Які бувають наручні годинники?

Класично всі механізми наручних годинників ділять на дві групи – механічні  і кварцові годинники.

Розглянемо для початку кварц. Кварцові механізми або англ. QUARTZ працюють за рахунок кварцового кристала. Його принцип роботи полягає в простій істині – при проходженні струму він здатний видавати імпульс з певною частотою. Саме вона і лежить в основі рахунку секунд в такому годиннику.

У інтернет магазині наручних годинників є велика кількість як кварцових так і механічних годинників.

Найчастіше зустрічаються такі типи кварцових годин:
Аналоговий або стрілочний. Цей механізм має високий рівень точності, він здатний вистояти при зовнішніх несприятливих впливах (удари, трясіння і т.д.) Такий механізм можна зробити більш тонким, ніж механічний. Батарейки в годиннику вистачає від 3 до 10 років в залежності від якості елемента живлення. Строк служби механізму такої ж, як і в механіці (деталі зношуються однаково). Не такий складний принцип роботи дозволяє з легкістю виробляти багатофункціональний годинник з датою, календарем, місячним календарем і будильником.

 

Кварцовий годинник
Кварцовий годинник

Кварцові механізми бувають і цифровими. По суті, вони мають такі ж характеристики, що й кварцовий аналоговий механізм, хіба що мають цифрову індикацію часу і інших показників. У такому годиннику найчастіше зустрічається безліч функцій, особливо в спортивних серіях. До речі, останні бувають і комбіновані, коли в одному корпусі поєднується як аналоговий показник, так і цифрові індикатори.

Цікавим винаходом є кварцовий механізм з використанням альтернативних джерел енергії. Це кварц з автоподзводом і кварц на сонячних елементах. У першому випадку використовується кінетична енергія, тобто рух вашої руки під час ходьби перетворюється в електричну енергію і таким чином заряджає акумулятор. Принцип роботи вироблення енергії, до речі, ідентичний Автоподзавод механічних годинників, але про них трохи пізніше.

Другим способом зарядити акумулятор в кварцових годинниках вважається фотоелемент або сонячні батареї, які перетворюють енергію світла. Такі технології з’явилися внаслідок екологічних тенденцій в енергетичній сфері і виробництва зарядних пристроїв.

Механічний годинник

Для початку слід уточнити, що механіка вважається більш престижним аксесуаром, ніж кварц. Унікальні моделі цього годинника мають достатню точність, щоб конкуріроать з кварцом, а разом з тим і кілька переваг. Серед них і можливість вимірювати відрізки в долі секунд, а також невеликий розмір механізму. Але без недоліків, як правило дорогий годинник, хоча серед серійних годинників середньої ціни теж є гідні моделі.

Механіка з ручним заводом – то, що останнім часом зустрічається все рідше. Пружину потрібно заводити за допомогою головки заводу приблизно раз на добу. Такі годинники не так, як кварцові ударостійкі, оскільки мають безліч дрібних деталей і складний механізм. Механічний годинник потрібно промивати і перенастроювати раз в декілька років. Вони мають не таку високу точність, як у кварцу. Десь +/- 20 хвилин в місяць і сильно чутливі до магнітних полів. Але серед плюсів – це складність годин, часто їх краса (особливо якщо в годиннику є прозорі елементи – скелетон). Годинник має плавність ходу стрілки і характерний звук.

Механіка з автоподзаводом має практично ті ж недоліки, що і класична механіка. Крім того товщина корпусу такого годинника не може бути дуже маленькою, оскільки в годиннику знаходиться ротор, який від коливань при носінні годин заводить пружину, яка в свою чергу обертає механізм.Часи з автоподзаводом живі і по суті дозволяють власнику забути про необхідність зміни батарейки або підзарядки , що вельми зручно.

Аппелла годинник
Аппелла годинник

Часто деякі годинник називають хронометрами, що означає особливий сертифікат точності, яка перевіряється в Палаті мір і ваг Швейцарії. Не варто плутати з хронографом – механічним секундоміром з автоподзаводом або ручним заводом.

Якщо ви шукаєте Швейцарський Аппелла годинник відвідайте  http://ontime.watch

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь