Сценарій виховного заходу: “Путінський реваншизм”

Скачати

Сценарій Путінський реваншизм
Сценарій Путінський реваншизм

Тема. Путінський реваншизм

Мета:  Виховувати в учнів почуття патріотизму  на прикладах історичного сьогодення; виховання гуманізму, демократизму, почуття поваги  та вдячності учасникам АТО; формування в учнів критичного історичного мислення, вміння аналізувати, узагальнювати та синхронізувати історичні події.

Тип заняття: позакласний захід.

Форма проведення: суд над злочинами і злочинцями сьогодення.

Хід заходу

Війна, війна! І знов криваві ріки!

І грім гармат, і шаблі дзвін.

Могили, сироти, каліки

І сум покинутих руїн.
     Олександр Олесь

Секретар. Встати! Суд іде!

Прокурор. Дорогі присяжні! Сьогодні ми з вами на судовому засіданні яке розглядає злочини політики Російської Федерації щодо України. До вашої уваги будуть представлені докази путінських злочинів, які підготували наші прокурори. В кінці засідання ви винесете свій вирок щодо даного слухання. Прошу взяти до уваги наведені докази.

Прокурор. На переломі тисячоліття сталося кілька подій, які різко змінили загальну атмосферу у міжнародних відносинах. Симптомом стала терористична атака 11 вересня (слайд №1)  – війна прийшла до США. Однак це був лише симптом, який засвідчив те, що сучасна війна не нагадує класичні війни – ні першу, ні другу. Наступила епоха терористичних, інформаційних (Information war)(слайд №2), смислових війн (Semantic war), гібридних (Hybrid warfare)(слайд №3), кібер-війн (Cyber warfare). Деякі з них вже відбулися – як от терористична війна Аль-Каїди проти США(слайд №4), кібер-війна Росії проти Естонії 2007 рік, гібридна війна Росії проти України. Причому тероризм як форма ведення війни може набирати безліч форм – від еко-тероризму до державного тероризму (яким і займається сьогодні Російська Федерація в Україні).

Прокурор. Питання війни і миру знову перебувають на першому місці міжнародного та європейського порядку денного. Російська Федерація, цинічно розтоптавши міжнародне право, анексувавши Крим та розпочавши збройний конфлікт на Донбасі, сьогодні знову руйнує систему європейської та світової безпеки. Зухвала російська агресія становить загрозу не лише для України, а  й для всього цивілізованого світу, його безпеки і стабільності.

Прокурор. Офіційна Москва(слайд №5)  за старим принципом навішує на опонентів класичні ярлики «фашистів». Кремлівська пропаганда постійно переконує своїх громадян у тому, що до влади в Україні, Грузії та країнах Прибалтики прийшли «фашисти» і «нацисти».

Прокурор. Однак ситуація є яскраво протилежною – маємо всі підстави говорити про фактичну тотожність фашистських режимів та сучасної російської диктатури. Цей факт підтверджують дедалі більше провідних науковців та політологів.

Прокурор. Відомий американський політолог З. Бжезинський(слайд №6)  порівнює путінську Росію з італійським фашизмом. «Путінський режим багато в чому нагадує режим Муссоліні, – пише Бжезинський у книзі «Стратегічне бачення». Як і дуче в Італії, Путін в Росії централізував політичну владу в ім’я шовінізму. Він установив політичний контроль над економікою, не здійснюючі націоналізації та не чіпаючи олігархів і мафії. Режим породив національну велич, дисципліну та міфи про нібито велике минуле, з претензіями російського православ’я на статус Третього Риму та із слов’янофільськими мріями про єдину слов’янську державу, керовану з Кремля».

Прокурор. У сучасній Росії має місце яскраво виражений культ мілітаризму(слайд №7). Класичними ознаками фашистського режиму є апологетика війни, які останнім часом закликають у російських фільмах та історичних телепередачах, при чому вороги у російському кінематографі завжди не російської національності.

Прокурор. В лютому 2010 року була проголошена нова військова доктрина, а в лютому 2013 року – нова зовнішньополітична доктрина. В ній виразно заявлено, що Росія залишає за собою право захищати російське населення за межами території Російської Федерації. Згідно з характеристикою Радбезу РФ, доктрина має “оборонний” характер.

Прокурор. У той же час, РФ у своїй доктрині “залишає за собою право застосувати ядерну зброю у відповідь на застосування проти неї або її союзників звичайної зброї, коли під загрозу поставлене саме існування держави”.

Прокурор. Таким чином путінська Росія намагається захопити всі території, де мешкають етнічні росіяни і російськомовні. За останні 20 років Росія напала на Грузію(слайд №8), спровокувала конфлікт у Молдові(слайд №9), підтримуючи штучно створені нею сепаратистські режими на частині територій цих країн, придушила кривавими репресіями волелюбний чеченський народ(слайд №10), здійснила збройну інтервенцію в Україну.

Прокурор. Така політика російського президента отримала назву Реванши́зм (фр. revanchisme, від фр. revanche, реванш – «помста») — політика «помсти у відповідь» за уявлену або реальну несправедливість або поразку(слайд №11). Часто також конкретна політика шовіністичних кіл країни, яка зазнала поразки у війні, спрямована на перегляд результатів поразки.

Прокурор. Політика реваншизму часто спрямована на підготовку нової війни з метою відновлення довоєнних кордонів і довоєнної системи міждержавних відносин.

Прокурор. Вперше цей термін почав уживатися у Франції в 1870-х роках у зв’язку з прагненнями деяких політичних кіл повернути Ельзас-Лотарингію, що відійшли до Німеччини в 1871 році(слайд №12).

Прокурор. У післявоєнній радянській пропаганді слово «реваншизм» найчастіше вживалося стосовно прагнення певних кіл Західної Німеччини повернути німецькі території, що відійшли до Польщі і СРСР. В історіє є приклади  арабського, угорського, німецького, італійського, японського реваншизму.

Прокурор. Реваншизм починається із зменшення і замовчування або й зовсім заперечення провини за власну агресивну поведінку. Потім можна спостерігати заклики до підготовки нової війни під приводом реваншу для відновлення втрачених позицій. Тут наявні вимоги втрачених територій, політичного впливу, попередньої системи міждержавних відносин(слайд №13).

Прокурор. При відсутності стримуючих факторів просте бажання реваншу часто перетворюється в ідеологію і стає однією з основ політики держави (як, наприклад, це сталося в Німеччині після Першої світової війни). Сучасні політологи все частіше називають доктрину Путіна імперським реваншизмом або путінізмом(слайд №14).

Прокурор. Шановний суддя, вашій увазі пропонується відеодоказ путінського реваншизму – коментар з цього приводу секретаря РНБО України Олександра Турчинова.(відео сюжет «Доктрина Путіна – імперський реваншизм»)

Прокурор. Зрештою реваншизм, як тільки відчує чиюсь слабість, завжди знайде привід для експансії. І слабістю тут може бути відсутність перспективного і тверезого бачення у еліт, продажність тих самих еліт, їх безпомічність чи розбещеність. Так само і розбещеність мас, їх бездумний егоїзм.

Прокурор. Так наслідком політики путінського реваншизму стало втручання Російської федерації в життя Прибалтики(слайд №15), війна в Грузії 2008 р., якщо вдатися до аналогій,  то вона нагадувала анексію Гітлером Судетської області 1938 року, анексія Криму та спроба приєднати Україну на кшталт аншлюсу Австрії 1938 року. А потім була розв’язана гібридна війна проти України на Донбасі.

Прокурор. Ще однією типовою ознакою існування фашистського режиму в Росії є культ лідера, вождя нації, який кремлівська влада вибудувала шляхом маніпуляцій, репресій і залякувань, та успішно насадила серед збіднілого й агресивно невдоволеного народу. Культ Путіна багато в чому навіть перевершив культ Гітлера(слайд №16), і мільйони росіян щасливі, що ними ще з минулого століття править Путін, який «відроджує імперію, піднімає Росію з колін, збільшує армію та озброєння і протистоїть демократичному Заходу».

Прокурор. Сьогодні ми неодноразово чули порівняння Російської Федерації з фашистською Німеччиною та Володимира Путіна з Адольфом Гітлером(слайд №17). І це не просто припущення, шановні судді, у нас є докази.

Прокурор. Так Олександр Мотиль(слайд №18), американський історик і політолог вважає, що путінізм — це фашизм.

Прокурор. Євген Іхлов(слайд №19), російський правник, політолог і журналіст стверджує, що путінізм – це дійсно фактор фашизації … дійсно імперська реваншистська сила, загрозлива Європі.

Прокурор. Френсіс Фукуяма(слайд №20), американський філософ:«Путін робить рівно те саме, що робив Гітлер»

Прокурор. Вашій увазі пропонується ще один відеодоказ. (Відеосюжет «Порівняння виступу Путіна і Гітлера»)

Прокурор. Ще однією характерною рисою фашизму в Росії є підтримка антидемократичних, диктаторських, антинародних та терористичних режимів: КНДР, Сирія, Іран, Сектор Гази, Венесуела(слайд №21). Торгівля зброєю в «гарячих точках» планети, підтримка сепаратистів і створення квазідержав на територіях Молдови, Грузії, України. Територіальні претензії до Казахстану. «Програмування» й маніпуляція суспільною свідомістю — «політтехнології, державна монополізація ЗМІ, пропаганда (російська пропаганда) та відверта брехня в них, закриття опозиційних та незалежних ЗМІ, повернення цензури; контроль інтернету(слайд №22).

Прокурор. В Росії наявна роль «зомбоящика» телебачення: путінський режим як «відеократія», а російський президент — популістська «телезірка»: медіа-спектаклі з «переодяганнями-перевтіленнями» у моряка, льотчика, пірнальника, дельтапланериста, тощо. «Спілкування з народом» за допомогою заздалегідь «підготовлених» «телемостів»(слайд №23).

Прокурор. Подібні до Гітлерюгенду у Російській федерації було створено профашистські державні молодіжні рухи: «Идущие вместе», «Наши», «Местные» на зразок Гітлерюгенду, в яких молодь виховується в дусі агресії, ненависті, в абсурдних історичних міфах, звеличуванні арійського минулого російської нації, та підготовки до війни. (слайд №24) Владними структурами та самим президентом Росії здійснюється їх фінансування та «промивання мізків» (табір на Селігері); цькування ними закордонних дипломатів, напади на антиурядові організації та партії. Здійснюється запозичення політичними інститутами держави принципів організації, психології та етики кримінального угрупування або банди («правильні пацани», «своїх не здаємо», «бояться значить поважають»).

Прокурор. Тому можемо з упевненістю стверджувати, що у Росію прийшла справжня біда і називається вона Фашизм. Ті, хто завзято шукають прояви фашизму в Україні не помічають у себе справжніх проявів під носом. Справжні фашисти в Росії, які самі себе називають “Православні фашисти”(слайд №25), салютують правою рукою повторюючи німецьке вітання “Зіг Хайль”, закликають до знищення незгодних, зі свастикою на одязі, з хамством і свавіллям яких ми стикаємося щодня в Криму, а тепер й на Донбасі.

Прокурор. А тепер вашій увазі пропонуємо переглянути невеликий фільм про те, як фашизм під керівництвом Путіна і його банди чекістів набирає обертів в Росії. Це ще один доказ, що між фашизмом і комунізмом немає великої різниці.(Відео сюжет «Присяга бійців Руського НаціональногоЄдинства » )

Прокурор. Тож сучасна путінська Росія відповідає всім класичним ознакам фашистського режиму і прагне нового переділу світу, європейських кордонів та як і фашисти, готова поставити світ на межу Третьої світової війни.

Прокурор. Варто зазначити, що Російський фашизм отримав свою російську назву – “рашизм”(слайд №26), характерними рисами якого є повернення «наддержави», страх перед встановлення в державах, суміжних з РФ режимів, у тому числі в результаті повалення легітимних органів державної влади, політика яких загрожує інтересам РФ, відкриття інформаційного фронту й відверта інформаційна війна. Конфронтація з країнами Заходу та економічні втрати Росії внаслідок санкцій Заходу. Ізоляція Росії в ООН, виключення її з «Великої вісімки». Початок повернення «Залізної завіси» — заборона виїзду за кордон для певних категорій російських чиновників. Повернення Росії до епохи «холодної війни». Що готує нам у майбутньому політика сусідньої братської нам держави?!.. Залишається сподіватися на мир та мужність наших захисників.

Суддя. На сам кінець нашого слухання даємо можливість висловитися майбутньому України –її дітям!

Учень 1.

Україно, вставай!

Україно,вставай піднімайся на ноги,

Хай не знищать тебе вороги,

Бо ж російські брати на нас сунуть війною

Чи вбивати їм всім до снаги?!

Україно,вставай піднімайся ти чуєш?

Майорять рідні скрізь прапори

Гей отямся,Росіє,подивись з ким воюєш,

Прибери руки геть від сестри!

Україно,вставай,піднімайся,ми знаєм,

Що настане ще мир,прийде час

Неба синя блакить,сонце радо засяє,

Бо ж родинний вогонь ще не згас!

автор: Олена Україночка

Учень 2.

А хто ж Ти є, Росіє братня?

Сусіде ближній зупинися,

Коли нарешті наїсися?

Тобі вже Крим, як кістка в горлі,

І на тобі смертей вже сотні!

Для тебе вже нема святого,

Для тебе терорист вже брат.

Йому даєш ти автомати,

Снаряди, бетеери, град.

Для чого ми тебе питаєм,

Впиваєшся ти в людську плоть?

Чечні, Осетії, замало?

Життя людське це не цікаво?

Та хто ж ти є,Росіє братня?

Кровава ти і кровожадна!

Не хочеш миру на землі.

Ти – посіпака Сатани!

 

автор: Anna Cemmi

Учень3.

Чому ти плачеш, душенько тендітна?

Чому ти, Україно, у сльозах?

Чом сива стала небосинь блакитна?

Чому від суму не співає птах?

Від горя плачу я , від туги і від болю,

За тих в сльозах, що згинули в боях.

Що матір затулили ви собою,

Долаючи нестерпний біль і страх.

Печаль і сльози розривають груди,

Як гинуть мої дочки і сини.

Якби ви тільки знали, добрі люди,

Як я стомилась від проклятої війни!

Нелюдський біль як тіло моє крають,

Як душу мою хочуть розірвати.

Та вороги мене не подолають,

Бо встали матір діти захищати.

Я витру сльози, залікую рани,

І прийде мир і спокій в наші хати,

І розіб’ ються вщент ворожі плани,

Героїв буду вічно пам’ ятати!

Закінчення

Присутнім пропонується винести свій «вирок» (секретар збирає аркуші паперу, роздані на початку заходу).

Секретар. Встати! Суд іде. (Зачитуються  вироки)

 

 

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments