Як вибрати шкільний рюкзак?

Як купити шкільний рюкзак
Як купити шкільний рюкзак

Напередодні нового навчального року кожен батько замислюється про покупку необхідних шкільного приладдя для свого чада. І одним з перших в списку важливих покупок займає шкільний рюкзак, який буде супроводжувати дитину впродовж усього навчального року. Саме тому так важливо звернути увагу не тільки на якість і зовнішній вигляд рюкзака, але і на його зручність і безпеку. Сьогодні ми спробуємо дати відповіді на найголовніші питання: Як вибрати шкільний рюкзак і зробити це правильно? Яким повинен бути вага, розмір рюкзака і на що звертати увагу при покупці?

У більшості батьків виникає важливе питання, а що краще вибрати – рюкзак, ранець або портфель? Давайте розберемося, в чому ж між ними різниця.

Види шкільних сумок

Портфель

Шкільний портфель
Шкільний портфель

Портфель одна з різновидів шкільної сумки, яка може мати як жорстку, так і м’яку форму, зручну ручку, прикріплену до верхньої частини портфеля. Найчастіше портфель не має лямок для носіння на спині, що вельми ускладнює його використання дитиною. Портфель більше підходить учням середніх і старших класів. Для дітей початкових та молодших класів такий тип шкільної сумки протипоказаний, на думку багатьох ортопедів.

Як купити шкільний рюкзак

Рюкзак шкільний
Рюкзак шкільний

Це один з найбільш поширених типів сумок для школярів. Шкільні рюкзаки можуть мати різну ступінь твердості. Відмінною особливістю рюкзака від портфеля є наявність зручних регульованих по висоті лямок (вузьких або широких). Рюкзак рекомендують купувати дітям у віці 11 – 16 років. Втім, в даний час з’являються симбіози ранців і рюкзаків, моделі з ущільненої спинкою, зручними лямками, більш жорстким каркасом, які цілком підійдуть і для учнів молодших класів.

На даний час купити рюкзак для дитини ви можете не виходячи із дому. В інтернет-магазині Екстремстайл є великий вибір шкільних рюкзаків. Онлайн покупка зручна тим, що купити товар ви можете у будь-який вільний для вас час доби.

Окрім великого асортименту шкільних рюкзаків в інтернет-магазині Екстремстайл перед покупкою ви можете проконсультуватись із експертом, який порадить вам придбати товар.

 

Ранець

Ранець для школяра
Ранець для школяра

Ранець – шкільна сумка з жорстким каркасом, щільною спинкою і надійними лямками. Ранці підходять для дітей, учнів в початкових і середніх класах, які часто носять велику кількість шкільного приладдя. Ранець дозволяє рівномірно розподіляти вагу вмісту без нанесення шкоди незміцнілий хребту дитини.

Експлуатаційні характеристики

CHto-predstavlyaet-soboy-ryukzak

Отже, ми визначили, що найбільш затребуваним і зручним для сучасного школяра є шкільний рюкзак. Тому далі ми будемо розглядати його основні експлуатаційні характеристики – вага, розмір, ортопедичну спинку і лямки, матеріал, відділення та кишені, декор.

Вага рюкзака

Відповідно до затверджених стандартів, вага порожнього рюкзака не повинен перевищувати 1 кг. А от вага рюкзака з вмістом повинен складати 10-15% від ваги дитини, щоб носіння рюкзака не зіпсувало поставу, не вплинуло на розвиток сколіозу і виникнення болю в спині при його тривалому носінні. Так для дітей 1 – 7 класів допустима вага рюкзака з вмістом може становити 2-3 кг. Для школярів 8 – 12 класів – 5-6 кг.

Розмір рюкзака

Ортопедична спинка рюкзака
Ортопедична спинка рюкзака

Як вже говорилося вище, хороший рюкзак повинен бути оснащений спеціальною ортопедичною спинкою, що дозволяє правильно розподіляти навантаження на спину дитині при його носінні.

Отже, якою має бути ортопедична спинка? Вона повинна бути полужесткой, на якій розташовані додаткові м’які подушечки-накладки, саме вони дозволяють спині підтримувати всю тяжкість вмісту рюкзака. Крім усього іншого ортопедична спинка повинна бути оснащена легкої підкладкою з дихаючого матеріалу, який забезпечить правильну циркуляцію повітря (щоб не створювати парниковий ефект). Не менш важливим є наявність м’якого валика в області попереку, який призначений для прийняття основного навантаження при носінні рюкзака.

Для школярів старших класів рюкзаки можуть не мати ортопедичної спинки, але при цьому обов’язково повинні бути оснащені жорсткими бічними ребрами по периметру спинки.

Крім спинки звертайте увагу і на лямки. Перш за все, вони повинні легко регулюватися по довжині у верхній і нижній частині для більш зручного розташування рюкзака на спині.

Найбільш відповідною шириною лямок прийнято вважати 4-5 см. Вузькі лямки будуть створювати надмірне напруження на плечі дитини.

 

 

 

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь