Вітаю  всіх із початком нового навчального року, з Днем Знань! Бажаю вам міцного здоров’я, натхнення, хай світлою та мирною буде ваша дорога до знань.

ІІ. Мотивація навчально-виховної діяльності учнів. Оголошення теми уроку.

Учитель: В історії України є дата, яку можна назвати найважливішою:
24 серпня 1991 року – цього дня народилася Незалежна Україна. Які здобутки мало наше місто-форпост за 1991-2016 роки ? Отже, тема нашого уроку:  «Маріуполь за роки незалежності» (слайд 1)

Маріуполь – мала Батьківщина,

Ти з дитинства в моєму житті.

Мого серця маленька частина,

Ти – краплинка моєї душі.

М.Сладкова

Давайте згадаємо як це було?


ІІІ. Основна частина

Учень: Рік 1991 (слайд 2)

У Маріуполі синьо-жовтий стяг першим підняв ветеран УПА, маріуполець Любомир Гудзь.

Це сталося 9 березня 1991 року в Маріупольському драматичному театрі, під час святкування дня народження Тараса Шевченка.

Незважаючи на те, що в залі були присутні багато активістів патріотичного руху, далеко не всі присутні сприйняли появу українського прапора доброзичливо. Особливо це не сподобалося представникам міської влади. Проте врешті-решт зі словами «Так робіть, що хочете» вони дозволили синьо-жовтому прапору залишатися на сцені театру.

А ось офіційно прапор майбутньої незалежної держави було піднято над будівлею Маріупольської міської ради  вперше на східній Україні у вересні того ж року. Власне кажучи, ще до референдуму про незалежність, встановлення української влади та інших атрибутів суверенної держави.

Учениця: 25.11. 1991 (слайд 3)

Моє місто, ти завжди зі мною:

В дні святкові і дні трудові.

Жити будьмо, не знаючи горя,

Зустрічаючи мирно зорю.

М.Сладкова

З ініціативи Маріупольського міського національно-культурного товариства греків, Донецького державного університету та за підтримки Маріупольської міської ради засновано Маріупольський гуманітарний коледж при Донецькому державному університеті.

 Учень: 19.12.1991 (слайд 4)

Освячено Свято-Микільський кафедральний собор, зведений на кошти парафіян. У храмі перебувають дві великих святині — копія чудотворної ікони Божої Матері «Маріупольської»; і мощі святителя Ігнатія Маріупольського. Щопонеділка(крім свят) у храмі відбувається водосвятний молебень перед іконою Пресвятої Богородиці «Всецариця», що допомагає при онкологічних захворюваннях. При храмі також діють дитяча та доросла недільні школи.

Учениця: Рік 1993 (слайд 5)

У серпні 1993 року гуманітарний коледж постановою Кабінету Міністрів України реорганізовано в Маріупольський гуманітарний інститут Донецького державного університету. В інституті навчаються 393 студенти, працюють 40 викладачів.
Проведено першу міжнародну науково-практичну конференцію «Донбас і Приазов’я: проблеми соціального, національного й духовного розвитку».

 Учень: 24.10. 1996 (слайд 6)

Завдяки ініціативі грецької діаспори Приазов’я в Маріуполі було відкрите консульство Грецької Республіки.

Учениця: Рік 1996 (слайд 7)

На Олімпіаді в Атланті В’ячеслав Олійник ( греко-римська боротьба) здобув золоту медаль, яка стала першою золотою медаллю на літніх Олімпійських іграх в історії незалежної України.  Олійник також є чемпіоном Європи, срібним призером чемпіонату світу та 5-кратним чемпіоном України. У рік свого тріумфу Олійник був нагороджений хрестом “За мужність” за видатні спортивні перемоги на XXVI літніх Олімпійських іграх в Атланті, особистий внесок у підвищення авторитету і престижу України у світі.

Учень: 21.11.1997 (слайд 8)

Збудовано храм Архистратига Михайла.  У храмі знаходиться копія чудотворної ікони Божої Матері «Живоносне Джерело». На честь цієї ікони освячений нижній храм. Кожну п’ятницю і неділю перед цією іконою відбувається водосвятний молебень. На території храму встановлений пам’ятник митрополиту Ігнатію Маріупольському.

Учениця: 10.02.2000 (слайд 9)

За підтримки уряду Греції в місті з’явився грецький культурний центр «Меотида», де розмістилися грецькі культурно-просвітницькі товариства.

Учень: Рік 2001(слайд 10)

22.05.2001 року збудовано Свято-Миколаївський портовий храм . Знаходиться в Приморському районі. Довгий час на місці храму стояв Хрест. Як прихід він з’явився у 1999 році. Новий храм побудований в 2001році. Освячення робив предстоятель УПЦ — блаженнійший Володимир,митрополит Київський і всієї України. У 2001 році в місті відкритий Азовський морський інститут Одеської державної морської академії – єдине на південному сході України вищий навчальний заклад, що готовить командний склад морського торговельного флоту. На денному й заочному відділеннях інституту навчаються біля тисячі курсантів по спеціальностях: судноводіння на морських шляхах, суднова енергетика. Азовський морський інститут, як підрозділ ОНМА, акредитований Міжнародним інститутом морських інженерів (Великобританія), входить до складу міжнародної асоціації морських університетів (Туреччина).

Учениця: Рік 2002 (слайд 11-12)

За підсумками  року Маріуполь був визнаний найкращим містом України за благоустроєм.

Вантажообіг порту досяг рекордної позначки за весь час його існування — 13,7 млн. тонн.

Вільні чайки Азовського моря

Хай прославлять свободу твою.

Нам повітря свободи потрібне,

Перемішане з вітром морським.

На всі груди, щоб дихати вільно,

Непідкореним бути ніким.

М.Сладкова

Учениця: Рік 2003 (слайд 13-14)

Відкриття грецького медичного центру «Гіппократи» для поліпшення медичної допомоги малозабезпеченим категоріям населення південного сходу України. З часом вдалося розширити спектр медичних послуг для малозабезпечених громадян, а також з’явилася можливість надавати платні послуги всім, хто потребує кваліфікованої лікарської допомоги. Тут можна отримати консультацію вузьких фахівців, пройти ультразвукове дослідження, лабораторне та рентгенологічне обстеження, курс лікування у денному стаціонарі за призначенням лікаря.

18.07.2003 року в Маріуполі запрацював «Екстрим-парк». Комбінатом імені Ілліча було витрачено близько 30 мільйонів гривень для придбання атракціонів з Італії,Голландії,Росії.

Учениця: Рік 2004 (слайд 15)
Маріупольський гуманітарний інститут ДонНУ перейменований у Маріупольський державний гуманітарний університет.

Ректор Маріупольського державного гуманітарного університету, професор Костянтин Балабанов підписав Велику Хартію університетів у Болонському університеті.

Учень: Рік 2007 (слайд 16-17)

СК «Іллічівець»розташований у Приморському районі Маріуполя на проспекті Нахімова. Перша черга нового спорткомплексу здана 9 травня 2007. Розміри будівлі 168х136 м, висота об’єкта під аркою – 15 м, в цілому – 27 м. Спорткомплекс побудований Маріупольським металургійним комбінатом імені Ілліча. До комплексу входять: футбольне поле зі штучним газоном 105х68м, зал боротьби 24х15м, зал боксу 24х15м ,універсальний зал для волейболу та баскетболу 30х18м , зал для настільного тенісу 18х19м ,тренажерний зал ,відкритий корт для тенісу з трьома майданчиками зі штучним трав’яним покриттям ,прес-центр, допоміжні приміщення.

Мечеть на честь султана Сулеймана Великого і Роксолани та однойменний ісламський культурний центр урочисто відкриті 15 жовтня 2007 в присутності високих гостей із Туреччини. Мечеть побудована вся з привезеного з Туреччини мармуру. Будівництво тривало три роки . Фінансували будівництво директор Маріупольського центрального ринку Саліх Джихан та інші члени азербайджанської громади міста.

Учениця: Рік 2008 (слайд 18)

Візит Президента Греції Каролоса Папульяса в Маріуполь .

Учень: Рік 2013 (слайд 19)

28.09.2013 року відбулося відкриття торговельно-розважального центру «Порт City», спроектованого в сучасному, витонченому і зручному стилі з використанням, в основному, денного світла. ТРЦ «Порт City» розташований на двох рівнях, наземним паркінгами та “зеленою вулицею”.Торгова галерея вміщує гіпермаркет «Там Там», супермаркет побутової техніки та понад 200 крамниць провідних світових брендів. Відпочити від шопінгу і відвідувачі зможуть перекусити в одному з 15 закладів харчування, вибравши за смаком: кав’ярня, ресторан або фаст-фуд. Крім цього, в ТРЦ можна знайти ательє, салони краси, фотостудію, відділення банку, салони зв’язку і багато іншого.

Учениця: Рік 2014 (слайд 20-24)

З початком російської агресії Маріуполь, завдяки важливому стратегічному значенню, стає одним з ключових міст російсько-українського протистояння. З 13 квітня до 13 червня 2014 р. місто контролювалося терористичними формування ДНР. Після звільнення міста силами добровольчих українських батальонів 13 червня 2014 до міста було перенесено Донецьку ОДА, а в липні передислоковано Донецьке обласне управління МВС України та Донецьку обласну державну адміністрацію, тим самим зробивши місто фактично центром Донецької області. 30 серпня мешканці міста за півдня організували живий ланцюг на захист українського Маріуполя. 7 вересня у Києві проходить акція «Кілометр прапорів для Маріуполя», де мешканці багатьох міст висловлюють слова підтримки маріупольцям. 8 вересня  прифронтовий Маріуполь відвідує Президент України П.О.Порошенко. 9 вересня з повалення пам’ятника Леніну на площі Свободи починається декомунізація міста.

Учень: Рік 2015 (слайд 25)

24.01.2015 року – обстріл мікрорайону “Східний”. Загинуло 30 осіб, поранено 128, серед яких багато жінок і дітей . Повністю та частково були зруйновані понад 200 будівель. Цей обстріл став наймасштабнішим з початку проведення АТО.

Після обстрілу Маріуполя співробітники СБУ одразу вийшли на слід зловмисників, перехопивши їхні телефонні розмови. Чоловіка, який наводив «Гради» терористів, було затримано та заарештовано.

Вшануємо пам’ять загиблих під час проведення АТО хвилиною мовчання.

Я – Маріуполь

Маріуполь під вогнем,

Гинуть діти.

Що прийде із но́вим днем? –

Смерть і квіти.

Бо катам немає сил

Схаменутися.

Стане місцем для могил

Просто вулиця.

Скоро мир уже? – Навряд.

Це тяжкий час.

А чи завтрашній снаряд

Не уб’є й нас?

Кажуть: Маріуполь – Я…

Миру Божого!

Україна – це сім’я

В серці кожного.

25.01.2015                         Олег Колібаба

Учениця: Рік 2015 (слайд 26-27)

Другий робочий візит Президента України до Маріуполя відбувся 11 червня 2015 року напередодні першої річниці звільнення міста від бойовиків. П.О.Порошенко інспектує укріплення блокпостів міста.

24 серпня 2015 року, щоб привітати захисників Маріуполя з Днем Незалежності , мешканці здійснили 35-кілометровий автопробіг.

Учениця: Рік 2016 (слайд 28)

17 травня 2016 року відбувся довгоочікуваний концерт рок-групи «Океан Ельзи». Безкоштовно насолодитися співом Святослава Вакарчука прийшло 40 тисяч глядачів.

Ти кричиш, ти співаєш, шепочеш ,

І так солодко слухати це.

Серед теплої зустрічі-ночі

Ти пливеш в океані гостей.

Кричать вуста, а серце більше,

Бо все в очах відблискує всім нам.

І дякую за те, що це зробивши,

Ви розплескали Океан!

Т.Рудковська (учениця 11 класу ЗОШ №20)

Учень: Рік 2016 (слайд 29)

Участь у міжнародній естафеті з нагоди 25-ї річниці Незалежності України «Free Ukraine 25.» Від Маріуполя  взяли участь ЗОШ №34, ЗОШ №20, Маріупольське музичне училище, Маріупольський центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді, камерний оркестр «Ренесанс». Умови участі — такі: записати на відео виконання Державного Гімну України, викласти його в мережу та передати естафету наступним трьом учасникам. Учасник, котрий не виконав завдання, має зробити благодійний вчинок на користь народу України, про що надати відеозвіт. Ця чудова ідея піднімає патріотизм і плекає любов до Батьківщини, дає можливість познайомитись із творчими колективами з різних куточків світу й об’єднати українців цілого світу.

Демонстрація кліпу ”  Виконання Гімну України учнями ЗОШ №20 м.Маріуполя
  V. Рефлексія
 1. Складання асоціативного грона «Маріуполь».

(незалежний, вільний, патріотичний, соборний, демократичний, єдиний, європейський, багатонаціональний , багатомовний , спортивний, пісенний, портовий, промисловий …)

  1. Інтерактивна вправа «Повертайся живим»
    Учитель:
    Дуже хочеться, щоб у нашій країні панував мир. Тому сьогодні важливо підтримати наших захисників. Нехай кожен із вас напише на жовто-блакитних сердечках щирі побажання для тих, хто воює заради нас. Всі листівки будуть відправлені захисникам Маріуполя. (Діти підписують листівки).
  2. V. Підсумок уроку

Учитель: На жаль, війна, яка була нав’язана Україні, призупинила багато позитивних перетворень і відкинула на кілька років назад регіони, що потрапили в зону військових дій. Але українці – дуже мужній і працьовитий народ. Ми все здолаємо. Головне, щоб швидше настав мир! Хочу, щоб усі ми вірили в щасливе майбутнє нашої держави ! Ніколи не забували, що Маріуполь – це Україна !

Завершити  урок хочу рядками Марії Сладкової , які вона написала 12 вересня 2014 року:

 

Маріуполь – моя Україна,

Ти з дитинства в моєму житті.

Маріуполь – ти моря перлина,

Ти перлина моєї душі.

 

(слайд 30) Лунає пісня «Співучий Маріуполь» О.Бабіч

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Використані Інтернет – ресурси

  1. Виконання Гімну України учнями ЗОШ №20 м.Маріуполя https://www.youtube.com/watch?v=KF6O6ieoJog
  2. Тіна Кароль «Україна – це ти» https://www.youtube.com/watch?v=vizHymFie8k
  3. 25 незалежних років (промо-ролик каналу «1+1») https://www.youtube.com/watch?v=vQqjpXDfSZw
  4. Фотолітопис незалежності України 1991-2016 https://www.youtube.com/watch?v=pRCHpD_yDHQ
  5. Маріуполь сучасний http://www.marlibrary.com.ua/index.php?menu=marcontemp

Вірші про Маріуполь http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=522634, http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=554506

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь