Виховний захід до Дня Гідності та Свободи (конспект, презентація)

Тема: Всесвітній день Свободи та гідності в Україні

Мета заходу: навчати учнів керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях і вчинках, проаналізувати події історії України пов’язані  із Днем Свободи та Гідності; сприяти вихованню патріотичних почуттів школярів.

Обладнання: ТЗН, малюки, кольорові олівці, аркуш паперу.

Хід заходу:

Переглянути презентацію до Дня Свободи та Гідності онлайн (дочекайтесь повної загрузки сторінки …)

Кожен і кожна і нас – і діти, і дорослі – роблять вибір, що формує наш світогляд, і світ навколо нас, щоденно: на ігровому майданчику і на роботі, на рівні місцевих співтовариств і в глобальному суспільстві вцілому. Ми маємо можливість досягти більшої поваги до себе й до інших людей завдяки тому, які рішення ми приймаємо і як будуємо наше життя. Керуючись у своїх діях почуттям власної гідності, ми можемо сприяти розвитку позитивних глобальних змін на різних рівнях нашого суспільства.

Концепція «гідності» базується на тому, що всі люди мають внутрішнє почуття гідності. Цією невід’ємною якістю володіє кожен і кожна із нас завдяки властивості людяності. Наше почуття власної гідності росте, коли ми відчуваємо повагу до наших прав і свобод, і коли ми живемо в атмосфері свободи вибору і дій, що сприяє підвищенню самоповаги, розвитку в нас цілісності особистості й людських якостей.

Зверніть увагу будь ласка на слайд, де перед вами описана «історія Всесвітнього Дня Гідності». Це є соціальний проект, організований ще у 2006 році принцем Норвегії Хоконом, професором Пеккою Хіманеном і Джоном  Хоупом Брейтоном. Навчальний курс почав проводитися уже через два роки після створення даного проекту (2008). 21 листопада 2017 року відбувався одночасно у 60-ти країнах світу, а Україна вже втретє долучається до цього глобального руху, також нашому НВК щорічно у листопаді проводяться заходи подібної тематики.

Для того аби передати усю суть вищесказаного, я пропоную вам перегдянути відео «Всесвітній день гідності», де ми побачимо, як День гідності та свободи відзначають у різних країнах світу.

Хочу також зауважити, що відзначення Дня гідності та свободи відбувається за сприяння Міністерства освіти і науки України. І ось до вашої уваги відеозвернення Міністрра освіти і науки України –  Лілії Гриневич.

Сьогодні наш захід проходить під лозунгом: «Гідність у дії», і я дуже хочу почути ваші думки на запитання: ЩО ТАКЕ ГІДНІСТЬ? (діти говорять у мікрофон свої думки, усі думки вважаються правильними). Також у вас на столах лежать символічні птахи – голуби, які сьогодні мають злетіти ло небес і донести ваші думки до усього світу. Напишіть будь ласка, вашу точку зору що таке гідність на голубі і відправте у майбутнє, щоб в майбутньому жити у гідному суспільстві.

Так, ви праві, усі ваші точки зору на поняття гідність різні і водночас дуже між собою подібні, тому говорити хто правильно сказав, а хто ні, ми не можемо, оскільки кожна людина трактує слово Гідність по-своєму, і живе відповідно до сказаного. Однак, зверніть увагу на Основні принципи гідності (один учень зачитує вголос), чи погоджуєтеся ви з цими принципами? (відповідають тільки старшокласники).

Кожна людина яка живе у цьому світі керується принципом гідності кожного дня; гідність допомагає нам впливати на власну поведінку й на поведінку інших людей, на ставлення до інших людей. Історія про гідність розповідає про досвід або випадок, який показує, що у своїх діях слід керуватися почуттям власної гідності. Історіями про гідність можуть бути ті випадки, коли інші люди підвищили почуття своєї гідності або коли почуття гідності інших людей виросло завдяки вам!

Ось вам історія про гідність:

«Мій двоюрідний брат і хороший друг привязаний до інвалідного візка. На жаль, у його школі немає необхідних умов для людей з обмеженими можливостями, через це він не міг підніматися в шкільну їдальню. Брат був змушений обідати в класі зовсім один і не мігспілкуватися з іншими учнями, бо вони були в цей час у їдальні. Він казав, що віддає перевагу обіду в класі. Брат уважав ганебним

і принизливим говорити своїм друзям, що він не може піднятися в їдальню, щоб обідати разом з ними. Натомість він говорив, що йому подобається робити домашні завдання під час перерви, аби не робити їх потім.

На щастя, його дружба з однокласниками не була побудована на жалості. Через деякий час вони зрозуміли, що брат не обідає в їдальні тільки тому, що не може туди потрапити, а не через те, що йому подобається робити це в класі, як він стверджував. Тоді його друзі почали обідати з ним у класі. Не через те, що вони пожаліли його,

а тому що вони хотіли вчинити правильно, тому що вони справді хотіли бути разом з ним, а він – з ними».

Дівчина, 17 років, середня школа-гімназія в Олсвікасен, Норвегія

 

       «Декілька років тому я божеволів від горя, пригнічений невдачею в одній справі, якою я займався. Під час змагання з мотокросу в повному відчаї я заїхав у гараж. Підійшов мій батько, постукав мене по шолому й запитав: «Що сталося? Ми робимо це не для того, щоб бути кращими, це просто розвага. Іди й розважайся. Не будь таким суворим до себе». Батько ніколи й ні в чому не тиснув на мене, єдиний

тиск, який я відчував, ішов від мене самого. Після цього я посів 7-е місце в чемпіонаті Норвегії у своїй віковій групі. Цей досвід допоміг мені не бути занадто суворим до себе, а дивитися на речі простіше».

Хлопець, 17 років, середня школа-гімназія в Санкт-Халварді, Норвегія

 

«Я відчуваю, що чиню неправильно, обираючи мовчання чи бездіяльність. Мене мучать докори сумління. Поворотним моментом для мене стало те, що я наважилася поговорити начистоту. Хоча тоді я ризикувала дружбою, та я вважала, що захистити іншу людину важливіше. Я відчувала, що чиню правильно. Підтримка тих, хто потребують моєї допомоги, надавала мені приємних і теплих відчуттів, тому що для людей, зокрема для мене, почуття захищеності вартує багато».

Дівчина, 10 клас, школа Бйорнхолт, Норвегія

 

А поділіться будь ласка ви історіями про гідність із власного досвіду?

 

Кодна гідна людина, повина жити у гідній державі. І наш святий обов’язок, як  громадян згадати про Революцію Гідності, про Небесну сотню, ажде це наша історія, яка неррозривно впливає на наше майбутнє, у якому хочуть жити гідні люди! Яка ж ця Історія Гідності та свободи України? (Відео)

Також Меморіал Гідності та Свободи у місті Волочиськ (відкрито 21 листопада 2014 року) – третій у Хмельницькій області Памятник «Небесній сотні»

РЕЛАКСАЦІЯ «Лист у Майбутнє»

У вас на сторах лежать картинки-розмальовки, це символічне послання вам самим від вас самих у майбутньому. Ви загар розмалюйте ці позитивні розмальовки, а у квадратику внизу, напишіть будь ласка побажання собі у майбутнє, як гідна людина. А через рік ми їх відкриємо відкриємо і почитаємо. (малюють і кидають і урну).

На завершення, я не може не згадати про подію про яку в суботу буде зі скорбом і печаллю згадувати уся Україна, це Голодомор 1932-1933 років. Це також історія гідності нашого українського народу, який стогнав під ярмом більшовизму. До вашої уваги невеличке відео про ті трагічні сторінки нашої історії. Давайте у суботу долучимося до Акції «Запали свічку»

Скачати матеріали до Всесвітнього дня Сободи та гідності в Україні: сценарій (word), презентація (powerpoint)

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments