Конспект уроку на тему: “Множення многочленів”

 

СкачатиСкачати конспект уроку

Реклама
Скачати

Тема: Множення многочленів
Цілі уроку: Формувати навички множення многочленів, виробляти вміння перетворювати добуток двох многочленів у многочлен стандартного вигляду.
Розвивати логічне та творче мислення, пам’ять, навички групової роботи.
Виховувати культуру математичної мови, інтерес до математики, наполегливість, працелюбність, почуття відповідальності за спільну справу.
Тип уроку: застосування набутих знань, вмінь та навиків.
Форми роботи: метод проектів, робота в групах, метод «Мікрофон».
Обладнання: ноутбук, мультимедійний проектор, електронні носії з презентаціями проектів, роздатковий матеріал.
Основні поняття: многочлен, одночлен, степені, рівняння.
Міжпредметні зв’язки: історія, християнська етика, інформатика.
Очікувані результати:

  1. Учні повинні вміти множити одночлен на многочлен.
  2. Повинні множити многочлени.
  3. Мають вміти розв’язувати рівняння, які містять дію множення многочленів.

Література:

  1. Журнали  «Математика в школах України»;
  2. Газета « Математика»;
  3. Підручник з алгебри, 7 клас, автори Г. П. Бевз, В. Г. Бевз.

Епіграф: «Все що я пізнаю, я знаю, навіщо це мені потрібно, де і як я можу ці знання застосувати».
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчання
Проведемо даний урок методом проектів.
Притча.
Автор першого проекту – Господь. Результатом його проекту є Людина.
Господь учив Людину любові, учив творити добро. Щоб Людина могла протистояти злу, Господь роздав Людям проекти – ремесла, професії, таланти. Роздаючи їх Людям Господь промовив: « Хай будуть благословенні всі проекти, котрі приноситимуть Людині любов, щастя, радість».
Учні поділені на 4 групи.
Група «Істориків».
Група «Теоретиків».
Група «Практиків».
«Рекламне агентство».
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Проект групи «Теоретиків».

  1. Актуалізацію опорних знань учні проводять методом «Мікрофон».
  2. Демонструють усні вправи.

Проект групи «Істориків».

  1. Розповіді про історію виникнення многочлена.
  2. Презентація «Історія виникнення многочлена».

ІY. Застосування набутих знань
Проект групи «Практиків».
Учні працюють в групах.
1.Різнорівневі завдання для групи «Теоретиків» і «Істориків».
2. Презентація.
Група «Практиків» виконує завдання біля дошки:
         На  стандартних листках на дошці  прикріплені відповіді до кожного з шести завдань , розміщені хаотично.
Завдання учнів:
– виконати дані завдання;
– знайти свою відповідь серед шести відповідей на дошці;
-повернути листки з відповідями протилежною стороною і прикріпити на дошці у порядку виконання завдань.
На зворотній стороні учні прочитають вислови:
Розуму не позичити.
Людина починається з добра.
1. Спростити вираз:    (х – 5)(х + 1) – (х + 4)(х – 1).
2. Знайти корені рівняння:    (х – 1)(х + 2) = (х – 3)(х – 2).
3. Подайте у вигляді многочлена:   – 3х

(х – 4)(х – х).
ІІ варіант
1. Спростити вираз:    (х + 6)(х – 1) – (3 – х)(х + 1).
2. Знайти корені рівняння:    (х + 3)(х – 4) = (х – 5)(х + 2).
3. Подайте у вигляді многочлена:   – 4х
(х + 2)(х – х).
V. Підсумок уроку
Проект групи «Рекламне агентство».
Презентація «Використання многочлена в різних науках».
Завдання додому: §12,13, №500, №503 (в,г), додатково №*507(в,г).

Залишити відповідь