Пошана Божого Імені. Конспект з християнської етики

Конспект Презентація
Пошана Божого Імені
Пошана Божого Імені

Тема: Пошана Божого імені

Цілі уроку: навчати учнів зростати в пошані до Божого імені;

продовжувати  допомагати учням усвідомлювати вартість і значення Божих Заповідей;

виховувати шанобливе ставлення до імені Бога та імен інших людей;

розвивати здібності учнів.

Очікувані результати

Учні повинні знати:

ü що ім’я Боже святе;

ü якими іменами можна називати Бога.

Учні повинні вміти:

ü шанобливо ставитися до імені Бога і імен інших людей.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення уроку: урок-гра.

Основні поняття: ім’я Боже, пошана.

Обладнання: Святе Письмо; свічка; презентація;  пелюстки квітки, з записаними на них Божими заповідями; ікона; конверт із завданнями; малюнки дітей, які ілюструють Божі Заповіді.

Перебіг уроку

  1. I.            Організаційний етап
  2. Вітання.
  3. Налагодження контакту з контакту з класом. Рапорт чергових.
  4. Вступне слово вчителя і учнів.

Слайд 2

1-й учень:Всевишній Боже, світу Володарю,

Прийми молитву, мого серця спів:

До ніг Твоїх складаю щиру дяку,

Що ти мене людиною створив.

2-й учень:Благослови на ще одну годину,

В якій знання я хочу здобувати,

Щоб жити, Боже, правильним життям

І Твої заповіді завжди виповняти.

3-й учень: Благослови  нас, Боже, на ще один урок,

Де ми розкриєм серце у молитві.

Це буде знову новий крок

У вірі і з гріхом  у битві.

( У цей час чути стукіт у двері).

( Учитель відкриває двері: На порозі стоїть ангел з двома хлопчиками  у вишивках).

1-а дитина: Ми зустріли в коридорі

Ангела святого,

Здивувались і зраділи

Ми від щастя того.

Я відразу запитав, Кого він шукає

І що добро для нас

У пакунку має.

2-а дитина: Він сказав, що прийшов  з неба

На урок відкритий

Дітей й гостей привітати

І благословити.

Бо, де мовиться про Бога,

Він там все витає

Й зрозуміти Боже Слово

Нам допомагає.

Ангел: Я Ангел-Хоронитель вашого класу.

Приніс для вас листа із Небесної канцелярії, а ще допомагатиму вам протягом уроку, якщо дозволите.

Учитель: Лист адресовано нам, загляньмо, що там?

О,та тут різні завдання,які ми виконаємо протягом уроку.

Думаю,що ми не засмутимо ангела своїми стараннями.

А ще попросимо у нашого Небесного Отця ласки і допомоги на наш                   урок.

  1. Молитва »Отче наш».

 

  1. II.            Актуалізація  опорних знань і вмінь                                                                                                                1.  Вправа-гра « продовжити речення »(використовується демонстраційні картинки і    плакат,прикріплений на дошці).
  • Бог створив людину для …(добра).
  • Він дав людині…(свободу)у вчинках.
  • Людина вибирає між …(добром і злом).
  • Бог – це абсолютне … ( добро ).
  • Дороговкази добра записані у … ( Біблії ).
  • Ми вибираємо добро чи зло … ( добровільно ).
  • Дороговкази життя  людини – це … ( Божі Заповіді ).

 

3 слайд

2. Бліц-опитування:

  • Ø Що таке Заповідь? (Відповіді дітей).
  • Ø Де і кому дав Бог заповіді? ( Відповіді дітей).
  • Ø Скільки є Заповідей? (10 ).
  • Ø Заповіді треба знати і … ( виконувати ).
  • Ø Що трапляється з людиною, яка не виконує заповідей? ( Відповіді учнів ).

Вправа-гра « Загадкова квітка »

( відгадуючи загадки учні формують квітку  із пелюстків-заповідей).

Заповідь 1 Мудра заповідь й проста:

Ти люби свого Творця.

Він, як Батько, про нас дбає:

Вранці сонце посилає,

Щоб дітей Своїх зігріти,

Рясний дощик – щоб умити,

А веселку – звеселити.

Я з любов’ю піднімаю

Свої очі в небеса,

Бог єдиний, вічний, мудрий!

В Ньому-радість і краса!

Бог єдиний як і тато,-

Про це треба пам’ятати.

Інших богів не шукай,

Ідолів не виставляй,

Бо Отець твій за цю зраду

По головці не погладить.

Вірним сином будь завжди,

Бога щиро ти люби.

Заповідь 2 Друже милий, живи й знай:

Надарма не призивай

Ім’я Господа свого,

А завжди шануй Його.

Вчись Отця ти поважати,

Марно слова не казати,

Святисим Йменням не клянись,

А з любов’ю помолись.

Заповідь 3   Про святий день пам’ятай ,

Тихо з Богом розмовляй

Читай книги і молитви –

Мудрим в світі будеш жити.

Заповідь 4 Щоб щасливо й довго жити,

Треба нам батьків любити.

Мамо міцно обійму.

«Дуже я тебе люблю!»

І слухняним сином тата

Буду радісно зростати

Заповідь 5 Життя з Богом нам щоб мати,

Треба, діти, не вбивати

Ні мурашку малу, Ані пташку дзвінку,

Ані бджілку працю виту,

Ані квітку розкриту.

Не топчи і не вбивай!

Живи мирно й споглядай.

« Серце добре треба мати» , –

Батько вчить мене і мати.

Заповідь 6 Маю вірних друзів я –

Гната, Гліба та Тимка,

І Ганусю і Дарину,

У біді їх не покину.

Голос чую я Отця:

« Зрада вам не до лиця ».

Заповідь 7 « Не вкради! » – з небес лунає,

Бог людей застерігає.

« Що чуже – то не бери,

І не матимеш біди », –

На скрижалях читав тато

Буду чесним я зростати!

Заповідь 8   Брехня очі опускає,

Від брехні щока палає.

Буду правду я казати

І не буду пліткувати!

Заповідь 9 і 10 За все, що маєш, вдячним будь,

Про чорну заздрість ти забудь,

Не заздри! Не бажай чужого!

Великий гріх це перед Богом.

  1. III.            Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми уроку

Учитель.  Молодці! Бачу ви добре запам’ятали Божі заповіді. А ще хочете                пограти в гру? ( Відповіді учнів ).

Тоді, давайте проведемо гру « Так або ні ».

Слайд 4

Учитель. Як бачимо, Бог є Творцем всього, а людина – як Боже творіння, наділене розумом і мудрістю може щось зробити. Бог безмежно нас любить. Людина повинна відповідати взаємністю на Божу любов, усім серцем люблячи Його та шануючи ім’я Всевишнього. Отже, ми сьогодні діти будемо говорити і навчатися про пошану Божої Заповіді, будемо вчитися шанобливо ставитись до імен інших людей.

Слайд 5

IV Вивчення нового матеріалу

Учитель. Діточки, а зараз створіть у класі ідеальну тишу. Можливо, почуємо як у двері нашого серця Бог стукає і просить: « Відчини! »

(Поміж рядами до вчительського столу йде Ангел, він в руках несе Святе Письмо).

Ангел. Відкрий своє серце, відкрий, не барися,

Й гостинно з любов’ю Слово Боже прийми,

Тоді ти пізнаєш, як радісно жити

І єдності З Богом і в мирі з людьми.

Учитель. У Святому Письмі у книзі Виходу 3, 13-14 читаємо: ( Вихід 3, 13-14 ).

Обговорення прочитаного:

  • Ø Звідки Мойсей почув голос Божий? ( З палаючого куща ).
  • Ø Яким ім’ям назвав себе Господь Бог? (Я той, хто є).

Учитель. Серед Заповідей Божих маємо також навчання про пошану Божого    імені.

Слайд 6

ü Як слід розуміти цю Заповідь? ( Відповіді учнів ).

Учитель. Ця Заповідь наказує нам віддавати почесть Божому імені і не вимовляти його без виразного пошанування.

Фізкультхвилинка « Ручки для Христа служити ».

Учитель. А яким є Боже ім’я  ми дізнаємось, коли проведемо математичну гру  « Ім’я Боже…» ( потрібно обчислити простенькі математичні приклади і довідатись яким є Боже ім’я ).

2*4=…;

2*2=…;

5*2=…;

15:3=….

Слайд 7

  1. V.               Засвоєння і застосування вивченого

Учитель. Ангел-Хоронитель шепнув мені на вушко, що учні 3 класу дуже  люблять читати. Тому пропоную вам прочитати вірша.

Ти ім’я  Бога марно не взивай –

Ось друга Заповідь для тебе.

Ти Богу дякуй, Бога прославляй,

Ім’я святе взивай лише в потребі.

« Ісусе, дай здоров’я мамі.

Спасителю, прости мої провини.

Прийми подяку, Господи, від мене.» –

Це є слова молитви для дитини.

Але,коли впаде щось з рук раптово,

Або, коли пораниш собі ногу,

То не кажи: « О Боже…», бо цим словом

Порушуєш ти Заповідь вже другу.

 

Слайд 8

Бесіда за прочитаним.

  • Ø Про кого йде мова у вірші? ( Бога )
  • Ø До чого закликає нас автор вірша? ( Відповіді учнів)
  • Ø Які слова вірша можуть бути нашим життєвим девізом ( Ти Богу дякуй, Бога прославляй, Ім’я святе взивай лише в потребі ).

Учитель. Молодці! А зараз знову гра « Юні мовознавці».

Наш ангелик, щоб перевірити, що ви, ну дуже хороші учні, пропонує нам впорядкувати переставлені букви у словах. Виконавши це завдання, ми дізнаємося, якими ще іменами можемо називати Бога.

си Спа тель                            – Спаситель

рець Тво                                 – Творець

подь Гос                                 – Господь

дер Все житель                    – Вседержитель

купи Від тель                         – Відкупитель

  • Ø Ім’я Божого Сина?
  1. VI.           Систематизація і узагальнення знань

Бесіда

ü А хто ще окрім Бога має  ім‘я? ( Людина )

ü Звідки маємо наші імена?

ü Коли ми їх отримали ( У Тайні Хрещення ).

Учитель. Запам’ятайте, так як Ім‘я Господнє рятує світ, так і наше ім’я покликане оберігати нас від життєвих випробувань. Ми повинні дбати про те, щоб воно було не оскверненим через наші вчинки.

Слайд 10

( вірш с. 64 )

  • Що означає: « Щоб ім’я не було символом зла »? ( Відповіді учнів )

Учитель. А яким має бути наше ставлення до Божого імені? ( Відповіді учнів )

Слайд 9

VII Підсумок уроку

Гра « Незакінчене речення »:

ü На уроці я дізнався … ( про важливість Божого імені ).

ü Урок зацікавив мене …

ü Хочу бути схожим … ( на свого небесного  Покровителя ).

ü Будемо шанувати … Ім’я Боже.

VIII. Оцінювання хорошої роботи учнів       

( врахувавши малюнки ).

IX. Домашнє завдання

Зошит: урок 10, вправа 3

X. Заключна частина уроку

Ангел  Отче наш, Ти що є на небесах,

Що створив всевладною рукою

Цей дивний світ! Уся земна краса

Нам щедро подарована Тобою.

Учень. Без тебе пташка в небо не злетить,

Не зійде сонце, не впаде росиця,

Твоя любов нас завжди захистить,

Нехай повік ім’я Твоє святиться.

Таланти ті, що Ти нам, Боже дав,

Охоче й вправно будем розвивати,

Щоби уміннями, які подарував,

Тебе, наш Боже, прославляти.

XI. Література

Залишити відповідь