ЗНО 2016. Характеристика сертифікаційної роботи з іспанської мови

ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ З ІСПАНСЬКОЇ МОВИ

Скачати pdf

Характеристика тесту ЗНО з іспанської мови
Характеристика тесту ЗНО з іспанської мови

Зміст роботи визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов (іспанська мова) для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти (затверджено Міністерством освіти і науки України, наказ від 01.10.2014 р. № 1121; лист від 20.10.2015 р. № 1/11-15239).

Загальна кількість завдань роботи – 43.

На виконання роботи відведено 120 хвилин.

Сертифікаційна робота складається з трьох частин:

  • Читання.
  • Використання мови.
  • Письмо.

У сертифікаційній роботі з іспанської мови використовуються завдання чотирьох форм:

1. Завдання на встановлення відповідності (№1-5, 11-16). У завданнях пропонується підібрати заголовки до текстів/частин текстів із наведених варіантів; запитання до відповідей або відповіді до запитань. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання встановив правильну відповідність і позначив правильний варіант відповіді в бланку відповідей А.

2. Завдання з вибором однієї правильної відповіді (№6-10). До кожного завдання наведено чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.

3. Завдання на заповнення пропусків у тексті (№17-42). У завданнях пропонується доповнити абзаци/речення в тексті реченнями/частинами речень, словосполученнями/словами із наведених варіантів. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильний варіант відповіді в бланку відповідей А.

4. Завдання з розгорнутою відповіддю (№43). Завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного висловлення відповідно до запропонованої комунікативної ситуації в бланку відповідей Б.

Схеми оцінювання завдань тесту з іспанської мови:

1. Завдання на встановлення відповідності оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено або відповіді не надано.

2. Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на заповнення пропусків у тексті оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

4. Завдання з розгорнутою відповіддю оцінюється від 0 до 14 балів за критеріями:

a. Змістове наповнення (опрацювання трьох умов, зазначених у комунікативній ситуації)

а1 – перша умова: 0, 1 або 2 бали.

а2 – друга умова: 0, 1 або 2 бали.

а3 – третя умова: 0, 1 або 2 бали.

b. Структура тексту та зв’язність

Ь1 – логіка викладу та зв’язність тексту (наявність з’єднувальних елементів у тексті): 0, 1 або 2 бали.

Ь2 – відповідність письмового висловлення заданому формату (твір, лист (особистий, діловий), оголошення, записка тощо): 0, 1 або 2 бали.

c. Використання лексики (лексична наповнюваність, володіння лексичним матеріалом): 0, 1 або 2 бали.

d. Використання граматики (морфологія, синтаксис, орфографія): 0, 1 або 2 бали.
Увага!

1. Якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання отримує 0 балів за критерій а. Змістове наповнення, то в такому випадку вся робота оцінюється в 0 балів.

2. Якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання отримує 0 балів за критерій с. Використання лексики або критерій d. Використання граматики, то в такому випадку вся робота оцінюється в 0 балів.

3. Якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання не приступав до виконання завдання, власне висловлення вважається ненаписаним і вся робота оцінюється в 0 балів.
Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з іспанської мови, – 56.

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь