Урок для проведення першого уроку в п’ятому класу містить: сценарій заходу, – відео, – хвилина мовчання, – майстерка, акція “Сонях”, – епіграф, додатковий наочний матеріал, – інтерактивна вправа “Магічна коробочка питань” для знайомства з учнями.
Перший урок – 2024!
Обладнання: назва + епіграф на дошці, повітряні кульки жовто-блакитні, коробочка з анкетуванням та конверт листочками для побажань, вітальні листівки на партах, жовтий папір та чорні кружечки з паперу, двосторонній скотч, ножиці, \НА ДОШЦІ: числа, епіграф, З Днем знань 5-Д!\
ХІД УРОКУ
Шановні діти, я вітаю вас з початком навчального року. Сьогодні ви переступили поріг середньої школи і стали учнями 5 класу. А я, перступивши шкільний поріг цього року, стала вашим класним керівником. У нас попереду багато років шкільного життя разом. Я сподіваюся, що наш клас буде здоровим, дружнім і згуртованим, як одне ціле Нас чекають багато цікавих справ. Але наше головне завдання створити та зберегти наш колектив, щоб кожний почував себе в ньому впевнено, безпечно і зручно.
Шкільне життя- ніби сходи знань. Ви піднімаєтеся вище і вище – від однієї сходинки до іншої, більш складної. Я сподіваюся, що ми подолаємо всі труднощі разом. Ми будемо вивчати не тільки науки, але також будемо продовжувати навчатись дружити. Найбільш важливо те, щоб кожен з вас став хорошою, доброю, надійною людиною.
Сьогодні ви – п’ятикласники! І не просто п’ятикласники – ви учні середньої школи. Ви вже багато чого вмієте, багато чому навчилися в початковій школі. Можливо хтось з вас здогадається, що означають цифри написані на дошці :
01.09-день нашого першого знайомства, яке напевне вам і мені запам’ятається надовго.
2024 рік є роком, який познайомив нас і, сподіваюся, подружив.
2030 рік є роком, в якому ви закінчите школу.
Це буде рік наших останніх шкільних зустрічей. Можливо, якщо ми станемо друзями, ми зустрічатимемося з вами, і після середньої школи, але це так ще далеко. Попереду 6 років, протягом яких ми зустрічатимемося з вами кожен день і будемо намагатися зробити так, що при зустрічі ми посміхалися один до одного, тішились із того, що ми разом.
У 5 класі на вас чекають нові предмети, нові вчителі. Не завжди буде легко, не все виходитиме одразу. Але я хотіла б, щоб кожний із вас, відчув, що він не один, що на допомогу прийдуть друзі, однокласники, батьки, вчителі і звичайно я.
Клас, де ви перебуваєте прямо зараз, це наша класна кімната. В ній будуть проходити деякі уроки, класні години, свята. На декілька років ця класна кімната стане для вас шкільною домівкою. Ви стаєте господарями цього шкільного кабінету. А справжній господар повинен берегти шкільне майно, підтримуватиме чистоту і порядок.
Знайомство: (коробочка з питаннями)
Діти, вам, безумовно, цікаво дізнатися щось про мене. І я в свою чергу хочу дізнатися про вас більше. Я пропоную, вам пограти в гру “питання відповідь”. Я проходитиму між рядами з магічною коробочкою. Для кожного учня, там є питання, ви повинні витягнути стрічку із за питанням і відповісти на нього. Далі передати або ж назвати ім’я наступного учня, хто тягнутиме стрічку. Черговий учасник спочатку має дати відповідь на попереднє запитання, а потім витягнути своє. Я теж гратиму з вами, тож і мені можна ставити запитання. Давайте спробуємо.
Загадки:
- Я гадаю, що під час довгої відсутності в школі по “поважній причині літніх канікул», ви не втратили всі свої знання. Давайте, швиденько, за допомогою загадок перевіримо себе.
- Великий будинок в селі стоїть,
Та завжди, як вулик бджолиний, шумить.
Як чаша, він повний знаннями,
Ласкавий будинок цей з нами.
(Школа) - Він великий, світлий, чистий
Сяють вікна променисто
Парти в три ряди стоять
Діти вчаться тут чудово
Хто вгадав уже із вас
Ну звичайно, це – ….(наш клас)
- Біла грядка –
Чорні зернятка.
Посіяла по порядку
Та й маю загадку.
Хто зернятка знає,
Той відгадає.
(Аркуш, літери) - Я негарно написала,
А вона усе злизала.
Олівців моїх сусідка,
Ця вертлява-буквоїдка.
(Гумка) - Хутко стрибне на папір,
І, хоч вір, а хоч не вір,
Враз напише нове слово.
Ось і речення готове.
Вправно пише у руці,
Бачать всі старання ці.
(Ручка)
6. Дерев’яний та довгенький,
Маю носик я гостренький.
На білому слід лишаю
І всіх діток потішаю.
(Олівець) - Всім про все вона розкаже
І малюночки покаже.
Усіх розуму навчить,
Хоч сама завжди мовчить.
(Книга) - -Що ти, донечко, шепочеш?
І чому це ти не спиш?
– Я, матусю, спати хочу,
Але треба вивчить …
(Вірш)
9. На уроках, в книжці, в школі
Почерпнеш ти їх доволі.
І назавжди у житті
Стануть друзями тобі.
(Знання)
10. А у мене є торбинка,
Зошитам й книжкам хатинка,
Ще й пенал туди кладу,
Як до школи я іду.
(Ранець)
Учитель: Молодці, не забули, що необхідно для роботи на уроках.
Цей навчальний рік розпочався у дуже складний час для нашої Батьківщини. Час, який потребував нашої спільної згуртованості та єдності!
Тому і тема нашого уроку державності, патріотизму та єдності українського народу є промовистою – «Жовто-блакитне серце-ніколи не здається!»
-Давайте прочитаємо епігра ф уроку на дошці, як ви його розумієте?
\відповіді учнів\.
Українські військові, які захищають усіх нас на передовій, – вони номер один. Саме завдяки нашим захисникам і захисницям Україна стоїть міцно, бореться, живе. Дякуємо всім нашим воїнам – живим і тим, кого з нами, на жаль, уже немає, – за їхню мужність.
Зло все ще поруч, і битва триває. Але ми точно знаємо, що вона закінчиться нашою перемогою.
Ми дякуємо всім , хто витримав той лютий, цей рік і хто дає Україні незламність!
Слава всім, хто зараз у бою! Слава Збройним Силам України, Національній гвардії, розвідці, Службі безпеки України, Національній поліції України, українським прикордонникам і всім нашим Силам оборони і безпеки!
Слава всім, хто допомагає битися і хто рятує життя! Світла пам’ять усім, чиї життя забрала ця війна!
Слава Україні!
(гімн України)
Акція “Сонях” Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже дозрівали. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни.
Саме тому сонях повинен бути тим символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Адже Україна для кожного із загиблих воїнів це є сонце в його душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім. Тому сонях – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України. З чорним, як українська земля, зернятком, що обов’язково проросте, бо українці і далі будуть відроджуватися, скільки б не намагалися їх знищити. Запрошую вас, шановні учні, долучитися до щорічної акції “Сонях”.
(використання презентації) створення соняшників + патріотична музика
ВІДЕО «ДІАЛОГИ ПРО ВІЙНУ» ПО МОЖЛИВОСТІ
Підсумок: (коробочка бажань)
Загадувати бажання прийнято в новорічну ніч. Але 1 Вересня – це також перший день нового року, Нового Навчального Року. Отже, і в цей день можна щось побажати самому собі на майбутнє. Причому, зробимо ми це організовано. Ось, у мене коробка бажань і багато маленьких листочків. На листочках кожний з вас, подумавши, напише 1, 2 або 3 головних бажань, вони можуть стосуватися тільки навчального процесу. Потім ми їх згорнемо і помістимо в коробку, і сховаємо її, а в кінці навчального року, на останній виховній годині перевіримо, чи збулися ваші бажання. Отже почали …
І на останок я хочу щоб ви пам’ятали завжди, що наш п’ятий клас слухняний, культурний і ввічливий, розумний, активний і найкращий з усієї школи!
- Запис розкладу в щоденник.
- Спільне фото.
- Підручники з математики.
Автор Куца Анастасія Миколаївна
Завантажити матеріали Першого уроку 2024 для учнів 5 класу : конспект, презентація, матеріали.