Вимоги до проведення ДПА 2015 з світової літератури в 9 класі

Вимоги до проведення ДПА 2015 з світової літератури у 9 класі
Вимоги до проведення ДПА 2015 з світової літератури у 9 класі

Нагадаємо, збірники ДПА з усіх предметів(разом із відповідями) для учнів 9 класів за минулі роки розміщені у розділі збірники ДПА 2015 для 9 класу.

Завдання для атестації зі світової літератури в 9 класі повинні охоплювати навчальний матеріал  8-х і 9-х класів та містити не менше 10 варіантів завдань різної форми. Якщо кількість учнів у класі менша десяти, кожен (кожна) з них отримує окремий варіант.

На виконання завдання атестації відводиться 90 хвилин (час на вступну бесіду та інструктаж не враховується).

Завдання призначені для комплексної перевірки знань з навчального предмета і мають бути побу­довані таким чином, щоб дати учням можливість проявити вміння аналізувати та інтерпретувати художній текст, виявляти його розуміння, усвідомлення родової й жанрової специфіки, стильової своєрідності, його художнього змісту та особливостей поетики.

Кожен варіант повинен містити завдання різних форм:

  • на обрання однієї правильної відповіді;
  • на встановлення послідовності;
  • на встановлення відповідності;
  • завдання відкритого типу (учень (учениця) має написати твір-мініатюру (обсяг – до 1 сторінки) на запропоновану тему, у якому продемонструвати сформованість базових знань зі світової літератури, уявлення про художню літературу як мистецтво слова, уміння висловити свої думки про художній твір, аналізувати різні за своєю жанровою специфікою твори, а також проявити самостійність суджень, уміння спиратися на тексти письменників, підбирати потрібну форму вислову, визначати національну своєрідність конкретного тексту).

Виконання завдання відкритої форми у вигляді твору-роздуму оцінюється відповідно до таких параметрів: повнота розкриття теми; посилання на літературні тексти, уміння їх аналізувати та інтерпретувати; логічна послідовність викладу думок (наявність тези, аргументів, висновку); струнка побудова (наявність вступу, основної частини, висновків); структурна цілісність, переконливість наведених аргументів в основній частині твору, точність, зрозумілість думки; образне мислення.

Завдання відкритої форми учень (учениця) виконує на окремому аркуші, виданому вчителем.

Детальніше читайте  у наказі №192 “Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році”.

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь