Ламінат з фаскою чи без? Який вибрати?

Ламінат — найпопулярніше покриття для підлоги, яке тішить безліччю кольорів, різноманітністю текстур, доступною ціною, практичністю і простотою в догляді. Обираючи ламінат, покупці оцінюють його товщину, дизайн, клас, вологостійкість, марку та вартість. Ще однією відмінністю ламінованих підлог є наявність фаски. Розглянемо, що це таке.

Фаска — це обробка краю, що нагадує скіс. Завдяки їй при стикуванні окремих елементів виходить V-подібна виїмка. V-подібний зріз притаманний лише ламінованому паркету завтовшки від 8 мм до 12 мм і навіть рідкісному 14 мм ламінату. Якщо край панелі має округлу форму, то при зістикуванні паз створює U-подібну форму. Такий тип фаски притаманний високовартісним колекціям відомих брендів ламінату.

Зріз на краю панелі створюється:

  1. За допомогою фрези. Зріз оброблюється ламінацією, при цьому краї шліфують, щоб досягти ідеально гладкого покриття. Таке покриття добре протистоїть фізичним навантаженням та впливу вологи.
  2. Вальцюванням. Ламіновані панелі пропускаються через валки, які здавлюють край дошки, роблять його більш тонким. Така технологія зберігає захисне покриття матеріалу. Ламелі після вальцювання надійніші, ніж фрезеровані зразки.

За посиланням https://albero.com.ua/kyiv/products/laminat_70 можна підібрати та купити якісний ламінат у Києві, Харкові, Одесі та інших містах України в магазині Albero.

Для чого використовується фаска: її плюси та мінуси

Фаска має виражений естетичний ефект. Моделі ламінату з нею урізноманітнюють дизайн інтер’єру і створюють враження, що на підлозі лежить покриття з натуральної деревини. Облицювання фаскою має й інші переваги:

  • ​​візуально приховує недоліки стиків. Якщо з часом між замковими з’єднаннями з’являються щілини, то вони будуть непомітні;
  • зручність складання та розбирання. У разі затоплення ламінат можна легко розібрати, просушити та укласти знову;
  • ламелі з фаскою маскують нерівності підлоги;
  • підлога, ламінована матеріалом з фаскою, максимально схожа на односмугове дощате покриття;
  • скошений край покращує амортизаційні властивості ламінату. Під навантаженням ламелі будуть прогинатися у місцях стиків, не упираючись гранями;
  • вироби з фаскою довговічні, стійкі до зношування, витримують механічне навантаження на поверхню покриття для підлоги;
  • плашки з фаскою прослужать довше, ніж аналоги без неї.

Єдиним нюансом такого покриття є скупчення пилу в канавках. Від якості фаски залежить термін експлуатації замків, рівень вологостійкості, міцність до розривів, а також стабільність поведінки ламінату з теплою підлогою або під вагою важких меблів.

Особливості експлуатації ламінату з фаскою

Сьогодні на ринку покриттів для підлоги ламіновані дошки представлені у різноманітті. Можна купити варіанти, що імітують камінь, мармур, деревину, плитку, тощо. Більш високими показниками зносостійкості наділений вологостійкий ламінат, йому не страшні вологе прибирання та затоплення. При укладанні важливо дотримуватися технології монтажу і використовувати підкладку, рекомендовану виробником покриття для підлоги.

На українському ринку є марки ламінату з різними експлуатаційними параметрами. Відрізняються вони між собою формою, глибиною канавки, кількістю на кожну ламель, формою та розмірами самих плит.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments