Як часто потрібно робити чек-апи та у яких лікарів? Поради спеціалістів

Останнім часом спостерігається позитивна тенденція: все більше молоді відмовляється від згубних звичок обираючи здоровий спосіб життя. Здоровий спосіб життя – це не тільки особливе харчування або заняття спортом. ЗСЖ – це цілий комплекс заходів, спрямованих на поліпшення здоров’я і профілактику патологічних процесів в організмі. Дотримання правил ЗСЖ дозволяє значно збільшити тривалість життя і поліпшити його якість, та для того, аби попередити різні захворювання правил ЗСЖ інколи буває замало, тому варто час від часу відвідувати лікарів.

Для збереження міцного здоров’я і життєздатності організму на довгі роки, кожна людина повинна здійснювати профілактичні огляди у різних фахівців. Та в часи пандемії багато людей нехтують цим правилом, знаходячи причини в тому, що лікарні переповнені, всюди черги та є небезпека підхопити коронавірус. Але ми повинні пам’ятати, що хвороби краще попереджати ніж лікувати. Тому, якщо ви давно не робили медогляд, то задумайтесь над цим.

На сьогоднішній день існує багато медичних центрів, які надають якісні комплексні послуги та комфортні умови. Одним із таких є медичний центр “Омега-Київ” https://omegamc.ua/  – що має відділення у різних районах міста Києва, власні лабораторії, діагностичне відділення з високоточним обладнанням, кваліфікований медперсонал та 17 років безперервної роботи. Кваліфіковані лікарі знають усе про стандарти лікування та надання якісних послуг. Найкращий цьому доказ – більше 300 тисяч задоволених пацієнтів. Звертаючись за медичними послугами в «Омега-Київ», ви оціните якість, професіоналізм, індивідуальний підхід і привітність персоналу.

Які профілактичні огляди рекомендує доказова медицина і чому

Консультація терапевта – один раз на рік

При відсутності скарг відвідувати терапевта рекомендується раз на рік. Лікар-терапевт, який володіє методиками сучасної профілактичної медицини, збере анамез, проведе базовий огляд і розробить індивідуальний план дообстеження (якщо буде потрібно) відповідно до віку, статі, спадковості і шкідливих звичок. Частіше ходити варто тільки при виникненні скарг або відповідно до індивідуального графіка, коли є хронічні захворювання або виявлені фактори ризику.

чек-апи

Чоловікам після 30 років, жінкам після 35 років – кардіо-чек-ап

Серцево-судинні катастрофи нерідко досить складно передбачити і запобігти. Тому як мінімум потрібно знати про деякі базові показники свого здоров’я.

Якщо ви ніколи не обстежувалися, але хочете переконатися в тому, що на серцево-судинному фронті все спокійно, після 30 років зробіть кардіо-чек-ап. Кардіо-чек-ап складається з інструментальної діагностики і лабораторних досліджень. Блок інструментальної діагностики включає в себе ЕКГ, УЗД серця, УЗД судин шиї з визначенням комплексу інтима-медіа. Для діагностики стану серцево-судинної системи інформативніше за все УЗД судин шиї з визначенням комплексу інтима-медіа. Цей показник дуже сильно пов’язаний з ризиками судинних катастроф (інсультів, інфарктів, раптової смерті). Також важливий показник цих ризиків – показник системного запалення – С-реактивний білок, який входить в лабораторний блок. Куди крім цього входять: аналізи крові (біохімія, ліпідний профіль, функція щитовидної залози, гемостаз, загальний аналіз крові). Все це вінчається консультацією кардіолога. У медичному центрі «Омега-Київ», ви зможете відчути усі переваги якісної діагностики серцево-судинної системи, ознайомитись детальніше із послугами та іншою цікавою вам інформацією ви зможете, перейшовши за посиланням https://omegamc.ua/ua/klinika/kardiologiya.html

Профогляд у стоматолога – один раз в шість місяців

Золотий стандарт відвідування стоматолога – один раз в шість місяців. Але це стосується тільки тих дорослих людей, які санували порожнину рота (тобто вилікували всі вогнища інфекції) і налагодили домашню гігієну. Зазвичай в ці ж терміни необхідно проводити професійну комплексну гігієну порожнини рота. Можливі варіації термінів в меншу або більшу сторону в залежності від індивідуальних особливостей.

Флюорографія / рентген грудної клітки – один раз на рік

Флюорографія повинна проводитися в нашій країні щорічно. Це, пов’язано з поширеністю туберкульозу. А робити рентген (в даний час це цифрове дослідження з мінімальним опроміненням, меншим, ніж при польоті на літаку) буде навіть краще та інформативніше.

КТ (комп’ютерна томографія, метод променевої діагностики, який дозволяє домогтися високої деталізації зображення органу) не рекомендується при відсутності хронічних захворювань або тривалого анамнезу куріння.

Які  ще обстеження ватро робити, щоб вберегти здоров’я:

  • консультація гінеколога – один раз на рік
  • ПАП-тест – щороку після 20 років
  • визначення носійства ВПЛ високого онкогенного ризику – після 30 років
  • після 39 років для чоловіків – УЗД щитовидної залози, черевної порожнини і нирок, передміхурової залози і брахеоцефальних артерій – 1 раз на 2 роки.
  • після 39 років для жінок – УЗД щитовидної залози, органів малого таза, молочних залоз, черевної порожнини і нирок – 1 раз на 2 роки.
  • цифрова маммографія – щороку після 40 років
  • для чоловіків: після 50 років ПСА-тест щороку
  • огляд офтальмолога – один раз в два роки
  • колоноскопія після 45 років – кожні 5-10 років
Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments