Найголовніше про тест ЗНО 2016 з української мови і літератури

Про тест ЗНО 2016 з української мови і літератури
Про тест ЗНО 2016 з української мови і літератури

У четвер, 5 травня 2016 року розпочинається основна сесія ЗНО 2016 тестуванням з української мови і літератури. Іспит ЗНО з української мови і літератури  буде відбуватись аналогічно минулорічному. Тобто результати екзамену ЗНО з української мови будуть зараховані і як оцінка з державної підсумкової атестації.

Нагадаємо, що у четвер після завершення тестування на сторінках порталу Ерудит.нет буде опубліковано копію тестового зошита, завдання ЗНО 2016 з української мови і неофіційні відповіді. Слідкуйте за новинами у соціальній мережі Вконтакте:  https://vk.com/zno_dpa_2016 .

Після перевірки усіх робіт українським центром УЦОЯО буде встановлено пороговий  бал «склав/не склав» і сформовано шкалу переведення тестових балів ЗНО в оцінку  від 0 до 12. Минулого року пороговий бал «склав/не склав» становив – 22 бали, відповідно за даним посиланням розміщена таблиця переведення.

Іспит зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури є найчисельнішим. Як і минулого року так і у 2016 році усі вузи України (в тому числі і коледжі) для вступу на будь-яку спеціальність вимагатимуть сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. У зв’язку із цим даний іспит є найголовнішим для випускників.

Тому, для того щоб успішно йлго скласти, рекомендуємо ознайомитись із наступними порадами:

 1. Обов’язково ознайомтеся з маршрутами доїзду до вашого пункту тестування.
 2. Пам’ятайте, що допуск учасників до пунктів тестування відбуватиметься за наявності таких документів:
  Сертифіката ЗНО;
  паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті;
  запрошення-перепустки для участі в ЗНО, тому перевірте щоб їх не забути вдома. У випадку відсутності Сертифіката, паспорта або іншого документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті, або пред’явлення копій цих документів абітурієнт не буде допущений до здачі іспиту.
 3. Візьміть кілька ручок чорного кольору та по бажанні пляшку води.
 4. Пам’ятайте, що допуск абітурієнтів до пункту тестування починається з 10:15 і триває до 10:50, а початок ЗНО з усіх предметів – 11:00. Тому постарайттесь не спізнитись.
 5. Не беріть із собою мобільних телефонів, планшетів, книжок, рукописних матеріалів – будь чого, що може послужити вам шпаргалкою, і через що вас можуть вигнати із аудиторії, і ваше тестування буде не дійсним.
 6. Постарайтесь добре виспатись перед іспитом. Успіхів вам, і високих тестових балів.

Коротко про тест ЗНО 2016 з української мови і літератури

 • Загальна кількість завдань роботи – 58;
 • На виконання роботи відведено 180 хвилин (3 години);
 • За тест ЗНО 2016 з української мови можна максимально отримати – 104 бали

Сертифікаційна робота з української мови і літератури складається із завдань трьох форм:

 1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді(№1-23*, 29-33*, 34-53). До кожного із завдань наведено чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.
 2. Завдання на встановлення відповідності(№24-28*, 54-57). До кожного завдання наведено інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити «логічні пари»). Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.
 3. Завдання з розгорнутою відповіддю(№58*). Завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного аргументативного висловлення на дискусійну тему в бланку відповідей Б.

 

Схеми оцінювання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури:

 1. Завдання з вибором однієї правильної відповідіоцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.
 2. Завдання на встановлення відповідності(«логічні пари») оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.
 3. Завдання з розгорнутою відповіддюоцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:
 4. Теза: 0, 1 або 2 бали.
 5. Аргументи: 0, 1 або 2 бали.
  за. Приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1 або 2 бали.
  зб. Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя: 0, 1 або 2 бали.
  4. Логічність, послідовність: 0, 1 або 2 бали.
  5. Висновок: 0, 1 або 2 бали.
  ба. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
  бб. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.

Увага!

Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

Детальніше про тест ЗНО 2016 з української мови і літератури читайте у характеристиці тесту.

Багато матеріалів для підготовки до ЗНО з української мови і літератури шукайте у розділі ЗНО 2016 з української мови і літератури.

 

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь