Випускників які не планують вступати у вузи України можуть звільнити від обов’язкової ДПА у формі ЗНО 2021

31 березня на засіданні комітету буде розглянуте питання щодо звільнення від обов’язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО, випускників, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, але не планують вступати до закладів вищої освіти.

Нагадаємо, Формат проведення ЗНО 2021 можуть змінити, – Шкарлет (ВІДЕО)

Розгляд питання відбудеться зважаючи на епідемічну ситуацію в Україні.

Участь у засіданні комітету візьмуть представники Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я.

У разі позитивного висновку профільного комітету, рішення про звільнення всіх випускників від обов’язкової ДПА ухвалюватиме Верховна Рада.

Для ухвалення рішення щодо зміни формату проведення ДПА парламент має прийняти відповідні законодавчі зміни, що унормують можливість проведення у 2021 році ДПА за рівень повної загальної середньої освіти не лише у формі ЗНО.

Водночас для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено у встановлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

Як відомо, перший прецедент скасування обов’язкового ДПА для випускників повної загальної середньої освіти відбувся навесні минулого року через побоювання влади щодо загострення епідемічної ситуації при проведенні повноформатного тестування випускників.

Цього року у Міністерстві освіти вже скасували проведення державної підсумкової атестації для учнів початкової та базової школи.

Водночас мотивами скасування ДПА у формі ЗНО для усіх випускників також є позитивне ставлення випускників та їхніх батьків до скасування іспитів та скорочення бюджетних видатків Українського центру оцінювання якості освіти на проведення тестування.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments