Поліетиленові пакети використовуються повсюдно: в супермаркетах і магазинах, для стандартної і подарункової упаковки, для зберігання продуктів і виносу сміття.
Всі сфери застосування поліетиленових пакетів і не перелічити. Пройшли вже ті часи, коли наші співвітчизники воліли користуватися ганчірковими сумками, а поліетиленові кульки дбайливо складалися і зберігалися. Сьогодні поліетиленовий пакет виконує своє основне призначення – бути одноразовим засобом для упаковки і комфортного транспортування продукції. А це означає, що попит на них буде стабільний і до спаду не схильний.
Крім очевидних функцій, пакети стали засобом ефективної мобільної реклами – адже практично у кожній великій компанії або супермаркету є фірмовий пакет з логотипом підприємства, переліком послуг та контактними даними, які лунають в подарунок. І клієнтові приємно, і реклами багато не буває.
Аналіз попиту на продукцію (поліетиленові пакети) і ринку збуту
За даними статистики, на ринку вітчизняного виробництва вистачає незаповнених ніш, адже 20% поліетиленової продукції продовжує надходити від зарубіжних виробників. При цьому, головні конкуренти вітчизняних підприємців – кульки турецького і китайського виробництва, що відрізняються вкрай низькою ціною і відповідною якістю. Рвуться ручки, не до кінця пропаяні шви, вивалюються днища – лише малий перелік «принад» від покупки подібної продукції. Але для нашого споживача ціна завжди була вирішальним фактором, тому подібна конкуренція має місце бути, особливо в прикордонних регіонах.
Втім, це стосується тільки прямих оптових продажів готової продукції. Набагато вигідніше працювати під замовлення, укладаючи угоди про постачання пакувального матеріалу і готових пакетів для різних торгових, виробничих, будівельних та сільськогосподарських підприємств. Тут спрацьовує правило «іміджу фірми»: жодна поважаюча себе компанія не запропонує покупцеві товар в низькій якісній упаковці.
Поліетиленова продукція затребувана в будь-якому регіоні. Більш того, навіть якщо у вашому місті вже працює великий завод, середній і дрібний бізнес вільно знайде свою нішу, вивчивши пропозиції конкурентів. Видів поліетиленових пакетів існує маса: пакети «банан», «майка», пакети для сміття, подарункові пакети, рекламні упаковки з логотипом, одношарові, багатошарові, різних розмірів, кольорів і форм. Завдання підприємця – відшукати продукцію з найбільш високим попитом, або зайняти нішу, неохоплену іншими виробниками.
Вибір стратегії і юридичне оформлення бізнесу
Відкриваючи виробництво пакетів поліетиленових, можна піти двома шляхами:
- виробництво повного циклу (від виготовлення плівки до випуску пакетів будь-яких конфігурацій);
- часткове виробництво (від закупівлі готової плівки, нанесенням зображень, нарізки на форми з подальшою спайкою).
Розглянемо повний цикл, як більш перспективний вид бізнесу. Хоча капітальних вкладень таке підприємство зажадає більше, можливості збуту, різноплановість виробленої продукції і, відповідно, прибутковість буде значно вище. Крім того, таке підприємство може стати тим самим постачальником готової плівки для виробництв неповного циклу.
Можливості застосування готової плівки:
- універсальний пакувальний матеріал,
- будівельна гідроізоляція,
- матеріал для теплиць, парників та інших потреб аграрного сектора,
- захист від забруднень при будівництві або ремонтних роботах.
Оптимальна організаційна форма для виробництва виробів з поліетилену – юридична особа на спрощеній системі оподаткування.
При реєстрації підприємства необхідно вказати наступні коди КВЕД:
- Виробництво пластмасових виробів
- Виробництво пластмасових виробів для пакування
- Оптова торгівля іншими непродовольчими товарами споживчого призначення.
Для запуску цеху потрібно сертифікат на виробництво, дозволу, отримані в місцевій адміністрації, санітарно-епідеміологічної та екологічної служби, енерго нагляд, пожежної охорони. Виробництво плівки для поліетиленових пакетів має пройти відповідність по ГОСТу 10354-82 (сертифікація харчової плівки обов’язкова до підтвердженню кожні 3 місяці). Але для того, щоб отримати такий сертифікат, слід провести запуск технологічної лінії (зрозуміло, після отримання всіх дозволів на виробництво), і отримані зразки надати для експертного висновку.
Приміщення для виробництва поліетиленових пакетів
Виготовлення поліетиленової плівки відноситься до екологічно шкідливого виробництва, тому до вибору приміщення є ряд певних вимог:
- виробничий цех або міні-завод повинен розташовуватися в промисловій або заміської нежитловий зоні;
- наявність припливної та витяжної вентиляції, опалення та контролю вологості в приміщенні цеху і на складі;
- трифазне електропідключення, заземлення елементів живлення; – висота стель не менше 8 м (висота екструзійної машини ~ 6 м), внутрішнє оздоблення стін, підлоги, стелі – з негорючих матеріалів;
- розміщення виробничого обладнання в приміщенні цеху повинно відповідати ГОСТ 12.3.002-74;
- наявність протипожежної системи, можливість безпечної евакуації при пожежі;
- організація робочих місць повинна відповідати вимогам ДСТ 12.2.061-81 і 12.3.002-74, а також ергономічним характеристикам по ГОСТам 12.2.033-78, 12.2.032-78.
Для розміщення комплексу виробничого обладнання знадобиться приміщення в 300 квадратів, яке буде розділене на три частини: виробничий цех (180 м2), склад сировини та готової продукції (80 м2), офіс і виставковий зал (40 м).
Устаткування для виробництва поліетиленових пакетів
Для виготовлення поліетиленової плівки з наступним формуванням пакетів, планується придбати виробничу лінію, що складається з наступного обладнання:
1) Екструдер – перетворювач гранул сировини в плівку (шириною 300-550 мм, товщиною – 0,009 – 0,10 мм), методом роздування знизу-вгору. Продуктивність – 40 кг. / Год;
2) флексодрукарські машина – для друку малюнків, логотипів і інших зображень;
3) Верстат для виготовлення пластикових затискачів для упаковки;
4) пакеторобні багатофункціональна машина, з вбудованим вирубним пресом, оснащена сервоприводом, фотосенсором, конвеєром, термоїгл, і дозволяє виробляти пакети різних модифікацій, в т.ч. «Майка», «банан», пакети з подвійним донним швом, мішки поліетиленові харчові для продуктів з пластиковим затиском і т.д.
Крім верстатів, планується придбання офісного, виставкового та складського обладнання (стелажів, ящиків, коробів, столів, стендів) для розміщення сировини, готової продукції та обладнання робочих місць для персоналу.
Сировина для виробництва пакетів з поліетилену
Поліетиленову плівку виготовляють з полімерних гранул першого сорту або вторинної переробки.
Використовується два види сировини:
- гранула ПНД (поліетилен низького тиску, ГОСТ 16338-85), для контакту з сипучими і сухими продуктами;
- гранула ПВД (поліетилен високого тиску, ГОСТ 16337-77), призначений для упаковки харчових продуктів).
Найдешевшим сировиною, визнаний південнокорейський гранулят (~ $ 380 за тонну), але існує маса інших видів вітчизняного або закордонного виробництва, з ціновим діапазоном від 420 $ до 750 $ за тонну. Щоб здійснити кольорову плівку, до вихідної сировини додають спеціальні барвники ($ 15-50 за 1 кг).
При виробництві мішків для сміття або інших видів плівки нехарчового призначення можна використовувати і вторинний гранулят, якій набагато дешевше, тому що виготовлений з відходів поліетилену, але і якість такої сировини відповідно невисока.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments