Перевірку якості освіти ніхто не скасовував: ДСЯО та Міносвіти готові до рейду

Державна служба якості освіти спільно з МОН України проведуть моніторингове дослідження якості освіти в умовах воєнного стану.

Переглянути наказ моніторингового дослідження шляхом тестування на платформі “Всеукраїнська школа онлайн” для учнів 6 та 8 класів.

Державна служба якості освіти України спільно з Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти, Інститутом освітньої аналітики та за підтримки проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe) розпочинають підготовку до проведення моніторингового дослідження якості освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану. Про це повідомляє Комітет з питань освіти, науки та інновацій.

Це моніторингове дослідження має на меті вивчення результатів навчання з математики та української мови серед учнів 6-х та 8-х класів.

Для участі у досліджені були відібрані близько 300 шкіл з усіх областей України. Це репрезентативна вибірка закладів загальної середньої освіти, зроблена Інститутом освітньої аналітики на основі даних щодо шкіл, які працюють в Україні у 2022/2023 навчальному році.

Дослідження охопить понад 10 тисяч учнів та учениць з відібраних шкіл. У кожній школі до моніторингу буде долучено один клас із паралелі шостих класів та один клас із паралелі восьмих класів. Вивчатимуться результати навчання учнів щодо засвоєння тем за два роки навчання (5-6-ті та 7-8-мі класи відповідно).

Моніторинг Державна служба якості освіти проводитиме за допомогою тестів, розроблених, зокрема, педагогами-практиками, авторами навчальних програм та стандартів. Тестування відбуватиметься на платформі Всеукраїнської школи онлайн. Дані, які опрацьовуватимуться в ході моніторингу, будуть конфіденційними та оприлюднюватимуться лише в узагальненому вигляді. Результати свого тестування зможе побачити лише учень/учениця у власному кабінеті на платформі ВШО. Натомість Державна служба якості освіти результати окремо взятої школи чи класу не публікуватиме та не надаватиме директору чи педагогам.

Нагадаємо, прийнято законопроєкт, що обов’язковими предметами ДПА 2024 будуть: українська мова, математика, історія та іноземна мова

meta.ua

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments