ОБЕРЕЖНО ОЖЕЛЕДИЦЯ (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

Презентація з предмету “Основи здоров’я на тему: “ОБЕРЕЖНО ОЖЕЛЕДИЦЯ. Презентацію доступна в онлайн режимі а також ви можете її скачати у форматі .pptx (PowerPoint)

Скачати презентація

Дивитись презентацію онлайн (дочекайте повної загрузки сторінки …)

Презентація про ожеледь
Презентація про ожеледь

—Ожеледь, ожеле́диця, ожеле́да — тонкий шар льоду на земній поверхні, що утворюється після дощу або відлиги при зниженні температури; також прозорий шар льоду, що утворюється внаслідок замерзання крапель мряки чи дощу на поверхні землі або предметів при температурі від 0 до -6 °C.

—На жаль, погода підносить нам дуже неприємні сюрпризи: сніг тане, замерзає, й дороги перетворюються на суцільну ковзанку. Травмуватися в таких умовах дуже легко. Але подібних неприємностей можна уникнути, якщо навчитися правильно ходити й падати в ожеледицю.

—Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.

Відмовся від каблуків! Взуття має бути зручним. Пам’ятай, що шпильки в ожеледи-цю можуть стати причиною серйозної травми голови.

—Падай на бік, на передпліччя, амортизуючи  таким чином удар. Не виставляй назад лікті й не підставляй долоню витягнутої руки. Такі падіння небезпечні переломами.

—

— Якщо ти послизнувся, намагайся згрупуватися, підтягнувши коліна до грудей, і падай на бік.

—Якщо ти впала і вдарилася коліном або ліктем, удома обов’язково приклади до забитого місця що-небудь холодне. Наприклад, морожене м’ясо або ганчірку, намочену холодною водою з крана. Але холод можна тримати недовго – всього 15-20 секунд.

——Якщо ти сильно вдарилася потилицею, відразу ж звертайся до травмпункту. Ознаки струсу мозку: нудота, блювання, запаморочення, тимчасова непритомність, холодний піт, млявість або, навпаки, гарячкова активність.

Що робити при переломі

—Ознаки перелому: сильний біль, припухлість, обмежена рухливість. Якщо ці симптоми наявні – негайно вирушай до травмпункту.

Якщо прикра неприємність усе ж сталася, й у тебе перелом, то зверни увагу на такі рекомендації.

—1. Їж побільше сушеної риби з кісточками. Вона містить корисний для кісток фосфор.

——2. Багато корисного для тебе кальцію міститься в сирі. Дуже корисні м’які кисломолочні сири, такі як моцарела і адигейський.

——3. Їж холодець, кисіль, заливні страви. Вони містять желейні речовини, що зберігають гнучкість суглобів.

——4. Не забувай про вітаміни і мінерали.

——5. Відмовся від помідорів. Через них у суглобах може накопичуватися кислота.

——6. Відмовся на деякий час від червоного м’яса: яловичини і баранини.

Згадуємо правила поведінки на льоду

—От і морози. Стовпчик термометра впевнено тримається на мінусових позначках. Наші водойми поступово вкриваються першою ще тонкою та ненадійною кригою. Вона завжди небезпечна, а до того ж ще й зрадлива: без шуму та тріску крига раптово провалюється під ногами. Особливо слабкою вона буває в заростях прибережного очерету, адже тут вона вся пронизана стеблами рослин. Небезпечний для пересування матовий білий лід з жовтуватим відтінком.

Тож, шановні учні, нагадуємо основні правила поведінки на водоймах взимку:

—У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов’язково використовувати для цього палицю.

—Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що зараз, на початку зими, небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими – прибережні ділянки.

—Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.

—Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

—Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіка лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь або шарф.

Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей,

не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь