Проведений урок був сучасним, інтерактивним, ефективним. У процесі уроку були застосовані робота в групах, парах, інтерактивні та ігрові методи: «Світлофор», «Чарівний м’ячик», «Інфолото», «Командний пункт»,психологічні вправи: «Швидка допомога комп’ютеру», «Усмішка», «Клубок». Учні працювали з робочим зошитом, виконували практичне завдання за комп’ютером. Для зняття фізичного навантаження вчитель використовувала фізкульт хвилинку.
Скачати готовий конспект, презентацію до уроку ви можете у кінці статті.
Переглянути презентацію ОНЛАЙН (дочекайтесь повної загрузки сторінки …)
Тема уроку: Алгоритмічна мозаїка.
Мета:закріпити поняття «команда», «алгоритм», «виконавець», «система команд виконавця», «середовище виконання алгоритму», «способи подання алгоритму»; навчити складати лінійні алгоритми для виконавців; визначати правильний порядок подання команд виконавцю у знайомому алгоритмі, знаходити пропущену та зайву команди в знайомій послідовності; розвивати увагу, алгоритмічне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення;виховувати вміння працювати в групах, взаємоповагу.
Обладнання:мультимедійна презентація, сигнальні картки, клубочок ниток, м’яч, конверти із картками для лото, предмети для вправи «Командний пункт», картки із алгоритмами для трьох груп, інструкції для роботи за комп’ютером.
Програмне забезпечення:програмний засіб «Скарбниця знань»
Тип уроку:урок засвоєння знань, формування вмінь і навичок
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Вправа «Усмішка»
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться один одному гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Привітайтесь: «Добрий день!»
Чи цікаво вам дізнатись,
Що сьогодні може статись?
Ну то сядьте всі рівненько,
Попрацюємо гарненько.
Повторення правил техніки безпеки. Гра «Світлофор»
– Зараз ми пригадаємо правила поведінки у комп’ютерному класі, граючи в гру «Світлофор».
– Я буду читати правило, і якщо воно підходить – ви показуєте зелену картку, якщо ні – то червону:
- В клас комп’ютерний спітнілі ми вбігаємо щосили… (–)
- Витри старанно взуття, нам не потрібне сміття! (+)
- За улюблений комп’ютер падаєм, мов спілі фрукти… (–)
- А щоб сісти нам за парту вчитель нам дає команду!(+)
- Ти підсунь дисплей близенько і поправ шнура хутенько! (–)
- Від екрана ти відсядь… сантиметрів п’ятдесят! (+)
- Голова болить моя, потерплю годину я! (–)
- Я дротів не зачіпаю, правило це добре знаю!(+)
- Як відчую щось горіле, промовчу я всім на диво… (–)
Правила роботи в групах.
- Визначте керівника групи, який зачитує завдання групі, організовує порядок виконання завдання, визначає доповідача.
- Разом працюйте над поставленими завданнями.
- Учасники групи по черзі доповідають результати виконаних завдань.
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів.
Розминка
Гра «Чарівний м’яч»
Учитель кидає м’яч учню та ставить запитання. Учень відповідає і повертає м’яч вчителю.
- Що таке команда? (це чіткий і короткий наказ)
- У вигляді яких речень віддають або записують команду?(у вигляді спонукальних речень)
- Чи можна як команди алгоритму використати розповідні речення? (ні)
- Як називається той, хто виконує команди? (виконавець)
- Хто може бути виконавцем? (бути людина, тварина, різні пристрої)
- Що таке алгоритм?(це послідовність команд, спрямованих на розв’язання певного завдання)
- Що таке система команд виконавця ? (команди, які може виконати виконавець)
- Чи всі виконавці мають одну і ту саму систему команд? (ні)
- Як називають місце, де виконавець може виконувати команди алгоритму? (середовище виконавця)
- Чи виконання алгоритму обов’язково повинно завершуватись отриманням результату? (так)
Гра «Інфолото»
Установіть відповідність між зображенням виконавців та командою, яка входять до його системи команд. Для цього складіть обидві частини кожної картки.
Фас | |
Записати текст на диск | |
Підігріти воду до 60○ | |
Відкрий щоденник | |
Струнко | |
Пробити штрафний удар | |
Сидіти на плечі |
Доповніть систему команд виконавців: собака (голос, стояти, сидіти, лежати, поруч, шукай, дай), учень (підійди до дошки, дай щоденник, відкрий підручник), солдат (рівняйсь,вільно, розійдись, кроком –Руш, кругом, за мною бігом – Руш ).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку.
– Що ви бачите у мене на столі? (розкладені різні предмети)
– Для чого вони призначені? (ці предмети ми будемо використовувати при виконанні алгоритмів).
– Сьогодні на уроці ми навчимось складати алгоритми для виконавців; визначати правильний порядок подання команд виконавцю у алгоритмі, знаходити пропущену та зайву команди у алгоритмі.
– Отже, тема нашого уроку «Алгоритмічна мозаїка».
Моза́їка— зображення чи візерунок, виконані з кольорових каменів, керамічних плиток, шпону та інших матеріалів. На нашому уроці буде різноманіття алгоритмів та цікавих завдань.
ІV.Сприйняття та засвоєння матеріалу уроку.
Вправа «Командний пункт»
- Для гри потрібно по 2 учасники із кожної групи. На столі лежать кілька предметів (цукерка, крейда, лійка). Завдання командира : вибрати предмет зі столу та скласти для виконавця алгоритм виконання завдання з цим предметом. Виконавець повинен точно виконувати всі команди, які вказує йому командир.
Вправа «Швидка допомога»
- Пропоную вам виконати роль «швидкої комп’ютерної допомоги». Для нашого уроку я склала кілька цікавих алгоритмів, записала їх на шкільному комп’ютері та пішла кликати вас на урок. Коли повернулась, то команди в алгоритмах переплутались, з’явились зайві команди. Це, мабуть, нечемні хлопці із 6-а нашкодили. Давайте відновимо порядок у алгоритмах.
І група
Встановити правильний порядок команд алгоритму «Придбання товару в крамниці»
- Оплатити товар.
- Підійти до прилавка.
- Підійти до каси.
- Вибрати потрібний товар.
ІІгрупа
Якукоманду пропущено у алгоритмі «Яблуко»
1) Помий руки.
2) Візьми яблуко.
3) Помий яблуко.
4) Знайди урну для сміття.
5).Викинь недогризок.
ІІІ група
Знайдіть зайву команду алгоритму «Відкривання дверей».
- Витягнути ключ.
- Вставити ключ в замок.
- Зробити гімнастику.
- Повернути ключ двічі за годинниковою стрілкою.
- Вийняти ключ.
Робота з зошитом (с. 54 №1,3)
- Фізкультхвилинка «Ялинка» .
VІ. Робота за комп’ютерами. Програма «Виконавець «Їжачок»»
Інструктаж учителя.
- Запустити програму «Скарбниця знань».
- Вибрати завдання для 4-го класу АлгоритмиðВиконавець «Їжачок».
- Накресліть малюнок закодований за допомогою стрілок.
Додаткове завдання. Накресліть малюнок ялиночки.
VІІ. Підсумок уроку.
Вправа «Клубок»
Кожний учасник розповідає, що дізнався на занятті, що нового навчився. Учень тримає в руках клубок і після розповіді віддає його іншому учаснику, залишаючи в себе кінчик нитки.
Скачати конспект, презентацію
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments