Конспект уроку у 6 класі. Дії із звичайними дробами (презентація)

Скачати конспект, презентація

Презентація та тему"Дії із звичайними дробами"
Презентація та тему”Дії із звичайними дробами”

Тема: Дії із звичайними дробами

Цілі уроку: Сприяти формуванню та розвитку в учнів інтелектуальних та творчих здібностей  у процесі узагальнення та систематизації матеріалу. Закріпити  вміння та навички розв’язувати вправи на множення , ділення, додавання та віднімання  звичайних дробів.

Розвивати пізнавальні здібності учнів, творче мислення, математичну мову та їх інтерес до математики.

Виховувати  уважність, працьовитість, любов до природи, бажання охороняти  довкілля.

Тип уроку: Урок узагальнення знань, вмінь і навичок

Форми роботи: робота в парах, самостійна робота, метод «Мікрофон», індивідуальне опитування.

Обладнання: ноутбук, мультимедійний проектор, електронні носії з презентацією, роздавальний матеріал.

Основні поняття: дріб, правильний чи неправильний дріб, мішане число, рівняння, вираз.

Між предметні зв’язки: біологія, українська мова, інформатика.

Очікувані результати:

  1. Учні повинні вміти скорочувати дроби, виділяти цілу і дробову частину з неправильного дробу.
  2. Учні повинні вміти множити і ділити дроби.
  3. Мають вміти розв’язувати рівняння, які містять дії множення і ділення дробів.
  4. Повинні вміти спрощувати вирази , що містять арифметичні дії із звичайними і десятковими дробами .

Література:

  1. Підручник з математики, 6 клас, автор О. С. Істер, Київ «Генеза» 2014.
  2. Журнали «Математика в школах України».
  3. Газета «Математика».
  4. Математика, 6 клас, А. І Корнес, С. П. Бабенко, ТОВ видавництво «Ранок», 2006.

Хід уроку

І. Організаційний момент

2.Мотивація навчання

«Книгою тривоги і надії» називають Червону книгу.

Проведемо урок-подорож сторінками Червоної Книги.

За ідеєю відомого англійського зоолога, професора Пітера Скотта була створена Червона книга. Це було у 1963 році.

Міжнародна  Червона книга складається з кількох великих томів, куди включено 300 видів і підвидів ссавців, 300 видів птахів, понад 100 видів плазунів, 40 видів земноводних. Види, які потребують охорони в межах певної країни, занесені до національних Червоних книг окремих держав. Крім видів, занесених до Міжнародної Червоної книги, туди включені й ті, що є рідкісними або зникаючими на території певної країни.

  1. Усний рахунок
  2. Актуалізація опорних знань учнів
  3. Розв’язування вправ

Щоб дізнатись в якому році була створена Міжнародна Червона книга, виконаємо ряд завдань.

Чотири учні біля дошки виконують завдання.

  1. Обчислити:

А) ( + )∙;

Б) ∙ ;

В) 12  – ( +2 );

Г) ( -): ;

В результаті отримуємо відповіді:

А) 1;

Б) 9;

В) 6;

Г) 3.

Отже Міжнародну Червону книгу було створено 1963 року.

Повідомлення учнів

Перша Червона книга, присвячена українській флорі та фауні, була видана у 1980 році під назвою «Червона Книга Української РСР». Перше видання Червоної книги України (1980 р.) містило опис 85 видів  тварин і 151 вид вищих рослин.

Після набуття Україною незалежності у видавництві «Українська енциклопедія» було випущене друге видання Червоної книги України  в 1994 році . Друге видання нараховувало 382 види тваринного та 541 вид рослинного світу.

У 2009 р. вийшло третє видання Червоної книги України. До нього занесено 542 види тварин. До третього видання «Червона книга України» (рослинний світ) занесено 826 видів рослин і грибів.

Ми сьогодні дізнаємось, які тварини і рослини Львівської області занесені до Червоної книги України.

Учні працюють в парах

  1. Розв’язати рівняння:

Тестові завдання. Учні записують відповідну букву у табличку, яка є на дошці і відповідає кореню розв’язаного рівняння.

 

Це сова довгохвоста.

Учні працюють з коментуванням

  1. Розмістити числа в порядку зростання і на зворотному боці зможемо прочитати назву тварини.

Слово  джміль.

  1. Розгадаємо кросворд
  2. Обчислити:
  3. Розв’язати рівняння означає знайти його …
  4. Число на яке ділять.
  5. Найменше натуральне число.
  6. Число, яке отримуємо в результаті дії віднімання.

Ключове слово полоз.

Учні працюють самостійно і результат відповіді разом з буквою, яка відповідає даній відповіді вклеюють в прямокутник, який є на дошці.

  1. Обчислити:
  2. Обчислити:
  1. Завдання додому: Повторити §14 – 17, №458(1), №468, №*496(1).
  2. Підсумок уроку
Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь