ДПА 2020: складати чи не складати?

Відмовлятися від ДПА не варто складати. Кожен вирішує, де поставити кОму.

Сьогодні старшокласники й батьки розгублені.

➡️З одного боку, можна на законних підставах не складати ДПА.
Для вступу до ВНЗ достатньо сертифіката ЗНО.

➡️З іншого боку, саме тут захована пастка: де гарантія, що університет під час вступу не вимагатиме оцінки ДПА? 🤷🏻‍♀️У частини ж дітей оцінка за ДПА буде, у частини ні – зрозуміло, що це може вплинути на позицію у рейтингу під час вступу.

➡️Як рахуватимуть середній бал атестата? 🤷🏻‍♀️Наприклад, є 15 (цифра орієнтовна) предметів і 3 оцінки ДПА – усього 18 позицій (але ж ДПА буде не в усіх). Який варіант для середнього бала використають? Ділитимуть на 18 (річні плюс ДПА)? Чи ділитимуть на 15 (тільки річні)? 🤷🏻‍♀️Від ДПА ж звільнено. Про це ми ще вчора вночі міркували зі Світлана Луканець.
До речі, минулого року це регулював ПОРЯДОК подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України в 2019 році.

Цьогоріч потрібен теж додаток до документа про освіту, на основі якого здійснюється вступ. При цьому середній бал додатка про здобутий ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень) вищої освіти вказується ❗️кожним закладом вищої освіти❗️ на підставі завантаженої скановані копії (фотокопії) відповідного документа (див. ПОРЯДОК подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до закладів
вищої (фахової передвищої) освіти України в 2020 році; покликання на документ у блозі).

➡️Університети вже давно підготувли правила вступу (принаймні точно до скасування ДПА), змінювати їх навряд чи можливо напередодні вступної кампанії.

➡️ЗНО аж у четвер. Можливі ще якісь роз‘яснення…

➡️Діти, які не планують вступ, зрозуміло, навряд чи прийдуть на пункти тестування. Ті, які не готувалися, але сподіваються на «раптом пощастить», теж навряд чи програють, не склавши ДПА. Але ж й ті, які збираються вступати до ВНЗ, серйозно готувалися до ЗНО (і до ДПА, бо частина тесту ЗНО і є ДПА). Напевно, їм нема сенсу відмовлятися від ДПА з огляду на те, що живемо в Україні і дива в нас трапляються частіше, ніж у казках. Це, звісно, моя суб‘єктивна думка.

Нагадаємо, у четвер розпочинається основна сесія ЗНО 2020. Власні відповіді на тест ЗНО з математики будуть опубліковані відразу ж після завершення тестування у розділі “ЗНО 2020. Математика“.

Автор Олеся Калинич, авторка зошитів та карток для підготовки до ЗНО з української мови та літератури, переможниця конкурсу “Учитель року-2015”, заслужений учитель України

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments