Перший урок на тему: «Європеєць – в Україні, українець – в Європі» (+презентація)

Розробка Першого уроку на тему: «Європеєць – в Україні, українець – в Європі»

 

   Класний керівник:  вчитель математики, фізики   Голуб Тетяна Анатоліївна

 

Переглянути презентацію до Першого уроку онлайн (дочекайтесь повної загрузки сторінки …)


Мета: інформувати й виховувати учнів у дусі спільних європейських цінностей, ознайомити з країнами євросоюзу; формувати національну свідомість школярів;

розвивати пізнавальні інтереси учнів;

виховувати в учнів патріотизм, любов до своєї Батьківщини.

Обладнання: плакат із зображенням карти Євросоюзу; роздатковий матеріал; фото-, відео- матеріали.

                                                                     Хід уроку

                                                                              «Стояти ногами і бути серцем в Україні,

                                                                                а свої голови тримати в Європі»  

                                                                                                                    М. Драгоманов

 1. Організація класу до уроку

Дорогі діти, ось і пролетіли веселі канікули і знову шкільний дзвоник покликав вас до праці. Кожен наступний клас – це новий щабель вашого розумового, морального зростання, яке не відбувається само собою, для цього потрібна праця розуму, серця, мязів.

Вітаю вас з початком навчального року, я щиро бажаю щоб ця праця не була примусовою, хай вона приносить вам радість і хороші результати.

 1. Актуалізація опорних знань учнів

Куточків різних на Землі багато.

Європа серед них —   найкраща над усім,

Бо саме тут нас народила мати.

ЄВРОПА  —  наш великий спільний дім!

Учні отримують зображення всесвітньо відомих пам’яток, які знаходяться на Європейському континенті (Собор Паризької Богоматері, Стоунхендж, Пізанська Вежа, Києво-Печерська лавра, тощо) у вигляді пазлу.

Завдання : через 3 хв зібрати пазл, назвати зображену пам’ятку і країну, у якій вона знаходиться. (Додаток 1)

III. Повідомлення теми і мети уроку

Найпрекрасніша планета Всесвіту – Земля – знала за часів свого існування всього: і доброго і злого. Але ті випробування, що випали на долю людства у ХХ  столітті, змусили замислитись: куди ми йдемо, що нас чекає?

Після другої світової війни зруйновані країни Західної Європи  об’єдналися, щоб протистояти двом  наддержавам – СРСР та США. Тепер цей союз  здатен конкурувати з  найбагатшими державами  і готовий перерости в якісно нове об’єднання – політичне. Це Європейський Союз.

Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, що працюють спільно заради миру та процвітання. ЄС – це не просто держави, а набагато більше і вагоміше. ЄС – дійсно унікальне явище, що забезпечує мир, стабільність і благополуччя жителям Європи.

Причиною заснування ЄС – об’єднання зусиль для того, ніколи не повторилися масові вбивства та руйнації, що відбувалися під час Другої світової війни.

На початку було  6( шість) держав, а тепер їх кількість становить 28.

(1957 рік – Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди і Люксембург утворили Європейське Економічне Співтовариство.

1973 рік  – Данія, Ірландія, Великобританія

1981 рік  –  Греція

1986 рік  –  Іспанія, Португалія

1995 рік – Австрія, Фінляндія, Швеція

1 травня 2004 рік  – Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Кіпр, Мальта

2007 рік  – Болгарія, Румунія

1 липня 2013 рік  – Хорватія)

Європейський прапор

Це прапор Європи. Він є символом не тільки Європейського Союзу, але й символом єдності країн Європи та її індивідуальною ознакою в широкому сенсі. Коло золотих зірок символізує солідарність і гармонію між народами Європи.

Кількість зірок жодним чином не пов’язана з кількістю держав-членів ЄС. На прапорі зображено дванадцять зірок, тому що цифра «дванадцять» традиційно вважається символом досконалості, повноти і єдності. З цієї причини прапор залишається незмінним незалежно від розширень ЄС.

«Ода до радості»

У широкому значенні – це гімн не лише Європейського Союзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У 1972 році Рада Європи (той самий орган, який розробив дизайн європейського прапора) схвалила тему «Оди до радості» Бетховена у якості свого гімну, який виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа.

День Європи, 9 травня

День народження  його – 9 травня 1950 ріку. А місцем народження є ФРАНЦІЯ. Це держава засновник ЄС. Сьогодні 9 травня стало ще одним європейським символом (Днем Європи), який разом із прапором, гімном, девізом і єдиною валютою (євро) виражає політичну сутність Європейського Союзу. На день Європи проводяться заходи і свята, що зміцнюють єдність Європи та її громадян і зближують народи держав-членів ЄС.

«Єдність у різноманітті» – це девіз Європейського Союзу.

Девіз означає те, що завдяки ЄС мешканці європейських країн поєднуються у співпраці заради миру і добробуту, а численні культури, традиції та мови держав Європи є безцінним активом цього континенту

 • Основна частина

У ХХІ столітті країни світу дедалі більше залежатимуть одна від одної, і для кожного громадянина Європи все необхіднішою ставатиме співпраця у дусі широкої зацікавленості, толерантності та солідарності. Щоб рухатись вперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. Здійснити подорож Європейським континентом – мрія! Але мрія здійсненна для кожного, хто візьме участь у грі-подорожі «Європа без кордонів». Візьмість із собою три «валізи»:  інтелект,  ерудицію,  удачу, і ВПЕРЕД!

Хід гри – подорожі

  І . К о н к у р с « В І З А ». Отримати «Візу» для подорожі Європою – означає правильно виконати завдання конкурсу. Прослухавши підказку команди мають назвати країну.

1.Ця країна розташована на двох великих і декількох малих островах. Вона відома своїми туманами. Її деколи так і називають «Туманний Альбіон».   (3 бали)

Більшість населення складають леді та джентельмени. Меншість – королева. Вона царює, але не править, така традиція.    (2 бали)

Дотримуватись традицій і порядку головна національна риса. Солиця країни розташована на річці Темза.  (1 бал)                                                         /Великобританія/

 1. Ця країна розташована на півострові і декількох островах, до яких належать найбільший острів в світі – Гренландія. Столиця цієї країни – найбільший порт в Скандинавії. Місту більше 800 років, він схожий на казковий. (2 бали)

Часто його називають містом Андерсена. Саме тут Ганс Христиан написав свої казки «Дюймовочка», «Снігова королева». А одна із його героїнь – Русалонька – стала символом столиці.    (1 бал)                                                                                          /Данія/

 1. Частина суходолу яка за своєю формою нагадує чобіток. Столицю цієї держави називають вічним ммістом. (2 бали)

Країна відома своїми скульпторами, співаками і музикантами. А ще вона відома макаронами, які там називають «паста» і «спагетті», а заможніх людей називають королями лір.     (1 бал)                                                                                                 /Італія/

 1. Ця країна одна із найбільших в Західній Європі. Її вважають еталоном смаку і високої моди. Країна відома своєю архітектурою. (2 бали)

Її столицю прикрашають побудовані в різні століття Нотердам – де – Парі і Ейфелева вежа. Столиця країни розташована на річці Сені. Раніше населення ділилося на мушкетерів короля та гвардійців кардинала.            (1 бал)                                  /Франція/

 1. Ця країна розташована на півдні Європи, на півострові. Її історія бере початок з глибокої давнини де дійсність перепліталася з легендами. По всьому світі відомі легенди про її сміливих та винахідливих героїв. (2 бали)

За легендами Боги цієї країни жили на горі Олімп. А ще ця країна – батьківщина Олімпійських ігор.     (1 бал)                                                                                      /Греція/

 1. Ця країна межує з Австрією. (2 бали)

На її території виготовляють найкращі годинники в світі та зосереджено всесвітні банки.    (1 бал)                                                                                                      /Швейцарія/

І І . К о н к у р с « М И Т Н И Ц Я » Пройти «митний контроль» – означає надати правильну відповідь.  Кожна правильна відповідь – 1 бал.  (додаток 2)

Раунд « Відомі люди»

 1.Встановить відповідність: культурний діяч  – країна                         

Шуберт –    композитор           Австрія

Чаплін  –       актор                    Великобританія

Ейфель –      архітектор          Франція 

Архімед   –   вчений                   Греція

Раунд « Видатні споруди»

Встановити співвідношення споруда – країна

Стоунхендж                        Великобританія

Колізей                               Італія                                   

Біг – Бен                               Великобританія

Ейфелева вежа                    Франція

Акрополь                            Греція                                                                                                            Брандергбурські ворота     Німеччина

IІІ. К о н к у р с «РЕ КОРДИ ЄВРОПИ» Європа – найцінніша скарбниця досягнень. Протягом багатьох століть Європа утримувала світове лідерство. Великі географічні відкриття, тут зародився капіталізм, відбулася перша промислова революція. А що ще в Європі «най, най»? Командам пропонують короткі запитання. Кожна правильна відповідь – 1 бал.  (Додаток 3)

Завдання конкурсу:

 1. Першу карту, на якій була зображена Європа склав давньогрецький вчений… (Ератосфен)
 2. Найвища гірська вершина Європи висотою 4807 м – гора… (Монблан в Альпах)
 3. Найдовша річка Європи… (Волга)
 4. Найбільший півострів Європи, площею 800 тис. кв. км… (Скандинавський)
 5. Найбільш густонаселена країна Європи – 15 321 мешканців на 1 кв.км… (Монако)
 6. Найбільше море, що омиває Європу… (Середземне)
 7. Наймілкіше море Європи, максимальна глибина – 14 м…(Азовське)
 8. Найбільший півострів Середземного моря… (Балканський)
 9. Найкоротша річка Аріль, довжиною 84 м, знаходиться в країні… (Італії)
 10. Найбільший півострів Чорного моря… (Кримський)
 11. Найвідоміший вулкан на острові Сицилія, на якому більше 270 кратерів… (Етна)
 12. Найстарший вулкан у Європі, який знаходиться на Чорноморському узбережжі Криму в Україні… (Карадаг)

Підсумок

Наш урок завершується. І на завершення хочу вам запропонувати  одну цікаву легенду.

Один мудрий цар, помираючи, покликав  своїх дітей і запитав: «Що кожен з вас думає про існуючий світ?». Нічого гарного в ньому немає.—відповіли царевичі – в ньому зло, жорстокість, образи, несправедливість,  корупція, обман.

 • Гірко мені від ваших слів, діти мої. Бо як можна жити і правити світом, якщо ваш

розум і серце отруєні думками про зло і смуток. Благословляючи  вас на царство, я хочу, щоб ви  пам’ятали:  що ви принесете в цей світ, таким він і буде. Тож нехай один з вас несе в нього щастя, другий — добро, а третій – мудрість, четвертий —справедливість. Але знайте, що щастя—це не гроші, не влада, не володіння чимось. Це – стан душі і шукати його треба усередині себе. Добро – вміння нести у світ свої прагнення і не нав’язувати нікому того, чого бажаєш сам.  Мудрість – це не  вказувати комусь, яким треба бути, а здатність змінюватися самому.

Справедливість — це вміння не оцінювати інших за своїми мірками.

І пішли його діти нести  у світ цей : щастя, добро, мудрість, справедливість. Але всі вони пішли по одному в різні боки і тому скрізь чогось не вистачало.

Тому я бажаю, щоб у вашому  житті всі  ці  чесноти йшли поруч із вами одним шляхом, єдиною дорогою.

 

 

Додаток 1.

 

 

 

Додаток 2

 

Композитор
Актор
Архітектор
Вчений
Італія
Австрія
Великобританія
Франція
Греція
Німеччина

 

Додаток 3.

Ератосфен
Монблан в Альпах
Волга
Скандинавський
Монако
Середземне
Азовське
Балканський
Італія
Кримський
Етна
Карадаг

 

 

 

     ХОРВАТІЯ

     2013               

 

 

 

 

 

 

 1. Чи вірите ви, що в Італії, щоб проводити старий і зустріти Новий рік, в будинках відкривають двері, коли стрілки годинника наближаються до дванадцяти? (Так)
 2. Чи вірите ви, що африканські сільські жителі проводять новорічні гонки на четвереньках з курячим яйцем в роті? (Так, причому перемагає той, хто прийде до фінішу першим і не зашкодить при цьому яєчну шкаралупу)
 3. Чи вірите ви, що в Угорщині в новорічну ніч не подають на стіл ні качок, ні курей, ні гусей, щоб «щастя не відлетіло з дому»? (Так)
 4. Чи вірите ви, що жителі Судану в новорічну ніч плавають на своїх суденцях по Нілу в надії побачити крокодила, зустріч з яким, по стародавньому повір’ю, зробить наступний рік найщасливішим у їхньому житті? (Ні)
 5. Чи вірите ви, що в новорічну ніч лондонцям належить вийти на Трафальгарську площу і покупатися у фонтані у всій одязі? (Так. І бажаючих зробити це буває чимало)
 6. Чи вірите ви, що в Данії прийнято заздалегідь купувати дешеву посуд, щоб розбити її в новорічну ніч на щастя? (Ні)
 7. Чи вірите ви, що в новорічну ніч в Японії все чекають 108-го удару дзвони в храмі, а після цього лягають спати? (Так)
 8. Чи вірите ви, що в бельгійських селах існує звичай вітати з Новим роком домашніх тварин і худобу, пригощати їх улюбленими ласощами і прикрашати красивими стрічками? (Так)
 9. Чи вірите ви, що в Непалі існує така новорічна прикмета: якщо написати на листочку паперу (паперовій серветці) найзаповітніше бажання, а опівночі її хоча б невеликий шматочок проковтнути і запити шампанським, то це бажання обов’язково збудеться? (Ні)
 10. Чи вірите ви, що в Амстердамі є традиція обов’язкового катання на ковзанці напередодні новорічних свят? (Так)

На урок

Скачати Перший урок на тему: «Європеєць – в Україні, українець – в Європі»: конспект (word), презентація (power point)

 

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments