ДПА і ЗНО 2015. Найважливіші запитання і відповіді (ВІДЕО)

Об'єднання ЗНО і ДПА
Об’єднання ЗНО і ДПА

10 грудня 2014 року директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук відповів майже на 200 запитань щодо ЗНО та ДПА в онлайн режимі.

Портал Ерудит.нет опублікув найбільш частіші запитання слухачів вебінару про ДПА і ЗНО у 2015 році. Відеозапис вебінару шукайте в кінці цієї статті.

Нагадуємо, що цього року для проведення ДПА не потрібно купувати збірників, тобто ви можете користуватись минулорічними збірниками які опубліковані у розділі ДПА 2015.

 

Запитання. Коли остаточно університети опублікують вимоги щодо вступу?

Відповідь: Університети мають це зробити до 16 грудня

 

Запитання. Хочу уточнити.
Чи так це,якщо не відповісти на 5 порогових запитань але відповісти на всі інші,то все одно робота не оцінюється і пишеться “не склав”?

Відповідь: Поріг “склав” чи “не склав” визначатимуть експерти після розкриття тестів. Але не на основі не кількості виконаних завдань, а на за результатом експертної оцінки тесту. Яким буде цей “пороговий бал” стане відомо лише наприкінці того дня, коли складатиметься тест.

 

Запитання.  Доброго дня. Чи можна виставити пріоритети у такому вигляді, на приклад: . 1 ВНЗ – 1,4,5.
2 ВНЗ- 2,3,6.
або треба тільки так:
1 ВНЗ- 1,2,3.
2 ВНЗ- 3,4,5.
Питання друге: В ЗНО з історії Україні будуть питання й дати ті, які є у програмі для підготовки?

Відповідь:  1. Пріритети Ви можете визначати так, як вважаєте за потрібне.
2. Завдання у тестах із усіх предметів укладаються лише на основі програм ЗНО

 

Запитання.Доброго дня. Як і за якими збірникаии проходитиме ДПА для 4 класів з украінською мовою навчання. Дякую.

Відповідь:  Ми не проводимо ДПА для 4 класу. Але знаю, що у 2015 році завдання для ДПА будуть визначати в кожній школі самостійно. МОН збірники не видаватиме.

 

Запитання. В одному із джерел я бачила,що поглиблений тест з математики відповідає програмі профільного математичного класу за 10-11 класи. Але в програмі зно з математики є не всі теми, що вивчає профільний клас. Я навчаюся в класі стандарту
Підкажіть будь ласка, по чому готуватися до поглибленого тесту з математики? По програмі зно чи по програмі профільного мат-класу?

Відповідь: Тест поглибленого рівня з математики відповідає програмі ЗНО, а не програмі профільного навчання з математики. Тому до цього тесту готуйтеся за програмою ЗНО.

 

Запитання. Чи буде введено ЗНО для випускників коледжів і технікумів, тому що випускники втікають після 9 класу із школи боячись ЗНО і вступають до коледжів за хабарі а потім без ЗНО ідуть зразу на другий курс у вузі?

Відповідь: У 2015 році випускники коледжів і технікумів будуть складати ДПА, так як це було в попередні роки. Що стосується наступних років, то ситуація зміниться.

 

Запитання. Доброго дня,підкажіть,а якщо мені потрібно здавати два рівня тесту з математики(базовий та поглибленний),то що робити в цьому разі? Дякую

Відповідь:  обирай поглибленний.

 

Запитання. Скажите пожалуйста, какие болезни включають себя,для не прохождение ЗНО?
Скажите пожалуйста, я выпускница 2015 года,нужно ли мне сдавать ДПА?

Відповідь: 1.Перелік хвороб визначений окремим нормативним документом. Його можна знайти на нашому порталі, або у будь-якій лікувальній установі.
2. Якщо Ви випускниця 2015 року, то Вам необхідно скласти ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури. Із решти предметів можете не складати, якщо не збираєтеся вступати до ВНЗ.

 

Запитання.  ЗНО обов’язково всім здавати??

Відповідь:  ЗНО з української мови та літератури складають всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року. Із решти предметів – лише ті, хто вирішив стати студентом вищих навчальних закладів

 

Запитання. Чому тепер не можна здавати третій предмет на вибір ?

Відповідь:  Ви можете пройти ЗНО з чотирьох предметів

 

Запитання.  Я навчаюся в 11 класі, та в мене виник ряд питань щодо ЗНО 2015
1. Як будуть рахуватися бали за ЗНО з української мови та літератури поглибленого та базового рівнів? Чи будуть вони чимось відрізнятися в балах, тобто за базовий максимум 160, а за поглиблений 200 , чи вони будуть оцінюватись однаково? Якщо мені для ВНЗ потрібен базовий рівень, а я напишу поглиблений, буде це враховуватись по балам? Чи потрібен лише базовий рівень, а поглиблений не приймається? Також, якщо я навчаюся в філологічному класі ( ухил на українську мову та літературу), який рівень тесту мені треба здавати, бо оцінка йде як ДПА?
2. Яким чином бали за ЗНО будуть перераховуються, як бали за ДПА? Українська література до ДПА не входить?
3. Якщо складати іспит поглибленого рівня,то спочатку треба здати бланк базового рівня через 130 хвилин, а потім виконувати другий бланк, або всі 210 хвилин можна працювати з обома бланками?
4. Яким чином можна встановлювати пріоритети ВНЗ: у задовільному, або 3 факультети першого ВНЗ, потім три другого? Максимум можливо 3 факультети в ВНЗ, або можна наприклад усього 3 ВНЗ, та по 5 факультетів? Також, якщо я потраплю на факультет, перший в пріоритетності, але на контрактну основу, всі інші анулюються чи ні?
5. Призерам Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України додаються додаткові бали. Враховується лише III етап? Та предмет повинен бути обов’язково здаватися на ЗНО, або враховується будь-який?
6. Питання по творам з української мови будуть лише за тими, що написані в програмі? Також подібне питання щодо дат та визначень по історії України.

Відповідь: 1. Рейтингова оцінка буде визначатися за тест кожного рівня окремо за шкалою від 100 до 200 балів. Раджу Вам виконувати тест лише того рівня, який від Вас вимагає ВНЗ.
2. Завдання для ДПА будуть лише з української мови. Вони в тестовому зошиті будуть виділені окремо. Виконання цих завдань буде оцінюватися за шкалою від 1 до 12 балів.
3. Тести базового і поглибленого рівнів абітурієнти будуть виконувати в різних аудиторіях. Не буде потреби здавати бланк відповіді за один рівень тесту і потім продовжувати працювати над іншим.
4-5. Із цими питаннями раджу звернутися до приймальної еомісії університету.
6. Тема власного висловлювання буде визначена в межах програми ЗНО.

 

Запитання.  1. Прочитавши умови вступу на 2015 рік та правила прийому деяких ВНЗ ( до речі, на своїх сайтах їх виклали в основному університети обласних рівнів. Київські ВНЗи це, мабуть, не стосується), хочеться запитати – а чи не багато експериментів придумано на голову випускників важкого 2015 року? Зовсім не віриться, що встановлення різних для кожного університету вагових коефіцієнтів та пріоритетність заяв допоможе у боротьбі з корупцією. Це буде справжня плутанина.
2. Питання про пріоритетність заяви. Наприклад, абітурієнт рекомендований до зарахування по заяві №7 у ВУЗ №3. У ВУЗі №1 є його заяви №1, №2, №3, але по балах на державні місця він не рекомендований. То чи має право абітурієнт вступити на комерційній основі ( за кошти фізичних осіб) у ВУЗ №1?
Дякую.

Відповідь: 1. Відповідно до чинного Закону України “Про освіту” ВНЗ самостійно організовують приймальну кампанію. Тому кожен із них має повноваження самостійно встановлювати вагові коефіцієнти.
2. Стосовно пріритетності зарахування, то раджу із цим питанням звертатися до приймальної комісії університету

 

Запитання. Згідно з п. 7.2 Порядку реєстрації для участі в зонішньому незалежному оцінюванні 2015 року (наказ №127) зазначено, що учасник міжнародної програми з обміну, який не може пройти ЗНО у встановлені строки, має, зокрема, надати довідку, що підтверджує факт навчання за кордоном. Чи є встановлена форма довідки і ким вона має бути видана – організацією, яка відправила учня за кордон, чи школою, де він навчається в цьому році? І, по друге, Порядком чітко не встановлено – такий випусник реєструється на ЗНО самостійно чи все ж школа подає на нього документи разом з іншими випускниками?

Відповідь: 1. Довідку видає школа, де абітурієнт навчається.
2. Випускник реєструється відповідно до Порядку реєстрації, якеий розміщений на порталі УЦОЯО.

 

Запитання. Яким чином потрібно подавати список пріоритетності вузів? Наприклад, на першому місці для мене є КНУ(а я розглядаю варіанти лише державного замовлення) і по балам мене зараховують туди, але не 100% на держ. основу. Тобто всі інші варіанти одразу анулюються, навіть якщо я не потрапляю у число бюджетників?

Відповідь: Визначення пріоритетності стосується лише тих випадків, коли Ви збираєтеся вступати на місця державного замовлення. Пріоритети визначаєте в порядку, який Ви визначаєте самостійно

 

Запитання.  У меня есть дочь ,ей 16.5 лет она учится в 10 классе. Девочка инвалид детства , глухота 4 степени. В 2016 году ей будет 18 лет. Сможет она поступить в университет или академию не проходя ЗНО.

Відповідь: Якщо лікувальна устнова, де є на обліку Ваша донька, визначить, що вона не може складати ЗНО, і засвідчить це спеціальною довідкою, то Ваша дитина, для того, щоб взяти участь в конкурсі, буде складати вступні випробування в університеті.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Коментарі 2

Залишити відповідь