8,5 % випускників провалили тестування ЗНО 2015 з української мови і літератури (ВІДЕО)

19% провалили тест ЗНО з української мови і літератури
19% провалили тест ЗНО з української мови і літератури

Результати державної підсумкової атестації випускників шкіл, що цього року відбулася у формі зовнішнього незалежного оцінювання, засвідчили низькій рівень підготовки учнів 11-х класів.

Про це під час прес-конференції, що була присвячена підсумкам проведення ЗНО з української мови і літератури, повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Зокрема, він зазначив, що за результатами державної підсумкової атестації 19 % випускників отримали оцінку від 1 до 3 балів за дванадцятибальною системою оцінювання.Також, за словами директора УЦОЯО, лише 158 учасників за тест базового рівня отримали 200 балів або 0,06 % від загальної кількості тих, хто брав участь у ЗНО.
“Максимальну кількість тестових балів, що складає 104 – набрали лише 12 осіб на всю Україну, а лише 15 осіб отримали 200 балів за тест поглибленого рівня”, – зазначив Лікарчук.

Серед 21 тисячі абітурієнтів, які складали тест поглибленого рівня також не виявилося жодного, хто набрав 136 балів – максимальну кількість тестових балів.

Окрім цього, результати тестів показали, що переважна більшість абітурієнтів не може письмово висловлювати свою думку, бо лише 334 учасника набрали 20 балів – максимальну кількість за завдання, що визначає це вміння.

“Високий рівень навчальних досягнень державної підсумкової атестації з української мови і літератури показало всього 11 % випускників шкіл, а 19 % – отримають оцінки – “1”, “2” або “3” з української мови і літератури за 12-бальною шкалою, бо мають початковий рівень підготовки”, – повідомив Ігор Лікарчук.

За його словами, за результатами ДПА середній рівень знань з української мови і літератури мають 41% випускників шкіл, а 29% – достатній, що свідчить про низький рівень підготовки.

За висновками Українського центру оцінювання якості освіти, освітні заклади, що мають “гучні” назви не забезпечують належний рівень знань.

Зокрема, у спеціалізованих школах 6,7 % випускників показало початковий рівень знань з української мови і літератури, у колегіумах -7,5%, гімназіях – 4,9% випускників.

Як відомо, незважаючи на позицію УЦОЯО щодо визначення порогового бала та висновки 9-ти експертних груп з різних регіонів, які шляхом використання методик – В. Ангоффа та К. Беука та математично-статистичних розрахунків дійшли висновку про необхідність встановлення порогового бала “склав / не склав” на рівні 25 балів, експертна комісія знизила пороговий бал до 22, збільшивши кількість осіб, які братимуть участь у вступній кампанії.

http://osvita.ua

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь