Місяць до ЗНО з української мови та літератури. Топ-5 порад для підготовки

Саме такою новиною починаємо травень. Проте, 11-класники, не журіться!
Анастасія Онатій, вчителька ВШО, підготувала для вас кілька порад⤵️

1️⃣

 ПЛАНУВАННЯ

Систематизуйте повторення матеріалу. Розподіліть місяць на 4 блоки й розплануйте НЕхаотичне повторення тем.

📌Наприклад,

Тиждень 1

Українська література. Від фольклору до класицизму.
Українська мова. Фонетика. Орфографія.

❗️

 Важливо! Щоб не пропустити жодну з тем, орієнтуйтеся на офіційну програму ЗНО: https://testportal.gov.ua/programelit (https://testportal.gov.ua/programelit/)/

Створіть план повторення на кожен день і чітко дотримуйтеся його, аби рівномірно розподілити матеріал, а не дочитувати все вночі перед тестом.

📌Зручно використовувати формат чек-листа: повторили – поставили «пташечку» – винагородили себе за старанність (це важливий компонент самомотивації).

📆 Чек-лист на понеділок:

✅ Повторити слова-маркери для 6 фольклорних творів із програми («Ой Морозе, Морозенку»: історична пісня, ліро-епос, татари, Савур-Могила).

☝️ Порада: використовуйте різні формати повторення: підручники, відеоуроки, подкасти, навчальні пабліки в інстаграмі – урізноманітнення форматів допомагає тримати динаміку й концентрацію під час підготовки.

✅ Виконати всі завдання ЗНО попередніх років із теми «Фольклор» (тут можна знайти тематично згруповані тести – https://zno.osvita.ua/ukrainian/tema.html)

✅ Повторити слова зі складними наголосами (перелік слів, які треба знати, є в програмі ЗНО).

✅ Виконати всі завдання ЗНО попередніх років із теми «Наголоси».

👍 Винагорода (обирайте те, що вас мотивуватиме: цукерочка, прогулянка, нова серія чи пів годинки в інстаграмі).

Читати також: Шпаргалка лайфхаки до ЗНО з української мови

2️⃣ ІНТЕРВАЛЬНЕ ПОВТОРЕННЯ
Якщо в понеділок ви повторили наголоси, то це зовсім не означає, що можна забути про цю тему аж до самого ЗНО. Обов’язково виконайте ще кілька завдань на наголоси через 2-3 дні, повторіть «процедуру» знову через тиждень. Час від часу повертайтеся до тем, які ґрунтовно повторили, цей метод допоможе «вкорінити» необхідну інформацію.

3️⃣ СИМУЛЯТОР

Обов’язково виконайте хоча б 2 повні тести у форматі ЗНО від початку до кінця. Заплануйте день, час, коли ви зможете безперервно працювати 210 хвилин (якщо складаєте мову та літературу) або 150 хвилин (якщо складаєте лише мову).

Наблизьте умови виконання тесту до реальних: роздрукуйте тестовий зошит і бланки, вимкніть телефон, не відволікайтеся й виконайте всі завдання. Заповнювати бланки – важливий елемент цього процесу!

Читати також: ЗНО: опорна таблиця для власного висловлення

4️⃣ ПРОСТІР

Зробіть так, щоб простір, який вас оточує, «працював на вас»: випишіть винятки, які забуваєте, жанри, місця подій, псевдоніми (до речі, не забудьте сконцентрувати увагу саме на цих деталях, адже для тесту це вкрай важливо (!) й наклейте біля свого робочого місця, на кухні, у коридорі – скрізь, де ви буваєте впродовж дня: це допоможе краще запам’ятати важливе.

☝️Порада: не друкуйте й не пишіть довгих текстів! Натомість візуалізуйте, додавайте яскраві (і смішні) асоціації (КЛасицизм – це КотЛяревський), мнемоніки (МаВПа БуФ – це губні), підказки (цИган дав мені ціннИк на арАхіс і барвнИк).

Читати також: Tипові питання щодо написання твору ЗНО (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

5️⃣ ВІДПОЧИНОК

Не сприймайте останній місяць перед ЗНО як час, коли не треба спати, їсти, гуляти й спілкуватися з друзями. Балансуйте й не втрачайте любов до себе! Позитивні емоції, сон і фізичні навантаження допоможуть вам бути продуктивнішими та вберегти організм від виснаження напередодні тестування.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments