Осінь послала мене в театр

І що ж нас чекає там, в театрах Києва? Кожен день все холодніше й холодніше, а сонячний період все коротшими і коротшими, ввечері вже не так хочеться в парк і на вилазку не тягне, та й прогулянки все більш швидкоплинні. Люди в пошуках заміни свого літнього дозвілля і крім кіно і ресторанів, погляди городян звертаються в бік театральних афіш. Велика сцена і сотні оксамитових сидінь по кришталевою люстрою і буфет весь в червоному дереві або ж невелика полумрачная кімната, м’які пуфи розкидані по радіусу і запах підвальній вологи – театри нині різні і на будь-який смак, але все ж робить їх не інтер’єр, не світло і навіть не актори, а ось репертуар – постановки, ось що осередок сили і влади театру над глядачем. Звичайно, хороший актор, це вістря мистецтва, і він надає форму йому, як матеріал, але основою завжди буде сценарій. Тому то, ми і обговоримо, що нас чекає в театрах Київ в цьому жовтні.

 

Театральна бакалія

І вибирати є з чого, навіть перерахувати всі вистави одного тижня і вийде досить довгий список, в якому запросто загубитися, так що пройдемося по основним постановок кращих театрів міста.

Почнемо з театру драми і комедії, що на лівому березі, в якому вас чекають постановки прославлених режисерів, таких як Богомазов, Митницький, Лісовець і інші. Класика і сучасна драма, вас чекають історичні анекдоти, стрибки з балкона на балкон і ігрові комедії, «Безприданниця» і «Корсіканка» – все це під одним дахом лівобережного театру.

Тепер про «Новий український театр» і що пропонує нам його керівник і режисер-постановник Віталій Кіно. А запропонує він нам цілу плеяду чудових комедій з яких варто виділити зворушливу, але гіркувату «Кефір, зефір і кашемір», сексуальну фантасмогории «Еротичні сни нашого міста» і нео-комедію курйозів з помітною назвою «Шахрайки? … Лесбіянки ?! Красуні!».

 

Не можна не згадати театр «Колесо» і його найширший репертуар, де під керівництвом Ірини Яківна Кліщевської ставляться і софоклівського «Антігона» і детективні спектаклі за сюжетами Агати Крісті і міські байки. Ексцентричні комедії «Випадок в готелі Дю Комерс» і «Генерали в спідницях», народні драми «Міріам», «Кавказька рулетка» – в загальному, вибір тут широкий, а акторський склад постійно співпрацює з іноземними артистами, бере участь в міжнародних проектах і заробляє гран -При. Не дарма «Колесо» став уже знаковим місцем для Києва і його мешканців, а ми продовжимо.

І на черзі «Молодий театр» і його столітні традиції, що переносяться крізь час і залишаються насичені духом молодості. У ньому вас чекають п’єси Карпенка-Карого, Трейсі Леттс, Павла Ар’є та інших у виконанні народних артистів України, таких як Ірма Вітовська, Олексій Вертинський, гру яких неможливо переоцінити, а «Сталкери» або «Різанина» з ними на сцені залишать незабутнє враження і вам захочеться ще і ще. Таку гру можна пропускати, такі колективи збираються раз на пів століття і нам пощастило їх застати. Тому, не можна не порадити «Молодий театр» і його сцену любителям театру.

Крім цих сцен в Києві є ще такі знакові театри як «Липка», «Золоті ворота», театр ім. Лесі Українки і безліч постановок, сучасних і з тисячолітньою історією, камерних і величних, музичних і моноспекталей, з хореографічними постановками та оперним співом, ось лише найкоротший список того, що чекає Київ в цьому жовтні:

  • «Токующіе метелики» в театрі «Браво».
  • «Безіменна зірка» в Класичному художньому альтернативному.
  • «Привиди», новинка в театрі «Сузір’я».
  • «Старомодна комедія» на Подолі.

 

І це можна продовжувати до нескінченності, а вибір завжди за вами. Відвідуйте театр і це стане чудовою прикрасою будь-якого осіннього вечора, нехай навіть самого дощового.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь