Конспект уроку у 5 класі на тему “Площа прямокутника і квадрата” (Урок-подорож “У пошуках золотого ключика знань”)

Скачати конспект, презентація

Площа прямокутника. Конспект, презентація
Площа прямокутника. Конспект, презентація

Тема: Розв’язування вправ

Цілі уроку: вдосконалювати знання учнів про поняття степеня числа з цілим натуральним  показником, поняття площі та площі прямокутника та квадрата; застосовувати ці знання для розв’язування вправ.

Розвивати логічне мислення, увагу, вміння аналізувати, обґрунтовувати та міркувати.

Виховувати повагу до думки інших та відповідальне ставлення до результатів праці, розвивати навички спілкування в групі та в парах.

Тип уроку: застосування набутих знань, вмінь та навиків.

Форми роботи: технологія « Асоціативний кущ», робота в парах, групах.

Обладнання. Ноутбук, мультимедійний проектор, мультимедійні засоби навчання –  слайдова презентація, створена в програмі Power Point із використанням анімацій, індивідуальні карти-схеми.

Основні поняття: степінь, прямокутник, квадрат,  периметр, площа, одиниці вимірювання площ .

Міжпредметні зв’язки: геометрія, природознавство, література.

Очікувані результати:

  • Учні повинні вміти знаходити значення виразів, що містять степені;
  • Обчислювати периметр квадрата та прямокутника;
  • Обчислювати площу квадрата та прямокутника;
  • Знати одиниці вимірювання площ.

Література:

  • Журнали «Математика в школах України»;
  • Газета « Математика»;
  • Підручник з математики 5 клас, автор

А. Г. Мерзляк, Харків  « Гімназія» 2005.

Хід уроку

І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Сьогодні у нас не зовсім звичайне заняття, ми будемо мандрувати, подорожувати.

Слайд 1.

Слайд 2.

Кожна  людина  перебуває  постійно  в  подорожі, з  якої  черпає все  красиве,  нове  і  корисне. Хто  подорожує  у  сні, хто  наяву. Наше  реальне  життя –  це  також  подорож.

Сьогодні  ви  подорожуватимете  в  незвичайному  світі – світі  математики. Це  чудовий  і  казковий  рай, де  живуть  числа, фігури  і  навіть Зазнайки.

Щоб  отримати  ключ  до  знань, вам  потрібно  подолати  ряд  королівств. Потрапити  в  кожне  з  них  проста  річ, та  вийти  з  нього  ви  зможете  лише  тоді, коли  виконаєте  завдання  цього  королівства, що  і  стане  перепусткою  в  подальшу  подорож.

Хід уроку

  1. Актуалізація опорних знань учнів

Слайд 3.

Використовується технологія «Асоціативний кущ».

Учні працюють в групах:

Задається ключове слово «Прямокутник».

Учням в конвертах даються слова, серед яких потрібно вибрати ті, які мають відношення до ключового слова.

  1. Розв’язування вправ

Слайд4.

Королівство « Віртуозних обчислень»

Учні виконують біля дошки:

Обчислити:

А):   – 15 );

Б) (  –  ) · .

Слайд 5.

Королівство « Степенів»

Усно:

 

Записати у вигляді степеня:

А) число 16 з основою 2;

Б) число 27 з основою 3;

В) число 1 з основою 1.

Слайд 6.

Королівство « Вимірів»

Учні працюють в парах:

Поміряти і обчислити площу прямокутника.

Слайд 7.

Королівство « Геометрії»

З коментуванням:

Обчислити периметр і площу квадрата із стороною 10 сантиметрів.

Слайд 8.

Королівство « Зазнайки»

Усно:

Завдання : відшукайте помилки у словах Зазнайки .

Я, Всезнайка, розповім вам такі  байки:

Щоб розумним стати,

Вчусь я добре рахувати:

5 і 5 –  буде разом 25,

6 на 6 –  буде точно 36,

20 грамів – це вже 200 кілограмів.

Також порівну ділить я вмію.

Два на нуль мерщій розділю.

Буде рівно два нуля.

Й геометрію люблю я ,

Все про неї розкажу я.

Площу швидко відшукати –

треба сторони додати.

Слайд 9.

 

Королівство « Прямокутників»

Самостійно:

Замок королівства « Прямокутників» складається з семи кімнат. Знайти площу замку королівства

« Прямокутників».

Слайд 10.

Зачароване озеро

Золотий ключик у черепахи Тортили.

Задачі від черепахи Тортили:

Колективно:

  1. На Зачарованому озері цвіте латаття трьох кольорів.

Порахувати скільки квітів розцвіло на озері, якщо рожевих квітів є 40, білих – у два рази менше ніж рожевих, а жовтих – на 17 більше ніж білих.

Біля дошки:

  1. Розв’язати рівняння:

15(2х – 40) = 300.

З коментуванням:

  1. Одна сторона прямокутника дорівнює 8см, а друга – в 2 рази більша. Знайти периметр прямокутника.

Слайд 11.

  1. Завдання додому: 19,§20, №592, №609(1), додатково №598.

Слайд 12, Слайд 13.

  1. Підсумок уроку

Слайд 14.

Залишити відповідь