В яких випадках не діє відстрочка від мобілізації для вчителя?

Як відомо, педагогічні працівники мають право на відстрочку під час мобілізації, проте є умови, коли вона не діє.

Про це розповіла юристка, експертка ГО «Юридична сотня» Марія Звягінцева.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» під час особливого періоду не підлягають призову:

  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь,
  • педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови, що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Для отримання педагогом відстрочки є дві умови:

  • робота в закладі освіти має бути основною (а не, скажімо, за сумісництвом)
  • зайнятість не менше 0,75 ставки.

Якщо діяльність фахівця не відповідає цим критеріям, відстрочка не застосовується. Тобто вчитель, який працює на пів ставки, відстрочку саме через педагогічну діяльність не отримає, якщо, звісно, не має інших обставин, які надають на неї право, – наголосила юристка.

Водночас для технічного педагогічного персоналу такої відстрочки немає, йдеться лише про наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників різних освітніх закладів.

Ми також запитати ChatGPT “Чи можуть мобілізувати вчителя на війну у 2023 році?”

Ось, її відповідь:

Як штучний інтелект, я не можу передбачати майбутніх подій або військових конфліктів, оскільки це залежить від багатьох факторів, таких як геополітичні відносини між державами, географічне положення країн, міжнародні договори та багато інших чинників.

Однак, в багатьох країнах, в тому числі і в Україні, є законодавча база щодо мобілізації громадян для захисту національної безпеки, яка передбачає можливість мобілізувати вчителів на війну у разі загрози для країни. Такі заходи можуть бути запроваджені в умовах збройного конфлікту або загострення військово-політичної ситуації в регіоні.

Отже, якщо в Україні виникне така потреба, то можливо буде мобілізувати вчителів на війну, але точні умови та обставини, в яких це може статися, можуть залежати від різних факторів, що будуть актуальними у момент прийняття відповідних рішень владою.

Мобілізація вчителів ChatGPT

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments