Перший урок – віртуальна подорож «Відкрий для себе Україну» 7 клас (+презентація)

План-конспект першого уроку

Віртуальна подорож «Відкрий для себе Україну»

7 клас

Мета: актуалізувати знання учнів про рідний край, Україну, її традиції, визначні місця; розвивати українське мовлення, культуру поведінки, уміння ввічливо висловлювати свої думки; виховувати любов до рідного краю, повагу та гідність за державу.

Хід уроку

Переглянути презентацію до уроку онлайн

 1. Організаційний момент. Привітання з 1 вересня, початком нового навчального року. (слайд 1)
 2. Вчитель: Так як тема першого нашого уроку «Відкрий для себе Україну», то наше перше завдання скласти «майнд-меп» – чим же славиться Україна? (Слайд 2-3)
 3. Походження слова «Україна» достеменно невідомо. Згідно з однією теорією, що оформилася під впливом польської й російської історіографії, воно означає “окраїну” або “прикордоння”. Згідно з іншою теорією, якої дотримується більшість українських дослідників, “Україна” походить від слів “країна” або “край”. (слайд 4)
 4. Україна – країна дивовижних краєвидів, але мало хто навіть з українців знає наскільки їх багато. Тому почнемо ми нашу віртуально подорож з перегляду відео про маловідомі мальовничі місця України.

 

 1. Наступною зупинкою нашої подорожі буде – Запорізька Січ. Хто ж її не знає. Багато років поспіль вона була притулком для українських козаків, а зараз є одним з найвидатніших місць України. Тому запрошує вас на віртуально подорож стежками Січи.

http://museums.authenticukraine.com.ua/ua/

 1. Ну якщо ми вже заговорили про казанків, то нам обов’язково треба відвідати резиденцію найвидатнішого захисника України – резиденцію Богдана Хмельницького – героя визвольної війни українського народу.

http://museums.authenticukraine.com.ua/ua/

 1. (учні діляться на 4 групи). Наступним вашим завданням буде: у групі скласти візитну картку України та презентувати її за наступним планом: (слайд 5)
 • Загальні відомості про Україну (герб, прапор, мова, столиця, релігія)
 • Державні свята
 • Духовні скарби українського народу
 • Цікаві факти про Україну
 1. І наостанок пропоную вам переглянути відео про цікаві факти про Україну
 1. Підсумок урок. Що вас найбільше здивувало сьогодні? (слайд 6)

Автор: Ярова Анастасія Олександрівна

Скачати матеріали перого  уроку «Відкрий для себе Україну»: конспект, презентація

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments