Відбулось ЗНО 2015 з російської мови

ЗНО 2015 з російської мови
ЗНО 2015 з російської мови

У понеділок 15 червня майбутні абітурієнти склали тест зовнішнього оцінювання з російської мови. Для участі у тестуванні було зареєстровано 3 600 осіб.

Цьогорічний тест зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови складався з 51 завдання, на виконання яких учасникам було відведено 150 хвилин. Останнє завдання тесту передбачало створення власного висловлювання.

Максимальна кількість балів, яку зможе набрати учасник тестування, правильно виконавши всі завдання тесту з російської мови, дорівнює 88 тестовим балам. Власне висловлювання буде оцінене від 0 до 20 тестових балів.

Для визначення результатів ЗНО з російської мови при регіональних центрах оцінювання якості освіти будуть створені групи експертів, які після аналізу виконаних учасниками завдань тесту встановлять кількість тестових балів, що визначить пороговий бал тесту ЗНО з предмета. Абітурієнти, які не подолають визначений пороговий бал, вважатимуться такими, хто тест з російської мови не склав.

Результати тих учасників, хто подолає пороговий бал, будуть визначені за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів. Відповідно, рейтингова оцінка буде відображати місце результату учасника серед результатів інших учасників.

При оголошенні результатів ЗНО з російської мови будуть оприлюднені відповідні таблиці за шкалою 100 – 200 балів.

Користуючись критеріями оцінювання тестових завдань, учасники тестування можутьрозрахувати власний тестовий бал за виконання завдань ЗНО з російської мови.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Сертифікаційна робота з російської мови містить 51 завдання. Тест складається із завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності та завдання з розгорнутою відповіддю (власне висловлювання).

Завдання з вибором однієї правильної відповіді – тест містить 44 завдання цієї форми (від № 1 до № 36 та від № 43 до № 50), кожне з яких буде оцінено у 0 або 1 тестовий бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів – якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на встановлення відповідності – тест містить 6 завдань цієї форми (від № 37 до № 42), кожне з яких буде оцінено в 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

Завдання з розгорнутою відповіддю – тест містить одне завдання цієї форми (№ 51), виконання якого буде оцінено від 0 до 20 тестових балів за критеріями змісту та мовного оформлення:

  • Теза: 0, 1, або 2 тестових бали;
  • Аргументи: 0, 1, або 2 тестових бали;
  • 3а. Приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1, або 2 тестових бали;
  • 3б. Приклад, що є історичним фактом або випадком із життя: 0, 1, або 2 тестових бали;
  • Логічність, послідовність: 0, 1, або 2 тестових бали;
  • Висновок: 0, 1, або 2 тестових бали;
  • 6а. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали;
  • 6б. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали.

Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з російської мови, – 88.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюються Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Результати тестування кожного учасника, а також таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена протягом 1 тижня після завершення тестування. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з російської мови.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з російської мови. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років не має сенсу. Рейтинговий бал може відрізнятися на десятки балів враховуючи різну кількість тестових завдань та застосування порогового бала. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступним посиланням.

Завдання з власним висловлюванням будуть оцінюватися екзаменаторами. Пункти перевірки завдань із розгорнутою відповіддю мають завершити свою роботу не пізніше 23 червня. Про конкретну дату оголошення результатів буде повідомлено додатково.

Публікація правильних відповідей на завдання тесту ЗНО з російської мови відбудеться 16 червня у розділі Відповіді ЗНО.

Наступним предметом основної сесії ЗНО стане біологія. Тестування буде проведено 17 червня.

Слідкуйте за новинами ЗНО 2015 з російської мови http://vk.com/zno_dpa_15

http://osvita.ua

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь