Розробка Першого уроку на тему: «Європеєць – в Україні, українець – в Європі»
Класний керівник: вчитель математики, фізики Голуб Тетяна Анатоліївна
Переглянути презентацію до Першого уроку онлайн (дочекайтесь повної загрузки сторінки …)
Мета: інформувати й виховувати учнів у дусі спільних європейських цінностей, ознайомити з країнами євросоюзу; формувати національну свідомість школярів;
розвивати пізнавальні інтереси учнів;
виховувати в учнів патріотизм, любов до своєї Батьківщини.
Обладнання: плакат із зображенням карти Євросоюзу; роздатковий матеріал; фото-, відео- матеріали.
Хід уроку
«Стояти ногами і бути серцем в Україні,
а свої голови тримати в Європі»
М. Драгоманов
- Організація класу до уроку
Дорогі діти, ось і пролетіли веселі канікули і знову шкільний дзвоник покликав вас до праці. Кожен наступний клас – це новий щабель вашого розумового, морального зростання, яке не відбувається само собою, для цього потрібна праця розуму, серця, мязів.
Вітаю вас з початком навчального року, я щиро бажаю щоб ця праця не була примусовою, хай вона приносить вам радість і хороші результати.
- Актуалізація опорних знань учнів
Куточків різних на Землі багато.
Європа серед них — найкраща над усім,
Бо саме тут нас народила мати.
ЄВРОПА — наш великий спільний дім!
Учні отримують зображення всесвітньо відомих пам’яток, які знаходяться на Європейському континенті (Собор Паризької Богоматері, Стоунхендж, Пізанська Вежа, Києво-Печерська лавра, тощо) у вигляді пазлу.
Завдання : через 3 хв зібрати пазл, назвати зображену пам’ятку і країну, у якій вона знаходиться. (Додаток 1)
III. Повідомлення теми і мети уроку
Найпрекрасніша планета Всесвіту – Земля – знала за часів свого існування всього: і доброго і злого. Але ті випробування, що випали на долю людства у ХХ столітті, змусили замислитись: куди ми йдемо, що нас чекає?
Після другої світової війни зруйновані країни Західної Європи об’єдналися, щоб протистояти двом наддержавам – СРСР та США. Тепер цей союз здатен конкурувати з найбагатшими державами і готовий перерости в якісно нове об’єднання – політичне. Це Європейський Союз.
Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, що працюють спільно заради миру та процвітання. ЄС – це не просто держави, а набагато більше і вагоміше. ЄС – дійсно унікальне явище, що забезпечує мир, стабільність і благополуччя жителям Європи.
Причиною заснування ЄС – об’єднання зусиль для того, ніколи не повторилися масові вбивства та руйнації, що відбувалися під час Другої світової війни.
На початку було 6( шість) держав, а тепер їх кількість становить 28.
(1957 рік – Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди і Люксембург утворили Європейське Економічне Співтовариство.
1973 рік – Данія, Ірландія, Великобританія
1981 рік – Греція
1986 рік – Іспанія, Португалія
1995 рік – Австрія, Фінляндія, Швеція
1 травня 2004 рік – Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Кіпр, Мальта
2007 рік – Болгарія, Румунія
1 липня 2013 рік – Хорватія)
Європейський прапор
Це прапор Європи. Він є символом не тільки Європейського Союзу, але й символом єдності країн Європи та її індивідуальною ознакою в широкому сенсі. Коло золотих зірок символізує солідарність і гармонію між народами Європи.
Кількість зірок жодним чином не пов’язана з кількістю держав-членів ЄС. На прапорі зображено дванадцять зірок, тому що цифра «дванадцять» традиційно вважається символом досконалості, повноти і єдності. З цієї причини прапор залишається незмінним незалежно від розширень ЄС.
«Ода до радості»
У широкому значенні – це гімн не лише Європейського Союзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У 1972 році Рада Європи (той самий орган, який розробив дизайн європейського прапора) схвалила тему «Оди до радості» Бетховена у якості свого гімну, який виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа.
День Європи, 9 травня
День народження його – 9 травня 1950 ріку. А місцем народження є ФРАНЦІЯ. Це держава засновник ЄС. Сьогодні 9 травня стало ще одним європейським символом (Днем Європи), який разом із прапором, гімном, девізом і єдиною валютою (євро) виражає політичну сутність Європейського Союзу. На день Європи проводяться заходи і свята, що зміцнюють єдність Європи та її громадян і зближують народи держав-членів ЄС.
«Єдність у різноманітті» – це девіз Європейського Союзу.
Девіз означає те, що завдяки ЄС мешканці європейських країн поєднуються у співпраці заради миру і добробуту, а численні культури, традиції та мови держав Європи є безцінним активом цього континенту
- Основна частина
У ХХІ столітті країни світу дедалі більше залежатимуть одна від одної, і для кожного громадянина Європи все необхіднішою ставатиме співпраця у дусі широкої зацікавленості, толерантності та солідарності. Щоб рухатись вперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. Здійснити подорож Європейським континентом – мрія! Але мрія здійсненна для кожного, хто візьме участь у грі-подорожі «Європа без кордонів». Візьмість із собою три «валізи»: інтелект, ерудицію, удачу, і ВПЕРЕД!
Хід гри – подорожі
І . К о н к у р с « В І З А ». Отримати «Візу» для подорожі Європою – означає правильно виконати завдання конкурсу. Прослухавши підказку команди мають назвати країну.
1.Ця країна розташована на двох великих і декількох малих островах. Вона відома своїми туманами. Її деколи так і називають «Туманний Альбіон». (3 бали)
Більшість населення складають леді та джентельмени. Меншість – королева. Вона царює, але не править, така традиція. (2 бали)
Дотримуватись традицій і порядку головна національна риса. Солиця країни розташована на річці Темза. (1 бал) /Великобританія/
- Ця країна розташована на півострові і декількох островах, до яких належать найбільший острів в світі – Гренландія. Столиця цієї країни – найбільший порт в Скандинавії. Місту більше 800 років, він схожий на казковий. (2 бали)
Часто його називають містом Андерсена. Саме тут Ганс Христиан написав свої казки «Дюймовочка», «Снігова королева». А одна із його героїнь – Русалонька – стала символом столиці. (1 бал) /Данія/
- Частина суходолу яка за своєю формою нагадує чобіток. Столицю цієї держави називають вічним ммістом. (2 бали)
Країна відома своїми скульпторами, співаками і музикантами. А ще вона відома макаронами, які там називають «паста» і «спагетті», а заможніх людей називають королями лір. (1 бал) /Італія/
- Ця країна одна із найбільших в Західній Європі. Її вважають еталоном смаку і високої моди. Країна відома своєю архітектурою. (2 бали)
Її столицю прикрашають побудовані в різні століття Нотердам – де – Парі і Ейфелева вежа. Столиця країни розташована на річці Сені. Раніше населення ділилося на мушкетерів короля та гвардійців кардинала. (1 бал) /Франція/
- Ця країна розташована на півдні Європи, на півострові. Її історія бере початок з глибокої давнини де дійсність перепліталася з легендами. По всьому світі відомі легенди про її сміливих та винахідливих героїв. (2 бали)
За легендами Боги цієї країни жили на горі Олімп. А ще ця країна – батьківщина Олімпійських ігор. (1 бал) /Греція/
- Ця країна межує з Австрією. (2 бали)
На її території виготовляють найкращі годинники в світі та зосереджено всесвітні банки. (1 бал) /Швейцарія/
І І . К о н к у р с « М И Т Н И Ц Я » Пройти «митний контроль» – означає надати правильну відповідь. Кожна правильна відповідь – 1 бал. (додаток 2)
Раунд « Відомі люди»
1.Встановить відповідність: культурний діяч – країна
Шуберт – композитор Австрія
Чаплін – актор Великобританія
Ейфель – архітектор Франція
Архімед – вчений Греція
Раунд « Видатні споруди»
Встановити співвідношення споруда – країна
Стоунхендж Великобританія
Колізей Італія
Біг – Бен Великобританія
Ейфелева вежа Франція
Акрополь Греція Брандергбурські ворота Німеччина
IІІ. К о н к у р с «РЕ КОРДИ ЄВРОПИ» Європа – найцінніша скарбниця досягнень. Протягом багатьох століть Європа утримувала світове лідерство. Великі географічні відкриття, тут зародився капіталізм, відбулася перша промислова революція. А що ще в Європі «най, най»? Командам пропонують короткі запитання. Кожна правильна відповідь – 1 бал. (Додаток 3)
Завдання конкурсу:
- Першу карту, на якій була зображена Європа склав давньогрецький вчений… (Ератосфен)
- Найвища гірська вершина Європи висотою 4807 м – гора… (Монблан в Альпах)
- Найдовша річка Європи… (Волга)
- Найбільший півострів Європи, площею 800 тис. кв. км… (Скандинавський)
- Найбільш густонаселена країна Європи – 15 321 мешканців на 1 кв.км… (Монако)
- Найбільше море, що омиває Європу… (Середземне)
- Наймілкіше море Європи, максимальна глибина – 14 м…(Азовське)
- Найбільший півострів Середземного моря… (Балканський)
- Найкоротша річка Аріль, довжиною 84 м, знаходиться в країні… (Італії)
- Найбільший півострів Чорного моря… (Кримський)
- Найвідоміший вулкан на острові Сицилія, на якому більше 270 кратерів… (Етна)
- Найстарший вулкан у Європі, який знаходиться на Чорноморському узбережжі Криму в Україні… (Карадаг)
Підсумок
Наш урок завершується. І на завершення хочу вам запропонувати одну цікаву легенду.
Один мудрий цар, помираючи, покликав своїх дітей і запитав: «Що кожен з вас думає про існуючий світ?». Нічого гарного в ньому немає.—відповіли царевичі – в ньому зло, жорстокість, образи, несправедливість, корупція, обман.
- Гірко мені від ваших слів, діти мої. Бо як можна жити і правити світом, якщо ваш
розум і серце отруєні думками про зло і смуток. Благословляючи вас на царство, я хочу, щоб ви пам’ятали: що ви принесете в цей світ, таким він і буде. Тож нехай один з вас несе в нього щастя, другий — добро, а третій – мудрість, четвертий —справедливість. Але знайте, що щастя—це не гроші, не влада, не володіння чимось. Це – стан душі і шукати його треба усередині себе. Добро – вміння нести у світ свої прагнення і не нав’язувати нікому того, чого бажаєш сам. Мудрість – це не вказувати комусь, яким треба бути, а здатність змінюватися самому.
Справедливість — це вміння не оцінювати інших за своїми мірками.
І пішли його діти нести у світ цей : щастя, добро, мудрість, справедливість. Але всі вони пішли по одному в різні боки і тому скрізь чогось не вистачало.
Тому я бажаю, щоб у вашому житті всі ці чесноти йшли поруч із вами одним шляхом, єдиною дорогою.
Додаток 1.
Додаток 2
Композитор |
Актор |
Архітектор |
Вчений |
Італія |
Австрія |
Великобританія |
Франція |
Греція |
Німеччина |
Додаток 3.
Ератосфен |
Монблан в Альпах |
Волга |
Скандинавський |
Монако |
Середземне |
Азовське |
Балканський |
Італія |
Кримський |
Етна |
Карадаг |
ХОРВАТІЯ
2013
- Чи вірите ви, що в Італії, щоб проводити старий і зустріти Новий рік, в будинках відкривають двері, коли стрілки годинника наближаються до дванадцяти? (Так)
- Чи вірите ви, що африканські сільські жителі проводять новорічні гонки на четвереньках з курячим яйцем в роті? (Так, причому перемагає той, хто прийде до фінішу першим і не зашкодить при цьому яєчну шкаралупу)
- Чи вірите ви, що в Угорщині в новорічну ніч не подають на стіл ні качок, ні курей, ні гусей, щоб «щастя не відлетіло з дому»? (Так)
- Чи вірите ви, що жителі Судану в новорічну ніч плавають на своїх суденцях по Нілу в надії побачити крокодила, зустріч з яким, по стародавньому повір’ю, зробить наступний рік найщасливішим у їхньому житті? (Ні)
- Чи вірите ви, що в новорічну ніч лондонцям належить вийти на Трафальгарську площу і покупатися у фонтані у всій одязі? (Так. І бажаючих зробити це буває чимало)
- Чи вірите ви, що в Данії прийнято заздалегідь купувати дешеву посуд, щоб розбити її в новорічну ніч на щастя? (Ні)
- Чи вірите ви, що в новорічну ніч в Японії все чекають 108-го удару дзвони в храмі, а після цього лягають спати? (Так)
- Чи вірите ви, що в бельгійських селах існує звичай вітати з Новим роком домашніх тварин і худобу, пригощати їх улюбленими ласощами і прикрашати красивими стрічками? (Так)
- Чи вірите ви, що в Непалі існує така новорічна прикмета: якщо написати на листочку паперу (паперовій серветці) найзаповітніше бажання, а опівночі її хоча б невеликий шматочок проковтнути і запити шампанським, то це бажання обов’язково збудеться? (Ні)
- Чи вірите ви, що в Амстердамі є традиція обов’язкового катання на ковзанці напередодні новорічних свят? (Так)
Скачати Перший урок на тему: «Європеєць – в Україні, українець – в Європі»: конспект (word), презентація (power point)
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments