7 речей, які зникнуть зі шкіл найближчим часом

7 речей, що зникнуть зі шкіл найближчим часом
7 речей, що зникнуть зі шкіл найближчим часом

Світ змінюється, і освіта відповідно. Звичайно, можна сміливо заявити, що освітня сфера значно відстає від інших. Вона протистоїть нововведенням і чіпко тримається кігтями за старі, але «перевірені досвідом» методики.

Але це не означає, що зовсім нічого не змінюється. Просто це відбувається не так швидко, як хотілось би. Розглянемо 7 речей і явищ, які можуть зникнути з навчальних закладів у найближчі роки. Каталізатором для цих змін у черговий раз будуть нові технології і їхнє вміння все робити простіше, швидше і ефективніше.

Тести

Тести – застарілий погляд на освіту, якою б зручною і ліберальною не була система ЗНО. Можливо, є сенс залишити зовнішнє незалежне тестування і потихеньку винищувати використання тестів у самому процесі навчання.

Загальний розклад

Кількість, частота і тривалість уроків не може бути однаковою для всіх. Це те ж саме, якби фабрики і кравці шили одяг одного і того ж розміру.

Комп’ютерні класи

Багато шкіл вже впроваджують використання ноутбуків, нетбуків, планшетів, електронних книг на уроці. Потреба в комп’ютерних класах з плином часу може зникнути сама по собі.

Гендерні ярлики

Хлопчик-дівчинка, дівчинка-хлопчик… Яка різниця? Хм, звичайно, різниця є, але можливості сьогодні рівні для всіх. Напевно, немає більше таких професій, які були б не під силу кожній із статей, не рахуючи деяких релігійних санів.

Учительське місце

Поки вчитель стоїть перед класом, контент відходить на другий план, а учні залишаються підлеглими. Технології дозволяють учням безпосередньо працювати з відфільтрованим (книги та рекомендовані статті) і нефільтрованим контентом (відео на Youtube, ресурси пошукових систем), соціальні мережі (так, вони теж можуть допомагати при навчанні), електронні архіви, експерти та ментори, з якими можна працювати.

Підручники

Тести у навчанні учнів
Тести у навчанні учнів

Паперові книжки в жодному разі не наші вороги. Але реалії такі, що їх витісняють. Додайте до цього фінансові витрати на щорічний випуск підручників з оновленою інформацією, витрату лісових ресурсів і сколіози, кіфози і інші проблеми нашого слабенького покоління молоді. Та й ненормально це, коли першокласники носять портфелі більше себе самих. А маленький гаджет не займе багато місця і буде використовуватися на всіх уроках. І, звичайно ж, у нього набагато більше можливостей, ніж у старенького доброго підручника. Але користуватися гаджетами потрібно з розумом, не на шкоду.

Стандартне викладання для всього класу

Чому викладання одного і того ж контенту для класу в 30 чоловік вважається нормою? Невже всі вони хочуть чути і сприймати матеріал в один і той же спосіб? А як же виховання особистостей і індивідуальні потреби? Можливо, вам здасться, що це неможливо реалізувати у звичайній школі. Не стане ж кожен учитель приділяти час учневі індивідуально – у кінці кінців, послуги репетитора повинні оплачуватися належним чином!

Можна ділити клас на кілька груп залежно від їх інтересів і переваг, об’єднувати учнів з різних класів. Головне – не вік, а прихильність до тієї чи іншої сфери, тому чи іншому способу сприйняття. Малюки будуть тягнутися до дорослих учнів, школярі старших класів навчатись у молодших образному мисленню. Не так вже й погано.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь