Скачати конспект, презентацію
Тема: Інтеграл та його застосування
Цілі уроку: формувати вміння обчислювати визначений інтеграл, застосовувати його до обчислення площ фігур та об’ємів тіл.
Розвивати пізнавальний інтерес учнів, розумову діяльність, вміння працювати в парі, вміння аналізувати і робити відповідні висновки.
Виховувати рішучість і упевненість під час прийняття рішень, самостійність, увагу.
Тип уроку: застосування набутих знань, вмінь та навиків (урок-презентація)
Хід уроку
1.Перевірка домашнього завдання
Перевіряється наявність домашнього завдання і кожен учень перевіряє правильність виконання за допомогою розв’язаних і спроектованих на екран завдань.
- Обчислити інтеграл:
- Обчислити площу фігури, обмеженої лініями
- 3. Знайти об’єм тіла, утвореного обертанням навколо осі абсцис фігури, обмеженої лініями:
- Актуалізація опорних знань учнів
Фронтальне опитування:
- Як називають операцію, обернену до диференціювання?
- Що називають первісною даної функції?
- Будь-яку первісну функції f(x) на проміжку І можна подати у вигляді …
- Як називають сукупність усіх первісних функції f(x) на проміжку І?
- Як називається рівність dx= F(в) – F(а) ?
- Де використовується формула Ньютона-Лейбніца?
- Знайти загальний вигляд первісних функції:
А) f(x)=3-2x;
Б) f(x)= ;
В) ) f(x)= ;
Г) f(x)=cos3x.
- Розв’язування вправ
Учні працюють в парах
На дошці зашифровано вислів:
Учітеся, брати мої,
думайте, читайте…
1.Обчислити інтеграл:
- dx;
- ;
- ;
- .
2.Обчислити площу криволінійної трапеції, обмеженої:
А) графіком функції у= , х=1, х=4, у=0;
Б) графіком функції у= , х=1, х=4, у=0,
використовуючи програму Advanced Grapher.
3.Обчислити площу фігури, обмеженої лініями:
у= + 4х+4, у=х+4 – учні працюють біля дошки.
На повторення
Учні розв’язують логарифмічну нерівність:
.
4.Знайти об’єм тіла, утвореного обертанням навколо осі абсцис фігури, обмеженої лініями:
У= , х=1, х=4, у=0 – учні працюють з коментуванням.
- Завдання додому:
- 24-27,
№1. Обчислити:
№2. Знайти площу фігури, обмеженої лініями:
Додатково:
№3. Знайти об’єм тіла, утвореного обертанням навколо осі абсцис фігури, обмеженої лініями:
5.Підсумок уроку