Скачати наказ
На виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07 вересня 2015 року №915 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2015/2016 навчальному році» і відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації від 9 вересня 2015р. № 07-01/278 провести ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з екології 8 листопада 2015 р.
При організації і проведенні олімпіади використовують методичні рекомендації інституту інноваційних технологій і змісту освіти «Рекомендації щодо проведення ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології у 2013-2014 навчальному році.» (лист від 13.12. 2013 №14.1/10-4059.
В олімпіаді з екології беруть участь учні 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, які стали переможцями попереднього етапу змагань.
ІІ етап олімпіади складається з двох турів: теоретичного та практичного.
Теоретичний тур передбачає виконання тестових завдань.
Практичний тур проводиться у формі публічного захисту проектів, виконаних учасниками змагань за індивідуальною тематикою. Для цього оргкомітет забезпечує для кожного учасника стенд (125 х 125 см) та місце, де розміщуються матеріали проекту (постер), моделі чи інше обладнання, необхідне для демонстрації проекту.
Рекомендовані вимоги до проекту:
- Робота повинна містити результати лабораторних, польових чи теоретичних досліджень, отримані особисто учасником олімпіади, а не представляти огляд літературних джерел чи інформації з Інтернету.
- Обсяг письмового тексту не повинен перевищувати 30 аркушів формату А4.
- Структура проекту:
- титульна сторінка;
- тези роботи;
- зміст («Список скорочень», «Вступ», «Матеріали та методи досліджень», «Результати», «Висновки». Можливий також розділ «Пропозиції» чи «Впровадження»);
- список літератури.
Ілюстрації та таблиці повинні бути пронумеровані та розміщені в проекті після першого посилання на них в зручному місці.
- Стиль викладу тексту проекту – науковий, стислий, чіткий. Розділ «Результати» (містить результати власних досліджень) складає близько 60% від загального обсягу. Розділ «Висновки» – не більше однієї сторінки. Висновки повинні бути обґрунтовані та підтверджені отриманими результатами.
- Матеріали, які на думку учасника олімпіади мають сприяти розумінню проекту, але не були включені до основного тексту, можна оформити у вигляді додатків – фотоальбомів, колекцій, моделей тощо.
Проекти до початку олімпіади не оцінюються, а лише перевіряються на відповідність вимогам оформлення для допуску до захисту.
Захист проекту триває до 5 хвилин. Протягом наступних 3 хвилин члени журі ставлять запитання учаснику, оцінюють виступ. Кожен член журі оцінює роботи індивідуально і заповнює окремий бланк оцінювання.
Для об’єктивного оцінювання завдань теоретичного туру та захисту проектів до початку змагань членами журі визначаються критерії. У критеріях оцінювання повинні бути відображені правильність і науковість викладення матеріалу, повнота розкриття понять і закономірностей, точність вживання екологічної термінології, логічність і доказовість у викладенні матеріалу, ступінь сформованості загальноосвітніх та специфічних умінь школярів (робота з картографічними, статистичними та іншими матеріалами). Бали за теоретичний тур становлять до 20%, а за стендову сесію – до 80% від загальної кількості балів, набраних учасниками під час олімпіади.
У разі виникнення суперечливих питань учні можуть подати заяву на апеляцію, але розгляд її не означає обов’язкову зміну оцінки.
Постер (стенд) – це паперовий чи картонний плакат . Стендова доповідь повинна містити: заголовок (назву роботи), повну інформацію про автора (прізвище, ім’я, по батькові автора; навчальний заклад; клас; населений пункт; прізвище, ім’я, по батькові та посаду наукового керівника) і коротке викладення роботи (мета і завдання роботи, матеріали і методи її виконання, результати і висновки).
Рекомендований розмір заголовка доповіді – не менше 100 пт, розмір тексту – не менше 20 пт, міжрядковий інтервал – 1,5. Назву доповіді слід зробити конкретною і якомога коротшою для кращого сприймання учасниками.
Рисунки повинні бути чіткі, з підписами та розшифрованими умовними позначеннями. У тексті повинні бути посилання на всі рисунки. Речення слід робити короткими, конкретними, однозначними, використовувати максимум графічного матеріалу і мінімум тексту.